Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a fogyókúr...

Hogyan kezdjek neki a fogyókúrának koplalás és különböző szerek nélkül?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és leszeretnék fogyni minimum 15kgot. Viszont nem tudom hogy hogyan. Mindenki mást mond. Neten utána néztem de ott is ezerféle különböző egymásnak ellent mondó diéta/ foygókúrás módszer van.

És fogalmam sincs hogy hogyan kezdjem el.

Tartósan szeretnél lefogyni nem úgy hogy utána visszahizom mindazt ami lement.

Ha tudtok kérlek segítsetek vagy adjatok tanácsot.



2017. máj. 1. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. életmódváltás

2. fogyassz egészséges ételeket

3. számolgasd a kalóriákat, ha az segít (napi min 1200 kalória szükséges egészségesen)

4. iktasd ki az egészségtelen ételeket, cukros üdítőket

5. mozogj rendszeres, pl. kardió és aerob edzés, futás, váltogasd a mozgásformákat

6. napi min 2 liter víz elfogyasztása

7. mindig a célod lebegjen a szemed előtt, tarts ki, míg eléred a célod

2017. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kaloriabazis.hu
2017. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A biciklizés jó? Meg ha pl itthon tornászok mellé.
2017. máj. 1. 22:30
 4/7 A kérdező kommentje:
És az étkezésben segítenétek részletesebben?
2017. máj. 1. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mindenki mást mond. Az élet ilyen. Sok a téveszme, de nem is mindenkinek ugyanaz a jó, finoman fogalmazva.


Szerintem is életmódváltásra van szükséged. A biciklizés teljesen jó, igen.

Mit tudsz mondani a számodra passzoló táplálkozásról, ízlésedről? Tudod-e, mik a fixpontjaid? Ami az egyik embernek ideális táplálkozás, abba a másik bele is betegedhet, jobb, ha testhezálló diétát találsz, még ha az időbe is telik.

Tiszta étkezés, gyors ch csökkentése, ch csökkentése, sok zöldség, elég rost, fehérjedús ételek (már amíg nem viszi túlzásba az ember, de inkább az ellentéte szokott előfordulni)... Ezek segíthetnek.

2017. máj. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elsö jól írta a sorrendet.


DE életmód váltás 16évesen igen nehéz, mert egyrészt a szülöi házban ha rosszul föznek akkor ez nehéz, másrészt ekkor a fiatalok egésznap tudnának a mekiben enni...


Szóval az életmód váltásnak ott kell elkezdödnie, hogy megálljt tudj szabni 2000kalóriánál. 2000 Kalóriá legyen minden nap a rendes táplálék beviteled. Ennyire van szüksége egy normál embernek. Ha anyád egésznap süt föz és rengeteg kaja van otthon, akkor is tudj megállni 2000kalóriánál, és ne is kelljen rá gondolnod, de csak annyit egyél.


Ha viszont fogyni akarsz akkor csökkentened kell 1200-1500kalóriára. Ekkor is minden étkezésre ehetsz normál ételet, de kevesebb mennyiséget.


A legelsö amit tehetsz, hogy a neten keresel kalória számláló oldalakat. Minden amit megeszel egy nap azt felírod, és mellé írod a kalória értékét. (ami dobozban vagy zacsiban van azon rajta van, de figyelj ott a 100g mennyiség van, azt még sokszor át kell számolnod)

2-3 nap alatt már látod, hogy mennyi az átlag kalória fogyasztásod. Ezt csökkentsd 1500kalóriára. Èrdemes napi 4x enned.

Reggeli

Ebéd

Uzsonna(gyümölcs, de ennek a kalória értékét is írd fel)

Vacsora

De máskor ne egyél! Nyugodtan ehetsz egy nagy salátát és mellé egy cukros joghurtot, de az össz kalória értékben maradjál. Ehetsz pl egy szelet sütit, ha elötte kevesebb kalóriát ettél.

Persze mozogj is közben.

Mikor eléred a kívánt súlyt akkor maradj viszont a 2000kalóriában így nem fogod vissza hízni.

2017. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mivel nincs két ugyanolyan ember, ezért vannak különböző vélemények is. Nekem az az egészséges, ha zsírszegényen étkezem, reggel keveset, délben többet, délután meg este sokat eszem. Tornázni reggel szoktam. Más ezzel az életmóddal kikészülne vagy jól elhízna. Én meg ketogéndiétától kerülnék gyorsan kórházba, miközben más szuperül elvan vele.

A saját számodra legjobbat kell megtalálnod.


Azok az általánosságok, amiket korábban írtak, remek kiindulópontok.

2017. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!