Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát ajánlatok? Van...

Milyen diétát ajánlatok? Van valami finom, mégis "fogyókúrás receptetek? A narancsbőrrel mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves vagyok, 152 cm és cirka 60 kg.

Rengeteget híztam az utóbbi időben és a netfit miatt a tanárnőm is elkezdte mondogatni, hogy egy keveset fogyni kéne.

Kaptam a mozgáshoz tanácsokat, de az étkezéshez eddig semmit.


2017. máj. 11. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne egyél édességet/chipset és társait. Amúgy mindent ehetsz csak ne púposra szedd a tányér, inkább többször keveset.

Most hogy étkezel?

2017. máj. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit kell, egyéni, hogy ezt ki hogyan éri el, napi 1, 2, 3 vagy 5 evéssel, szénhidrátos vagy zsíros étrenddel...etc.

Első körben javítanék az étrendemen, az kb. mindenkire ráfér, mozognék és hátha már ez is segít, persze jóllakottan ne tolj be még sütit is, de ne pörögj rá s ne éhezz.

A jó életmód nemcsak a felesleg szempontjából hasznos.

Tiszta étkezés, cukros vackok kihagyása, ne legyen cukros az italod sem, szerintem hallottál már ezekről. Ha nem laktat a kenyér, akkor elég rossz ötlet arra alapoznod, mint sokan teszik... Tapasztald ki, mik a számodra laktató s mellette tápanyagdús ételek.

2017. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amin a finomságot illeti, ami persze megint egyéni... Én mostanában jórészt rántottán és tükörtojáson élek. Az egészen kiváló étel, nyers zöldségekkel eszem és nehezen tudom megunni (akkor áttérek a másfajta tojásételekre :)). De a jó minőségű húsok is finomak, a sajtok is, a túró, a zöldségek, a gabonák (kinek melyik ízlik persze), az olajos magvak... Igazából szerintem szinte minden finom, megfelelően elkészítve (bár a maglisztek zöme nem, de az kihagyható). A mai tükörtojásomon tandori masala fűszer volt, nem mintha sóval nem lennék érte oda, de az élvezetek halmozása sosem árt egy hedonistának :)

Az a helyzet, hogy a te saját ízléseden, étrendeden, lehetőségeiden s még a tested működésén is sok múlik. Hiába finom, tápanyagdús, alapvertően egészséges valami, ha rosszul leszel tőle vagy túl zsíros vagy szénhidrátos a diétádhoz.

2017. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!