Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 12 éves vagyok,155 centiméter...

12 éves vagyok,155 centiméter és 60 kilógramm. Szeretnék fogyni pár kilót mert kicsit túlsúlyos vagyok, kicsit szeretnék kondiba lenni. Szerintetek hogyan fogyjak le? 12f

Figyelt kérdés
2017. máj. 27. 17:58
 1/7 anonim válasza:
Próbálj meg a szénhidrátból kevesebbet fogyasztani.Mint pl. kevesebb kenyér,tészta,édességek, chips, ropi és egyéb ilyen ropoktatni valók.És helyettesíts zöldséggel.De például a banán is hízlak akkár az üdítők vagy a szörpök,kivéve persze azt amelyik cukor mentes.
2017. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a választ!Kerékpározással sokat lehet fogyni?Példaul napi 5 kilómétert ha letekerek,így egy hónap alatt hány kilót fogyhatok?
2017. máj. 27. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nem kicsit vagy túlsúlyos, ez egy 12 évesnek brutális. A szüleiddel menjetek el orvoshoz, aki kivizsgál, nincs-e valami betegséged, ami ezt okozza (ha van, és nem kezelik, csak tovább hízol, bármit csinálsz!), aztán menjetek el dietetikushoz, aki ad személyre szóló étrendet és elmondja a szüleidnek, hogy tápláljanak. Ez azért is fontos, mert ők vásárolnak, ők főznek, egy 12 éves egyedül ezt nem tudja megcsinálni.

És természetesen a fentiek mellett le kell szoknod a csokiról, cukorról, süteményről, chipsről, mekis és burgis kajáról, valamint az üdítőkről - ha ezek bármelyikét fogyasztod.


Ami étrendeket is javasolnak, neked NEM lesz jó, mert egy 12 évesnek teljesen mások az igényei, mint egy felnőttnek. Ha ész nélkül csinálod, még az is előfordulhat, hogy nem leszel már sokkal magasabb, az pedig nagy baj lenne.

Szóval a lényeg, hogy a szüleiddel kérjetek segítséget szakemberektől!

2017. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó,igen tudom,sajnos már az ajtón se férek ki.Én egy igazi koca vagyok.Osztályunkba van olyan gyerek aki 150 cm és 90 kg na?ő sovány ugye?
2017. máj. 28. 18:19
 5/7 anonim válasza:

Az utolsó válaszoló nem kicsit volt bunkó.:/ 12 évesen sok oka lehet annak ha valaki túlsúlyos(és nem vészesen elhízott!!)hormonok,kialakulatlan étkezési szokások stb.,nem kell mindjárt orvoshoz küldeni mert van rajta egy kis felesleg.

De hogy segítsek is, én ennyi idősen 65 kiló voltam és 156 cm,nem mentem orvoshoz,dietetikushoz semmi ilyesmi.Viszont lefogytam kb 10-12 kilót.Nekem az segített,hogy elkezdtem rendszeresen mozogni(otthon tornáztam)a fehér kenyret barnára, a sima tésztát durumra cseréltem,valamint elkezdtem a köreteket a lehető legtöbb esetben zöldségre cserélni.Kérdező szetintem hasonló modszerrel te is eredményes lehetsz,nincs szükséged orvosi segítségre(hacsak nem mindn ok nélkül hízol/híztál meg.)Annyiban egyet értek az előző válaszolóval,hogy a családod(,barátaid) támogatása jól fog jönn:)

2017. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
13/F 155cm és 93kg. Szerinted elhízott vahyok? Szerintem nem. Úgyhogy a te sújoddal nincs gond!
2017. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

172kg 147cm 11f

Szerintem tök egészséges,egyáltalán nem vagyok elhízott,ahogy te sem

2018. márc. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!