Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánusként fogyni?

Vegetáriánusként fogyni?

Figyelt kérdés
178/81 kiló vagyok (28 éves nő), vegetáriánus, de tejet, tejterméket, tojást eszek. Abbahagytam a cigit, meghíztam+ülő munkát végzek (előtte 65-70 kg között változott a súlyom, és jól éreztem magam vele). Sportolni kezdtem, futni járok és jógázni fogok. Valaki megírná nekem a tapasztalatait, aki vegetáriánusként fogyott? Csak mert ugye a hagyományos diéta a hús+saláta kombó, de én rosszul vagyok a hústól. Köszönök minden választ!

2017. ápr. 23. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem nagy kunszt kiváltani a húst,ha eszel tojást,tejterméket (pl. túró).
2017. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen étrenden fogytam kb. 16 kilót.


Nem kell hús-saláta kombót enni. :)

Az alapelv kb. itt is ugyanaz: zöldség+fehérje. De hogy milyen fehérje, az mérsékelten érdekes.


Én úgy fogytam, hogy

- a köreteket kiváltottam zöldségre, az intenzív fogyás alatt a rizs, gabonák, krumpli és tészta nagyon ritka volt - max heti egyszer, keveset.

- minden édességet, cukros üdítőt elhagytam (chipset meg ilyeneket előtte sem ettem, de kekszet, csokit, gyümölcslevet igen...)

- sok vizet fogyasztottam - napi 2-3 liter (nyáron és intenzíven izzadós edzés esetén akár többet is)

- nem számoltam a kalóriákat, ami sokaknak nagyon kell, és a makrókat is csak becslés szinten. Leginkább a fehérjére koncentráltam, hogy az ne legyen kevés. Szejtán, tofu, tejtermék, tojás - ezek a fő források. Legjobb, ha megtanulsz otthon szejtánporból készíteni - persze, ha nem vagy gluténérzékeny. (A glutén-hisztériát, vagyis hogy a nem gluténrézékenyeknek is mentesen kéne enni, azt kár követni, semmilyen jel nem utal rá, hogy annak, aki nem gluténérzékeny, bármi gondot okozna.) A szejtán kihozható kb. 70-80% fehérjére, és változatosan készíthető. Ha nagy adagot csinálsz, natúran leadagolva fagyasztható és ugyanolyan finom kivéve és fűszerezve-grillezve-sütve, zöldségraguhoz, levesekhez stb.


Kb. ugyanannyi idősen kezdtem neki, mint te, nő vagyok én is és 160 cm/63 kg-ról fogytam le.

2017. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fogyás=kalóriadeficit, hízás=kalóriatöbblet, vegánként is e szerint az elv szerint fogyok, hízok(=izmosodok).

Kalóriabázis.hu-n számold ki, mennyit kellene enned a heti 0.5kg-s fogyáshoz. Ennél többet ne akarj fogyni, a gyors fogyás nem lesz tartós.

2017. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)
2017. ápr. 25. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!