Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kondi/fitness terembe készülök...

Kondi/fitness terembe készülök, el tudnátok látni pár jótanáccsal?

Figyelt kérdés

Fogyni és "izmosodni" szeretnék, viszont még életemben nem voltam konditeremben, kb. azt sem tudom mi mire való.


A célom: 10 kg-t fogyni, izmos, kerek popót és egy kicsit tónusosabb testet csinálni. 20 éves lány vagyok, 70 kb, 173 cm magas, alma alkatom van.


A kérdéseim:

-Hetente hányszor menjek, és milyen műveleteket csináljak? Alkalmanként elég egy óra?

-Milyen vitamint szedjek, vagy shaket (?) igyak, hogy hatásosabb legyen az eredmény?

-Egyéb jótanács?


Előre is köszönöm. :)


2017. máj. 9. 04:26
 1/4 anonim ***** válasza:

a legjobb, ha elmész egy személyi edzőhöz, aki megmutatja a dolgokat és csinál egy programot. hidd el, teljesen fogalmatlanul, véletlenszerűen elindulni egy konditeremben teljesen felesleges (hidd el, én is így kezdtem), ugyanis hiába írnak itt akár sok, hasznos gyakorlatot amit végezhetnél vagy talán egy egész programot (de nem gondolom, hogy valakinek erre lenne ideje, plusz ez egy személyre szabott dolog), a gyakorlatok helyes végrehajtását nem tudják megmutatni.

a helytelenül végzett gyakorlat jó esetben kevésbé vagy egyáltalán nem hatásos, rossz esetben sérülésveszélyes.


szóval mindenképp ajánlok egy személyi edzőt.

csak így ránézésre, eléggé kétlem, hogy 173 centivel 10 kilót kellene fogynod, pláne ha izmot is felszedsz. de majd meglátod, szerintem gondold át újra, ahogy közeledsz a 65 kilóhoz.


légy türelmes, az izomépítés hosszadalmas folyamat. de mivel kezdő vagy, eleinte látványos eredményeket fogsz tudni elérni, főként az erősödés terén.


a személyi edzőtől érdeklődj étrend témában is, egy kiegyensúlyozott, célzott étrend bőven elég (főleg az első időszakban), nem kellenek fehérjeporok, egyéb kiegészítők (persze vitamin az mindig jó).


ha akarsz valamilyen fehérjeport inni, ártani persze nem árt, de különösebben nem is használ (tényleg pláne az elején. persze ha megtetszik ez az egész, és testépítésre adod a fejed, az más helyzet).

én hatalmas súlytól szabadultam meg (170centi vagyok, 115 kiló voltam, most egy izmos 67 kilós vagyok, de még nem vagyok kész) és akkoriban arra használtam néha, hogy talán kicsit kiegyensúlyozza az esetleges hibáimat az étkezés terén, illetve ha elszaladna velem a ló az edzésnél -- hogy ne veszítsek izmot. de gyanítom, hogy még nekem is ez felesleges parám volt.


sok sikert!

2017. máj. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kérj személyi edzőt, aki betanítja, hogy mit és hogyan csináljál. Utána már menni fog egyedül is.

Nem kell semmit sem szedni.

2017. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Viszont a személyi edző gondolom eléggé drága, és nem is ismerek senkit, aki tényleg ért hozzá. Van két csaj, aki személyi edző képzést végzett, de a tudásuk szerintem nulla. Az egyik 6 hetes diétán volt, most telt le neki, azóta eszik már süteményt, (egyszerre 3-4 db), aztán közben gyúrni jár, mert izmokat akar. Ja, és mottója, hogy este 6 után nem szabad enni. Sírva röhögök rajta... Ha hajnal 2-ig fent van valaki, akkor is kell ennie normális kaját 3-4 óránként szerintem.

A másik meg úgy csinálja a guggolásokat hogy az én térdem is belefájdul. Himbálódzik fel-le, mint a hinta.

Nem ócsárolni akarom őket, viszont ha én, mint laikus észreveszem ezeket, akkor szerintem eléggé bénák szakmailag. Na és ilyen emberekre nem fogom magam rábízni, főleg pénzért. Jó személyi edzőt nem ismerek sajnos.

2017. máj. 9. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:

3: Egy normális teremben biztosan hozzáértő edzőket is találsz. Inkább fizess pár alkalommal, mint hogy hülyeséget csinálj, vagy pedig hibásan csináld a feladatokat.

Egy tanfolyamot bárki elvégezhet. De aki totál hülye hozzá, azt nem is fogják normális termekben alkalmazni.

2017. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!