Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan változtassak az étrende...

Hogyan változtassak az étrendemen?

Figyelt kérdés

Egy csomó cikket olvastam a helyes/helytelen étrendről. Összefoglalva: minnél kevesebb gyárilag feldolgozott élelmiszert enni, kerülni a telitett zsíros ételeket, cukros ételeket, étkezésnél kétszer annyi zöldséget enni mint amennyi húst....

Ha bemegyek a falusi ABC boltba akkor milyen "helyes étrendhez" való táplálékot keressek a: pástétom, szalámi, kolbász, vajkrém, margarin, túrókrém, pèkáru, napraforgó olaj fehér kenyér, stb.... helyett? Vagy az ilyen boltokban többnyire csak káros ételeket lehet venni?

Tudom hogy a csirkemell, rizs, zabpehely egészséges oda meg vissza, de mást is lehet kajálni ami olcsó és egészséges.


A családom egészségi helyzetén is szeretnék segíteni ezzel!


Ha lehet inkább gyümölcsöt és magvakat nassolok, de havonta 1-2 csoki szelet is lecsuszik ha épp megkívánom.

Ha gyorsételről van szó a Mcdonalds helyett inkább a piaci csevápot veszem, az is káros de legalább tudom hogy ettem valamit. Ritkán esik meg de ilyenre kb kéthavonta nem sajnálom a pénzt.


Hogy és mit szoktatok vásárolni? Milyen ételt és hogyan készítitek el?


2017. máj. 7. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A falusi boltokban is van mindenféle alapélelmiszer, bár én 2 kis falu közt lakva is megoldom, hogy nagyvárosban várásoljak s webről, a faluban viszont megkapom a legalapvetőbb ételeimet, háztól tojást, zöldségesből zöldség, gyümölcs, olajos mag, extra cuccok (ma már mindenféle speckó dolog is van egy kis faluban is).

Persze sok mást is lehet enni, pl. gabonákat, de én nem szoktam.

A telített zsír még nem feltétlenül gond, a zsíros állati ételekben mindben van az is, de ez nem teszi őket károssá. Ahogy a kókuszzsír sem rossz attól, hogy szinte csak telítetlen zsír alkotja.

2017. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Telített, a kókuszzsírban.
2017. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mesterségek anyagokat, mű dolgokat úgy tudod kiszűrni, hogy mindig! átolvasod a címkét és kerülöd a mesterséges dolgokat
2017. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A zöldségpult ugye alap, onnét vásárold fel a legtöbb alapanyagot.

A tojás szintén tuti.

A túrókrémek, krémsajtok helyett vásárolj natúr félzsíros/zsírszegény túrót és ízesítsd otthon. Édesítővel, fahéjjal, sima (nem instant) kakaóporral, egy marék gyümölccsel édességnek is remek, de sósan jóformán bármilyen fűszerrel működik.

Húsból is csak sima nyerset vegyél, azt megsütve, grillezve, párolva akár hideg feltétnek salátához vagy melegen zöldségkörettel jó.


Kenyérféléből válassz teljes kiőrlésűt, ha teheted, illetve ezt gyakorlatilag ki is lehet iktatni. A sós túrókrém pl. zöldségekre kenve is szuper és finom.

2017. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!