Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell kórosan soványnak,...

Miért kell kórosan soványnak, evészavarosnak nyilvánítani az 50-55 kiló körüli nőket?

Figyelt kérdés
Elég idegesítő már ez a jelenség. Én 53-55 kg körül vagyok (170 centihez), és semmi bajom nincs.
2017. jún. 12. 14:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Ugye?? Énis ugyanennyi vagyok és mindenki mondja h anorexias de ez egy tök normális súly. Sok idi*ta..
2017. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Azért, mert ez az a kategória, ami általában már jóval a normál súly alatt van. Ettől még lehet egészséges, én is sokkal könnyebb vagyok, 160 cm-hez 43-44 kg, de ehhez nagyon átgondolt étrend és mozgás járul. És nagy hiba lenne minden fejlődő szervezetű tinit erre az arányra biztatni. Szerintem nagyon is jó, hogy a közvélemény is kezd elfordulni az extra sovány ideáltól.


Szóval fogadd el te is, hogy mi az extrém alacsony súlyunk ellenére vagyunk egészségesek és nem amiatt. ;-) És ne éld meg támadásnak, ha a többségnek ez furcsa.

2017. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Nem (csak) a kilókkal van a baj.

Azokat "kell" evészavarosnak nyilvánítani, akik leírják itt, hogy 170 centik, 50-55 kilók, ÉS mit csináljanak, hogy le tudjanak fogyni minimum 5-10 kilót, mert kövérnek érzik magukat.

Nekem ne mondjátok, hogy ez normális!!!

2017. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert általában(!) valóban így van. Vannak pehelysúlyú, vékonyabb csontú, kis izomzatú nők, akiknél ez a normális, és ezzel a súllyal/magassággal néznek ki egészségesnek. Én is ismerek ilyet, de kevesen vannak, ahogy kevés nő kelt egészséges benyomást mondjuk 170 centivel és 70 kilóval is.


A többség ilyen arányokkal koplal és éhezik, és kergeti a teljesen földtől elrugaszkodott ideálját.

2017. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%
Az evészavar nem a testsulyon mulik, viszont 170cm/50kg-os nök nagy része tényleg valos evészavarban szenved. Ha megkérnélek leirnád, hogy egy átlagos napon mit és mennyit eszel? Illetve milyen folyadékot fogyasztasz és mennyit? Van rá esély, hogy nincs evés zavarod, hanem egy ritka testalkatu csoportba tartozol.
2017. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nemrég írtam le a kajámat egy másik kérdéshez, bemásolom ide is.


1. étkezés: 3 db, kb. fél tenyérnyi méretű proteines-zabos amerikai palacsinta mogyoróvajjal megkenve, gyümölcsökkel (pl. 1-2 barack, vagy egy jó nagy marék málna) + egy tejeskávé (kesu vagy kókusztejből), kevéske tejszínhabbal


2. étkezés: megint valami gyümölcs + egy marék mandula/mogyoró/diákcsemege


(edzés előtti nasi: egy cerbona müzli szelet, általában meggyes, vagy egy túró rudi, de ez nem mindig van)


3. étkezés: edzés utáni fehérjeturmix


4. étkezés: általában valami csirkehúsos ragu (a szaft vagy paradicsompüréből, vagy zabtejszínből, vagy joghurtból van) jó sok zöldséggel + teljes kiőrlésű tészta (a csirkehús kb. 250 gramm, a tészta pedig 50 gramm), de van, hogy zablisztből készítek galuskát tészta helyett, vagy édesburgonyából pürét.


+ kicsit később még egy tejeskávé


5. étkezés: egy csomag csirke/pulykamellsonka (100 gramm) VAGY 2 tojás, 1-2 vékony szelet sovány sajt, zöldség (pl. uborka, cukkini, paprika)


6. étkezés: egy doboz cottage cheese



Kb. 4 hónapja váltottam életmódot, azóta eszem így (előtte töménytelen mennyiségű pizzát, csokit, fánkot, kekszet zabáltam napi szinten), és sokat edzek is (súlyzós edzés + kardio, heti 5-6x edzem, amiből 3 súlyzós). Kb. 5 kilót fogytam ez idő alatt, de többet egyáltalán nem akarok, viszont hiába nem igazán értem el még a 60 kilót sem, nem voltam karcsú, sem jó alakú. Az utóbbi pár évben felszedtem pár kilót, oldalról kiállt a hasam, nem volt vékony derekam, a csípőm felett kisebb hurkák voltak, a combom narancsbőrös volt, a fenekem pedig full löttyedt. A lábaimnak semmi formája nem volt, izomtalan kis puha piskóta lábaim voltak. Most sokkal csinosabb, fittebb vagyok, végre van formám, és a hasam is lapos. Most izmosodni próbálok.


Amúgy nem a kilók érdekelnek, hanem a kinézetem, azért kezdtem bele az egészbe, hogy fittebb, egészségesebb, csinosabb legyek, az pedig mellékhatásként jött, hogy szép lassan, lement rólam pár kiló zsír.

2017. jún. 12. 15:48
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Ha most azt akartad learn, hogy te bizony milyen sokat eszel, akkor el kell keserítselek, a legtöbben jóval többet esznek mint te. (most nem a kövér emberekről, hanem azokról beszélek, akik szoktak edzeni)

Lehetnél 60kg, sportos, izmos, és nem lennél vastagabb, szélesebb, csak fittebb.

2017. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A folyadékbevitelem nem követem pontosan, iszom, ha szomjas vagyok. 2-2,5 liter biztos lecsúszik, melegben több.
2017. jún. 12. 15:58
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy sokat eszem, és nem keserítesz el. :D Lehet emelek a szénhidráton most már, mert szeretnék felszedni izmot. Amúgy nem éhezem soha.
2017. jún. 12. 16:00
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Ez gyakorlatilag koplalás, szóval akik aggódnak miattad, jogosan teszik.
2017. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!