Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak 5-7 kg-ot?...

Hogyan fogyjak 5-7 kg-ot? Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy kus súlyfeleslegem. Nem olyan sok, de látszatra már nem szép. 163cm 60kg 23/L. Szeretnék kb 53-55kg körülig lefogyni.. vagy csak eltüntetni a pocakomat és a popsimat feszesebbne/ feszesnek. Nem szeretnék diétázni. Azaz szeretnék de sajnos nem megy. Napi 8 órát dolgozom ezert max reggeli ebéd és vacsora jön szóba. Mivel lány vsgyok és a munkám egy elég kemény fizikai munka így nem nagyon tudok kevesebbet enni.

Ezért arra gondoltam hogy a napi étkezésemen nem változtatnék hanem pl vacsorára nem ennék már túl nehéz ételeket. Persze az egész étrendemből a kenyeret és a tésztát ki tudom iktatni.

Plusz ha edzenék napi 1 órát. Szerintetek az hatásos volna? Ugrálókötelezni és időnként biciklizni szeretnék. Futni utálok. Az nem is jön szóba. Ha nem bicikliznék vagy ugrálóznék néhanapján akkor tornáznék. Szerintetek?

Van vmi tea, vitamin ami még jó lehetne?



2017. ápr. 30. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos, a fogyókúra első legfontosabb szabálya (sőt az egyetlen), hogy a napi energiafelhasználásnak meg kell haladnia a bevitt energia mennyiségét. Hogy ezt te plusz mozgással vagy diétával éred el, az alapvetően nem számít.


A gond mindössze annyi, hogy marha nehéz pusztán mozgással kalóriadeficitbe kerülni. Hogy mondja egy példát, egy óra igen intenzív edzéssel (bármilyen kardió) annyi kalóriát égetsz el, amennyi egy közepes étkezésre jut. Egy óra alatt viszont egy egész heti kalóriamennyiséget fel lehet zabálni...


Szóval azt javaslom, hogy kezdj el kalóriákat számolni, és nézni, hogy az edzés mellett mennyi kalóriával indul el a fogyás. Deficit nélkül sajnos nem fog menni, ennek pedig egyszerűbb és hatékonyabb módja a diéta...

2017. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Múlt héten elkezdtem számolgatni a kalóriát. Reggelire gabonapelyhet ettem de már 11kor alig bírtam a munkát. Mit kéne ennem reggelire ami erőt ad délig?

6kor reggelizek. És nincs túl sok időm se konyhatündérkedni

2017. ápr. 30. 08:20
 3/6 anonim ***** válasza:
A gabonapehely általában cukros, megcsapja a vércukorszinted és 10-re éhen halsz, pláne munka mellett. Javaslom a zabkását, esetleg tojás (rántotta) zöldségekkel, túróval, teljes kiőrlésű pékáruval. Illetve ha van rá lehetőséged, egy tízórait is beiktatni, akár pár falat, ami segít kibírni ebédig.
2017. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Reggel egyel egy joreggeltet, az delig tarto lenduletet ad :D

nekem is hasonlo a problemam, es nem megy le az a 6-7 kilo. Habar en csak minden nap tornazok de ugyanugy eszek normalisan barmit. Nem fog soha lemenni igy ugye? Xxx

2017. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megpróbálok egy tízórait is beiktatni.

2017. ápr. 30. 08:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit.


Amúgy én is ezzel küzdök :)) Sajnos már a minimális kalóriacsökkentéstől is éhen akarok halni, de sajnos más út nincs, hiába mozgok :( Ami segített, az a plusz kis étkezések ebéd és vacsi előtt, lassú felszívódású szénhidrátok reggel.

2017. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!