Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A lassú emésztés azt jelenti,...

A lassú emésztés azt jelenti, hogy kevesebbet elég enni? Szóval ki lehet jönni olcsóbban?

Figyelt kérdés
És régen ez egy előnyös dolog volt, amikor nem volt ott minden a boltban? Ezt jól értem?
2017. máj. 24. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emésztés sebessége csak azt jelenti, hogy a gyomorba bekerült táplálék mennyi idő alatt ürül ki a gyomorból és a bélrendszerben szintén lassan bomlik le ahhoz, hogy a bélfalon át felszívható legyen. Minél kevésbé feldolgozott a kereskedelemben kapható anyag, annál nehezebben bomlik le a szervezetben. Ezért ajánlhatóak a kevésbé feldolgozott alapanyagok és félkész termékek, a nyerskoszt.
2017. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy ha gyors az emésztés, akkor kevésbé hízik el. Ez gondolom azt jelentené, hogy gyorsan átmegy a kaja és kevesebbet szív fel, nem? Ha meg lassú fordítva. De ebből az is következne, hogy kevesebb kaja elég ugyanahhoz annak akinek lassú. Szóval egyrészt rossz, mert gyorsabban hízik, de jó, mert ugyanannyi kajából több tápanyagot von ki. Szóval akinek lassú az emésztése az ha önfegyelmet tudna gyakorolni jól is járhatna. Ez nincs így?
2017. máj. 24. 18:07
 3/8 anonim válasza:
Pontosan úgy van, ahogy írtad kérdező. Ugyanennek a dolognak szinonimája még a lassú/gyors anyagcsere.
2017. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak ennek eddig csak a rossz oldalát olvastam kiemelve. Pedig lehet ez azt jelenti, hogy aki megfelelően eszik és lassú emésztésű megspórolhat 50.000et egy évben és nyaralhat plusz egyet :D
2017. máj. 24. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a bibi, hogy pont az egészséges ételek és a mozgás automatikusan pörgetik az anyagcserét is.


Szóval ha lassú az anyagcseréd, akkor azt a megspórolt plusz ötvenezret nem nyaralásra, hanem orvosra meg gyógyszerekre költöd...

2017. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tartok tőle, hogy a lassú anyagcsere egy szinten túl elég káros. Nem véletlenül használ egy emlős sok energiát, szüksége van rá. A test valahogy megoldja az életet kevesebből is, de nyilván megvan az ára.


Sokat nem spórolnék ilyesmivel, mivel ami tápanyagot be kell vinni, azt úgyis be kell s ennek van költsége, a plusz energia filléres, 100 forintból sokszáz vagy többezer kcalt is be lehet vinni.


Az jogosabb lenne, hogy ha pl. ki akarom gyúrni magamat s aktív vagyok, az költségesebb. De a fene se akar ványadtan vegetálni, csak hogy megspóroljon párezer forintot havonta.

2017. máj. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Krisz85 ***** válasza:

az anyagcsere és annak sebessége köszönőviszonyban sincs az emésztésed sebességével, vagy hogy hányszor mész ki wc-re egy nap, sokan ezt hiszik tévesen


az anyagcseréd biokémiai folyamatok összessége, sejtszinten lebontás és újraépítés.

2017. máj. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sem a túl lassú, sem a túl gyors emésztés nem jó. Mindkettő jelezheti azt is, hogy valaki nem neki megfelelő ételeket eszik. Ha túl hosszú ideig van az étel a belekben, az mindenféle emésztési gondokat okoz (pl. puffadás, hasfájás), és több méreganyaggal kell a szervezetnek megküzdenie. Ha túl gyorsan halad át, akkor a test igyekszik megszabadulni valamilyen méreganyagtól, és közben kevésbé hatékony a tápanyagfelszívódás.

Másrészről nem biztos, hogy kevesebbet kell enni. Nekem régen elég lassú volt az emésztésem (kivéve, ha tejet ittam, mert akkor meg elég "gyors"), ami mostanra rendeződött. Nem eszem kevesebbet, bár valószínűleg kevesebb pénzt költök ennivalóra, mert nem veszek készételeket/pékárut/édességeket/üdítőt és hasonlókat a boltban (sőt kozmetikumokból, tisztítószerekből is tizedannyit, mint régen). Így elég jól lehet spórolni.

2017. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!