Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így visszakaphatom a régi...

Így visszakaphatom a régi anyagcserémet? 15/L

Figyelt kérdés

Fogyókúra előtt kb bármennyit ettem (napi 2000-3000 kcal simán megvolt) egy évben kb. 3, max 4 kg-ot híztam

Aztán, nagyrészt koplalással, fogytam majdnem 10 kg-ot. Nem tudom, ez mennyire számít, de az egészséges határ alatt volt a súlyom nehány kg-mal.

Utána sikerült súlyt tartanom, megszállott kalóriaszámlálással

Aztán úgy voltam vele, hogy kipróbálom, hátha még mindig a régi az anyagcserém, és egy hónapig 2000-2500 kcal körül ettem minden nap (néha többet, néha kevesebbet). Viszont ezalatt az egy hónap alatt 5 kg-ot híztam, többet, mint régen egy év alatt

A kérdésem az lenne, hogy ha most leadom ezt az 5 kg-ot egészséges diétával, nem koplalással (napi 1200-1300 kcal nem sok mozgással), akkor utána megint a régi lesz az anyagcserém, vagy ez már helyrehozhatatlan?

És igen, tudom, hogy hülyeséget csináltam, nem kell mondani.

Mentségemre szóljon, lelki problémák is közrejátszottak a koplalásban.



2017. ápr. 22. 23:29
1 2
 1/15 anonim válasza:
Konzultálj dietetikussal.
2017. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Figyelj csak jól amit mondok neked; egy egészséges (tehát se pajzsmirigy se cukorbeteg) 15 éves lánynak/fiúnak jó az anyagcseréje..

Majd sok sok év múlva amikor romlik a keringés és hanyatlik a szervezet akkor ráérsz ezzel foglalkozni. Addig is nyugi, és csak élj, táplálkozz egészségesen.)

2017. ápr. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
"nem sok mozgással" nem sokra mégy. Az anyagcseréd meg olyan, mint régen, az nem változik, a lustaság mértéke, az igen. Az anyagcserédet nem érdeklik a lelki problémáid.
2017. ápr. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert ez egy életkori sajátosság. 12-13 évesen általában nyurgák a lányok, utána a korral jönnek a kilók, hacsak nem vagy kifejezetten ektomorf alkatú.


Arról nem is beszélve, hogyha sikerült alákoplalnod magad a BMI szerinti normális tartománynak, akkor semmi meglepő nincs abban, hogy jönnek vissza a kilók... Inkább egy normális életmódot lenne célszerű kialakítani mozgással, hogy kényelmesen tartsál egy reális(!) súlyt, nem pedig kampánydiétákkal szenvedni és kizsigerelni magad.

2017. ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Pedig pont a mozgás az egyetlen, ami valamennyire tud javítani az anyagcserén. Bármilyen jó is a diétád, ha nem mozogsz mellette, akkor a tested védekezik, s anyagcserét lassít.


Megjegyzem, a koplalással sok izmot is veszítettél, ami pedig emelte az alap kalóriaszükségletedet.

2017. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy miután elértem egy egészséges BMI-t ugyanolyan gyorsan híztam, mint amikor alultáplált voltam... Azt értem, hogy a testem "ki akarja javítani" a soványságot, ezért raktároz, de utána nem kéne... :/
2017. ápr. 23. 11:12
 7/15 A kérdező kommentje:
Kevés mozgás alatt ezt értettem amúgy: heti egyszer járok konditerembe (holnap megyek először úgyhogy még nem tudom, ott mit fogok csinálni pontosan, de valószínűleg kardió és hasizom), egyszer jógázok egy órát (ezt néha otthon is szoktam, meg minden nap csinálok hasizom gyakorlatokat, és majdnem naponta far izmot is, a kettő összesen kb 35 perc.
2017. ápr. 23. 11:14
 8/15 anonim ***** válasza:
Heti 3x1 órát érdemes hobbi szinten mozognak, az valóban sokat tud segíteni. És a kalóriaszámlálás mellett a helyedben számolnám azt is, hogy milyen összetételen eszel. Nem mindegy, hogy az 1200 kalória három tábla milka vagy zöldség, gyümölcs, hús.
2017. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Azt értem, hogy a testem "ki akarja javítani" a soványságot, ezért raktároz, de utána nem kéne... :/"


Nem érted. Koplaltál, ami tönkretette az anyagcserédet, vagyis tartósan ráállt, hogy kevesebb kalóriával húzza ki. Miután elkezdtél enni, természetesen jól megpakolta a tartalékokat. Az ilyesmi ezzel jár, csökken az energiaigényed, de az éhséged nem. Egyenes út a jojóhoz!

2017. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 tudom, és azt sem értem, hogy egy hónap alatt a testem miért nem állt vissza éhező üzemmódból normálba... Remélem, így vissza fog.
2017. ápr. 23. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!