Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megálltam a fogyásban, mit...

Megálltam a fogyásban, mit változtassak (még) az étrendemen?

Figyelt kérdés

Leírok egy A és B mintaétrendet


1. étkezés: 2 tojásból rántotta kis sajttal

2. étkezés: 1,5-2 dl cukormentes latte + 1 kocka étcsoki

3. étkezés: tonhalsaláta (sok saláta, tonhal, házi tzatziki) + 1-2 db Korpovit keksz

4. étkezés: 1 szem őszibarack

5.étkezés: 3 db. korpovit megkenve cukormentes túrókrémmel (túró + egy is joghurt + citroméj + édesít) + erre megy vaníliás tejsavó proteinből öntet

Este mozgás: 10 km futás (60 perc körül)/30 perc futás + 40 perc szobabicikli/ újabban ritkán 90 perces Rubint Réka


B verzió

1. étkezés: 2 főtt tojás, 3 darab Korpovit padlizsánkrémmel, sok zöldség, pár vékony szelet trappista sajt

2. étkezés: jeges kávé (cukormentes...) + 1 kocka étcsoki

3. étkezés: saláta túrófasírttal

4. étkezés: proteines túrókrém (néha egy kis zabbal)

5. ha a túrókrém zabbal volt, akkor már semmi. Ha nem, akkor egy könnyű tonhalsaláta mindenféle öntet és CH nélkül.


Az étcsokit most végleg el fogom hagyni, néha csalok, és du. is megiszom egy tejeskávét, ezt is megpróbálom teljesen kihagyni. De amúgy min változtassak?

Elég sokat mozgok, csak akkor tartok pihenőnapot, ha az előző napi edzés miatt izomlázam van. Ha mást nem is, legalább egy 50-60 perces szobabicajozást lenyomok minden nap.


2015. szept. 6. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:

esetleg ehetnél is valamit néha



amúgy meg a centit vedd elő, ne a mérleget

2015. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon keveset eszel. A szervezeted úgy érzékeli, hogy nincs elegendő élelem, ezért próbál mindent tartalékolni. Szép lassan fel fogja emészteni önmagát (bizony, a szerveidet fogja lebontani, nem a zsírt). Kezdj újra normálisan enni, 1500 kalóriás keret alá nem ajánlott menni, ha közben sportolsz is. Kicsit vissza fogsz hízni, mivel eddig koplaltál (jojó effekt), de amint magához tér a szervezeted, mehet a fogyás.

Az étcsokit eleve nem is kellett volna beletenni az étrendbe, mert hirtelen magasra dobja az inzulin szintet.

2015. szept. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Én akkor kezdtem el fogyni, amikor elhagytam a tejet/tejterméket. De ez egyéni.
2015. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A 2 tojást számoljuk 160 kcal-ra, a sajtot mondjuk 70-re, plusz a zsiradékot olyan 180-ra. Összesen 410 kcal.


2 dl tej 96 dl + 1 kocka étcsoki 70. Összesen 166 kcal.


Tonhalból 80 g kb. 210 kcal, salátára nem számolok, Korpovit 40-60 kcal. Összesen 260-270 kcal.


Túró olyan 160 kcal, fehérje 56 kcal, joghurt kb. 20 kcal. Összesen 236 kcal.


Tehát 1082 kcal. Ebben nincs benne, hogy mozgás után általában megiszom egy teljes adag proteinturmixot gyümölccsel (egy egész barackkal) összeturmixolva, és nincs benne a második latte sem.

Szerintem az 1200 kcal simán megvan egy nap legtöbbször.

Én ennyi kaja mellett egyáltalán nem vagyok éhes, sőt, nem is nagyon bírnék többet enni.

Én nagyon endomorf alkat vagyok, 1500 kcal mellett már hízok. De amúgy ha sokat és intenzíven edzem (ol reggel egy óra kardió, este súlyzós edzés majd 30-40 perc aerob), akkor többet eszem, olyankor szerintem megvan az 1500 kcal. A lényeg, hogy éhezni nem szoktam. Ha mondjuk kevesebbet ettem, és este 7 felé még érzem, hogy kicsit éhes vagyok, akkor bedobok egy könnyű salátát túróval/hússal.

2015. szept. 6. 17:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyümölcsben sok a cukor, felejtős a komoly a diétában. Ajánlom neked ezt a cikket: [link]
2015. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pluszban megemlíteném, hogy néha napján nem árt egy kis csalónapot tartani, más néven "visszatöltés". Tudatjuk a szervezettel, hogy van kaja bőven, így nem fog leállni a fogyás. Az ilyen napok egyén függőek, van, akinek 7 naponta kell tartania egyet, van akinek elég 15 naponként egy ilyen. Persze, ilyenkor nem össze-vissza kell zabálni, hanem mértékkel kell bevinni plusz kalóriát és szénhidrátot.
2015. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hmmm... Akkor valószínűleg azt fogom csinálni, hogy emelni fogom a CH bevitelemet 2 tskg/napra, és a fehérjét is.

A csokit teljesen kihagyom, a tejet is megpróbálom kihagyni (csak az a baj, hogy imáádom a tejet, és ez segít abban is, hogy ne akarjak össze-vissza édességet zabálni. Szóval nem biztos, hogy célszerű 0-ra csökkentenem).

A gyümölcsről két okból nem vagyok hajlandó lemondani:

1) olyan sokat amúgy sem eszem, nagyon magas CH-jú gyümiket (banán, szőlő) meg egyáltalán nem 2) azért én nem tartok még ott a fogyásban, hogy már a gyümölcs miatt kellene aggódnom. Nem hinném, hogy az a napi 1-2 darab félig érett körte/őszibarack akadályoz a zsírvesztésben.

Majd ha már ott tartok, hogy a kockahas miatt aggódom, na majd akkor váltok olyan diétára, amiből a gyümölcs is kimarad :) De köszi a válaszokat, megy a zöld!

2015. szept. 6. 23:21
 8/9 anonim ***** válasza:
hány kg vagy? milyen magas? testzsírszázalékod?
2015. szept. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
165 cm vagyok. Passz és passz sajnos :D a mérleg elromlott, nem tudtam még újat venni, de 75 alatt vagyok. a testzsírszázalékomat pedig nem volt alkalmam mérni. Csípőről sikerült 104 cm-ről 96-ra lefogynom, azóta nincs változás. Talán a combomon és a fenekemen vettem észre némi fogyást, de nem releváns.
2015. szept. 7. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!