Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érzésre megsaccolhatók egy...

Érzésre megsaccolhatók egy súlytartást szolgáló étrend mennyiségei/összetétele? Vagy nagyon javallott számolgatni a kcal-t?

Figyelt kérdés

Regenor-ral fogytam le nagyjából 1 éve 12kg-ot (17 hét alatt), majd utána 2-3 hónap alatt még további kb. 4kg-ot sporttal, illetve odafigyeléssel (mennyiségek, összetétel).

Azóta is heti kb. 4-5 alkalommal mozgok (futás, otthoni súlyzózás).

Ezt a súlyt már csak tartani akarom.

Hét közben nemigen eszem édességet (kivétel az ebéd utáni üres kávé mellé elszopogatott fél kocka 85%-os étcsoki), kenyeret mindössze egy szelet pirítóst a reggelihez.

A reggelijeim most is regenor diéta szerintiek (sok zöldség, tojás, állati zsírok és fehérje, no cukor/gyümölcs/tejtermék/erjesztett alapanyag), de a nap többi részében nincs tiltólistás élelmiszer.

Uzsonna/tízóraira 1-1db gyümölcs (alma, grapefruit, 4-5 szem eper, ilyesmi).

Ebédre igyekszem odafigyelni: Normális mennyiségű hús, kevés jó szénhidrát (rizs, bulgur, köles, ilyesmi), de sokszor köretként párolt/grillezett zöldségek, mellé sok zöldsaláta.

Vacsorát akkor merek bátrabban enni, ha aznap edzek, egyébként azt szinte lelkiismeret furdalással eszem.

Zöldség, felvágott (kolbász...), esetleg joghurt, túró.


Napi 2-3 liter víz + fél liter üres zöld tea.


Néha (pár hetente) buliban, vagy vendégségben nagy zaba/piálás, ahogy kell. De a desszerteket akkor is csak megkóstolom. Ilyenkor persze 2-3-4kg víz feljön, de aztán le is megy 1-2 nap alatt.


Jelenlegi paraméterek: 177cm, 68kg, 44év, F


A súlytartás így megy (a mérleg szerint, de akik csak időnként látnak állítják, hogy egyre vékonyabb vagyok - lehet, hogy a sporttól szálkásodom és ez jön le így kinézetre).


Közérzetem remek, beteg gyakorlatilag soha nem vagyok az életmódváltás óta. (A kúra alatt megismert vitaminokat szedem továbbra is.)


De folyamatosan gátlásos vagyok az evést illetően, szinte rettegek attól, hogy akár csak 1 kg zsír is visszajön.


Kcal-t számolgatni viszont lusta vagyok, illetve sok mindent nem én csomagolok ki amit eszem (családtag által elkészített reggeli, svédasztalos jellegű étterem), így körülményes is lenne.


Enni szeretek, koplalni meg még véletlenül se akarok. (Gondolom ha utóbbi lenne a helyzet, akkor izmot vesztenék.)

Ahhoz szól a kérdés, aki volt már hasonló helyzetben: honnan lehet tudni érzésre, hogy ilyen rendszeres sportolás mellett mi az ami még belefér a súlytartást célzó mennyiségbe?



2017. ápr. 19. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez egyéni, de én egyszerűen jóllakom,ha jóétrend mellett eleget eszem. Más kérdés, hogy szinte bármivel súlyt tartok, de normál esetben viszonylag fix a kalóriabevitelem is, sőt a makrók is rendben vannak, számolás nélkül (ezt onnan tudom, hogy számoláskor is este derül ki, mennyit ettem, mert akkor számolom össze, a terveket sosem tartom).

Jó esetben ez van. A legtöbb ember nem számol és súlyt tart.


Aztán van az, amikor kialakítasz egy étrendet, megszokod, számolsz... S utána, ha hasonlóan eszel, akkor bizonyára rendben leszel (ha az aktivitás nem változik).


Rettegni felesleges, úgyis megérzed, ha feljött egy kevés plusz, annyit pedig nem olyan nehéz leadni, ha megvan a módszered.


Saccolni nehéz (nekem több év számolás után se megy, kicsit sem), bejön egy kis ez, egy kis az, kanál zsíros krém, plusz gyümölcs, mogyoró és máris többszáz kcallal arrébb vagy, mint a tipped.

Persze a kalóriaégetésed is változik... Nem érdemes túlkomplikálni az életet.

2017. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A jóllakással kapcsolatban is van gátlásom, mert azt olvasni itt-ott, hogy attól hízik el a modern ember, hogy mindig jóllakásig eszik - mivel megteheti.


Hogy számolsz utólag este ha pl. étteremben, vendégségben ettél vmit aznap? Az is saccolás, nem? - csak utólag.


Írod: "máris többszáz kcallal arrébb vagy, mint a tipped. Persze a kalóriaégetésed is változik"


Vagyis nem érdemes túlomplikálni az életet, komplikált az magától is. :)

Amúgy én kicsit szkeptikus vagyok ezt a kalóriaegyenleget mindenek fölé emelő, egydminenziós nézőpontot illetően.


A fogyásom nagy részében (ála regenor) ettem a pirítós fehér kenyérre tett sült szalonnát, meg a zsírban sült rántott húst fehérrizs körettel és fogytam sportolás nélkül majdnem heti 1kg-ot. Pedig nem volt 20 kiló az össz túlsúlyom. (Állítólag ehhez a fogyáshoz így nagyon jó diétára ÉS rengeteg sportra lett volna szükség.)


Most vagy ez a kúra nem átverés, ahogy sokan (errefelé is) mondják, vagy tényleg a kalória mint olyan van túlzottan fétisizálva.

2017. ápr. 20. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!