Istuu1232 kérdése:

Hogyan fogyjak?

Figyelt kérdés

16 évesen 192 centis és 95 kilós vagyok. Sokan mondják úgy hogy nem látnak , hogy ez ideális a magasságom miatt. De csak én látom magam rendesen. Plusz mikor fürdök, ilyenek, hogy nagy hasam van. Ez ha állok tényleg annyira nem is látszik de ha ülök akkor igen. Szóval szeretném kérdezni hogy milyen edzesekkel tudok valamennyit fogyni (kb 10 kilót szeretnék ) amellett hogy kicsit erősödni is szeretnék? A probléma nem abban van hogy nem tudom mikor kezdjem és lebeszélem magam róla hanem hogy elég szegények vagyunk és edzőterem bérlet is csak álom nálam. Szóval olyasmire gondolok a futás mellett amit itthon még tudok csinálni bármikor.

A másik probléma, hogy mivel nincs sok pénz, sok kenyeret eszek amiben úgy tudom sok a szénhidrát. Mit ajanálatok? Előre is köszönöm a segítséget.


2017. máj. 12. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Futás, biciklizés, teljes testsúlyos edzés, ha a súlyzók neked drágák s készíteni sem tudsz (egyesek kreatívak)...

A sok szénhidrát nem gond, az a gond, ha nem laktat és túl sokat eszel. Valamiből kell energia, ez a legtöbbeknél jobbára szénhidrátból jön, nem probléma. Mondjuk a kenyér nem a legelőnyösebb, de ez emberfüggő is. A szénhidrát és a zsír is megoldható olcsón, a fehérje drágább, de abból sem kell rengeteg (bár neked több, mint nekem a 163 centimmel). Persze a tápanyagok bevitele is fontos, nagyon kenyérre alapozni több szempontból rossz. A zab az összetétele alapján jobbnak tűnik, de rizzsel is lehet fogyni, ami piszok olcsó, ahogy a szezonális zöldségek is. A hüvelyesek is olcsók s még fehérjét is adnak, persze legyen más fehérjeforrásod is, de az állatiak drágábbak, olcsósíthat az ilyesmi.


Ha kezdő vagy, erősödhetsz az elején egy ideig, de ezt leszámítva ahhoz kalóriatöbblet kell, s persze megfelelő edzés, pihenés s elég fehérje (persze az mindig kell).

2017. máj. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!