Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi baj lehet az étrendemmel?

Mi baj lehet az étrendemmel?

Figyelt kérdés

November óta diétázom, sikeresen megszabadultam 8 kg-tól. (jelenlegi adataim:169 cm, 60 kg, 38% izomtömeg, 18% testzsír százalék)


A probléma a következő: április eleje óta kezdtem megbolondulni attól, hogy minden áldott nap, minden egyes étkezésemet leírtam a MyFitnessPal nevű alkalmazásba. Éreztem, kezdek evészavaros lenni, amikor már a fejes saláta vagy éppen egy gombóc cukormentes fagylalt tápértékét is beírtam a napi keretembe. Ezekben a hetekben próbálok leszokni a számolásról, azt és annyit enni, amit a szervezetem ténylegesen megkíván. Viszont kezdenek felkúszni újra a kilók, időben szeretnék segítséget kérni. A napi étrendem a következő, remélem az alapján valaki tudna nekem kompetens segítséget adni:


REGGELI: 30 g zabpehely, 10 g lenmagpehely, 20 g fehérje, fél maroknyi dió, holland kakaó, kevéske chia mag. Ebből zabkását készítek.


DÉLELŐTT: A délelőtt folyamán 2-szer szoktam étkezni.:

1) 2db puffasztott rizs, 1 alma/körte/narancs


2)karfiol/+brokkoli/cékla/uborka+ 100g csirkemell/comb


EBÉD: Sajnos csak menzán tudom megoldani. (levestészta teljesen kiiktatva, krumpli teljesen dettó, mindig csirke+sali/rizs)


UZSONNA: Ugyanaz mint a délelőtti második étkezésem.


EDZÉS ELŐTTI: Pici túró+fehérje+tojás


VACSORA/EDZÉS UTÁNI: Ugyanaz, mint az uzsonna.


Heti 5-6 edzésem van, ezek közül 2-3 súlyzós edzés, 2 ritmikus sportgimnasztika, (+1 futás/kardió otthon)


Úgy érzem ennyi mozgás mellett nem kellene ezt produkálnia a testemnek, egyszerűen nem értem mi lehet a baj.Volt aki azt tanácsolta, egyek kevesebb fehérjét, több szénhidrátot. Teljesen össze vagyok zavarodva. Igaz a mondás mostmár nekem is: Nehezebb megtartani, mint elérni.

Nagyon megköszönöm az értelmes válaszokat, segítségeket!



2017. ápr. 22. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért eszel ilyen gyakran? Tényleg éhes vagy, vagy inkább csak leesik a vércukrod? Nem biztos, hogy jó, ha 2 óránként (vagy kevesebb?) eszel, és nem hagysz időt a gyomrodnak feldolgozni az ételt.

Talán ki kellene próbálnod az időszakos böjtölést, sokaknak beválik. Pl. első étkezésed az ebéd lenne, és 8 után nem eszel. Déltől 8-ig 3 étkezés.

Vagy ha nem bírod ki délig, akkor csökkentsd a szénhidrátbevitelt. Illetve nem tudom, miből áll a fehérjeporod, próbáld ki, hogy egy időre elhagyod. A többi ételedben szerintem bőven elég fehérje van (talán sok is), valódi ételből.

A pufirizst, esetleg a gyümölcsöt is elhagyhatnád, elég lenne a 2. tízórai. Bár nekem az is fura, hogy tízóraira is húst eszel. Ebéd előtt 1-2 órával én nem ennék húst, mert nem tudna kiürülni a gyomrom ebédig, az ebédben pedig úgyis van. Akkor már inkább vacsorára enném, tízóraira pedig 1 tojást zöldségekkel, esetleg csak egy kis gyümölcsöt (ha nem leszel tőle farkaséhes rövid időn belül, mert akkor inkább hanyagold).

Lehet, hogy kicsit összevissza írtam. De érdemes kísérletezni, hogy rájöjj, mi a jó neked.

Amúgy lány vagy?

2017. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És ez mennyi kalória? Ha nem sok, akkor szerintem nem gond, hogy ennyiszer eszel.

Nő vagy egyébként? Mert ha igen, akkor a 18% testzsír nagyon kevés, ha nem vagy sportoló, versenyző.

Nem koplaltál korábban?

2017. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!