Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "kevesebbet enni"?

Hogyan lehet "kevesebbet enni"?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos, 58 kg vagyok, viszont mióta az új munkahelyemen kizárólag ülőmunkát végzek felszedtem a hasamra/derekamra 3 kg-t (55-ről 58-ra). Nagyon zavaró, sokan gratulálnak már a babához...


Sokat eszem napközben, és mivel olyan helyen dolgozom, ahova itthonról kell kaját vinni (falu, tehát nem lehet rendelni sem) és lehetőség sincs tányéros kaját enni, ezért maradnak a péksütik, szendvicsek, stb. Ez iszonyúan hízlal. Mivel nem tudom kikerülni a kenyeret, ezért gondoltam a mennyiségen változtatnék. A kolleganőm például annyit eszik mint egy kismadár: egy mini kenyérszelet kettőbe vágva és összetéve, közötte egy mini bécsiszelet. Vagy fél karika sonka. Én ehhez képest megeszek sokszor két normál nagyságú szendvicset, ami ugye az ő egyetlen kicsi szeletje mellett 4 nagy szeletet jelent.


Szóval a mennyiségen mindenképpen változtatnék, de az étvágyam ugyanakkor hatalmas. Egy akkora szelet után mint az övé fél óra múlva megint korogna a hasam. Hogy lehet ezt megoldani és "kevesebbet enni" ciki gyomorkorgás nélkül?


2017. jún. 11. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Tudom nem ezt kérdezted,de esküazöm nem értem miért nem ciszel normális ételt szendvics meg péksüti helyett. Meló után összedobsz valami egészségeset és másnap elviszed magaddal. Ehetsz ugyanakkorra mennyiséget mint előtte,no de nem kifliből meg croassanból,hanem sovány húsból meg zöldségekből.
2017. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valóban nem ezt kérdeztem, helyén való az észrevételed. És mint látod: írtam, hogy NINCS lehetőségem tányéros kaját enni. A kérdés úgy hangzott: "hogyan lehet kevesebbet enni", nem pedig úgy, hogy "melyik a leghatékonyabb fogyókúra". A kettő két külön témakör.
2017. jún. 11. 16:28
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt egy-egy salátát ugyanúgy meg lehet enni- csak jóval kevesebb kalória van benne, mint valami szendvicset, másrészt egyél te is annyit, mint a munkatársad, ne pedig a négyszeresét, és a probléma meg van oldva.


A másik megoldás, hogy sportolsz valamit - pl gyors tempóban gyalog mégy haza, esetleg otthon szobabiciklizel vagy elmégy fittneszterembe, vagy csak símán végzel valamit otthon minimum egy óráig és akkor lemozgod a fölöslegesen bevitt kajákat.

2017. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elég nehéz kevesebbet enni , ha az ember dolgozik es fáradt.

En a faradtsagra úgy reagálok, h elvesztem a kontrollt az evés felett es meghizom. Igy jartam ha dolgoztam, ha szültem, stb, ezert csak szabadsag alatt es otthonules alatt megy nekem a fogyas , tehat en forditva muködök , lótas futas munka es stressz alatt hizok, es otthonulve , kipihenten, sport nelkul fogyok.

2017. jún. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A citromos víz csökkenti az étvágyat. Én is azt iszom. folyamatosan csökkentsd az adagodat először 2 szenya helyett egyél másfelet ezzel is jól laksz aztán már csak egyél egyett ez is rengeteget jelent. Igyál rengeteget én napi 3 liter citromosvizet megiszok. Dw ihatsz étvágycsökkentő teát dmben herbáriákban tudsz venni persze cukor nélkül idd.
2017. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Próbáld meg,hogy minden evés elòtt begyomsz vagy 50 gramm chia magot,és ráiszol egy deci vizet. Ennél jobb ötletem nincs arra,hogy kibéleld a gyomrod.
2017. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Teljes kiőrlésű kenyérből egyél egy darab szendvicset, ebbe tehetsz kőrözöttet, sonkát, sajtot, húst, tojást, amit szeretnél, a péksütitől ez sokkal jobb. A másik szendvicset cseréld ki egy joghurtra plusz valami gyümölcsre.
2017. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ilyen ötletekre volt szükségem, a citromos víz hatásairól még nem is hallottam eddig! Holnap be is vetem :) És csökkentem az adagot másfélre. Köszönöm
2017. jún. 11. 21:58
 9/13 anonim ***** válasza:

De, ki tudnád kerülni a kenyeret, csak nem akarod.


Felszelt pucolt zöldségeket, gyümölcsöket, sajtdarabokat, túrót, cottage cheeset, keménytojást feldarabolva műanyag dobozból pont annyira bonyolult megenni, mint egy szendvicset, ami morzsál is.

2017. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Változtass a kenyér és a feltét arányán - vékonyabb szeletek, benne több saláta, sonka, sajt stb. Amúgy a gyorsan felszívódó szénhidráttól vagy olyan éhes, tehát mindenképp érdemes lenne valami másra váltani a kenyérről - műanyag dobozban is lehetetlen lenne pl salátát, csirkemellet vinni magaddal?
2017. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!