Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200 kalóriás diétával mennyi...

1200 kalóriás diétával mennyi idő lenne leadni 5 kg-ot?

Figyelt kérdés

167 cm vagyok, és 53 kg, szóval tényleg csak annyi felesleg van rajtam

Ma megláttam magamról egy képet és rájöttem, hogy közel sem vagyok már az az extrém vékony lány, mint 46 kilósan, kezdek átlagosan kinézni, szóval minél hamarabb le szeretnék adni minimum 5 kg-ot... Nyáriszünetig sikerülhet szerintetek?



2017. máj. 5. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk napi 1800Kcal amit alapból felhasználsz, akkor így napi 600kcal mínusszal számolva:


5kg tiszta zsírt akarsz eltüntetni.

1kg emberi zsír 7700kcal

Mivel amikor fogysz nem csak zsírból hanem tárolt cukorból (glikogénből) is nyersz energiát, mondjuk ha nem végzel megerőltető mozgást, akkor a felét használod glikogénből, másik felét zsírból.


Tehát napi 300kcal zsírt fogsz fogyni.

ahhoz, hogy 5kg zsírt 5*7700kcalt fogyj, (ez 38500kcal), 128 napnak kell eltelnie, ami kb. 4 hónap.


Viszont ha emellett edzel, és megemeled a napi kalóriafelhasználásod még 1000kcal-val, aminek a felét fogod zsírból felhasználni, 500kcalt, akkor már napi 800kcal zsírt fogsz fogyni, ami 48 nap alatt 5kg zsír.



Ha viszont közben építesz izmot is, és fehérjét is viszel be, akkor a súlyod annak megfelelően fog változni, tehát ha felépítesz 1kg izmot, de leadsz közben 1kg zsírt, akkor a mérlegen a súlyodban nem lesz változás, csak jobban fogsz kinézni, mert az izom vékonyabbá formál, mint a zsír.


Itt láthatod, mennyi 2,25kg zsír és izom kiterjedése közötti különbség (a zsír a nagyobb):


[link]

2017. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Öhh... Remélem ennyi idő azért nem lesz... Már fogytam egy kg-t, 10 nap alatt, csak sajnos utána kb egy hétig "csaltam", nem jött vissza, de nem is fogytam :/
2017. máj. 5. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Na de 1kg zsírt fogytál, vagy csupán lemerültek az izmaidból a glikogénraktáraid (és a megkötött víz)?


Mert hogy ez a nem mindegy.


A mérlegen 1kg-mal kevesebbnek lenni, meg 1 kg tiszta zsírt leadni nem egészen ugyanaz a történet!



Gondolj csak bele, nyáron amikor jobban párologtatunk a nagy melegben, máris kevesebb vagy 1kg-val, amit persze visszaszedsz amint megiszod azt az 1liter vizet.


De ugyanez van ha nem eszel napokig szénhidrátot, akkor az izmaidból kiszedi a cukrot (glikogént) a szervezeted, és nem zsírt fogysz, hanem csak a cukorraktárak merültek le.


Ezt vissza is szeded amint nekiállsz egy kis édességet, tésztát, kenyeret akármilyen CH-t enni.

2017. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy fényképről vetted észre, hogy már nem vagy extrém vékony, és kezdesz átlagosan (azaz normálisan) kinézni? Elgondolkodtál már azon, amit leírtál?

Persze, biztosan sikerülhet, kérdés, hogy érdemes-e.

2017. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!