Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 éves 100kg-os srác vagyok,...

20 éves 100kg-os srác vagyok, fogyni szeretnék! Szerintetek így menne?

Figyelt kérdés
173cm magas, 20 éves és 100kg vagyok. Változtatni szeretnék ezen, úgy gondoltam hogy kevesebbet eszem és zsíros, cukros, lisztes ételeket kerülöm mostmár. Sok helyen olvastam hogy naponta többször és keveset enni, inni pedig sokat kell.Heti 3 alkalommal szeretnék elmenni futni kb 50-60 percet 1perc futás/1perc séta váltogatásával.Heti min 1 alkalommal szeretnék sújzókkal is edzeni. Szerintetek mennyire válhat be ez, ill. mit tanácsoltok miket kéne ennem?

2017. jún. 25. 12:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Én nagyon nem javasolnám ezzel a súllyal az autodidakta futást. Gyalogolj inkább és menj elliptikus tréneren, kevésbé nyírja az ízületeket és a gerincet.

Vagy úszhatsz is, legalább amíg valamennyit le tudsz adni.

2017. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az a gáz hogy kondira sincs pénzem. Futás helyett toljak inkább tempósabb sétát?
2017. jún. 25. 12:18
 3/20 anonim ***** válasza:

Akár váltogathatod is ezt a két mozgástípust.

Vagy az is jó hogyha pl reggel elmész sétálni, akár minden nap is csak egy fél órára, futni meg heti 3szor delutanonkent

2017. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Alaphiba, túl nagy fába vágod a fejszéd anélkül, hogy tudnád, mire képes a tested jelenleg.

Ilyen túlsúllyal, ha korábban sz*rul ettél és nem sportoltál, a legkisebb változásokkal is jelentős eredményt érhetsz el kezdetben.

A cukrot és finomított CH-kat valóban itasd ki (helyette mehetnek teljes kiőrlésű gabonák, kókuszliszt, lenmagliszt stb., meg természetes/mesterséges édesítők), zsír az mehet mértékkel (tojás pl ajánlott). Sok zöldség, tejtermék, hús..

Kezdetben mindenképpen gyakran fogsz enni, mert nem könnyű az átállás az egészségesebb ételekre. Aztán ahogy telnek a hetek, elkezdesz sportolni, látod az eredményt, változik majd a kajához való viszonyod is. Egy a lényeg, hogy ne sanyargasd magad. Vannak, amikor az ember nem kíván annyi kaját, akkor nem kell erőltetni. Egy intenzív edzés másnapján viszont lehet, hogy farkaséhes leszel, ilyenkor nyugodtan emelheted a kalóriabeviteled (ésszel, és csakis jó minőségű tápanyagokkal).

A futást kezdetben hanyagold, főleg ha nincs 20-40e Ft-ot egy jó futócipőre. Ezt az 1-1 perces dolgot amúgy is hamar megunnád 50 perc alatt, ha nem HIT-ben nyomod. Inkább biciklizz, ússz, ha nagyon gyenge vagy, akkor még az 50 perc intenzív sétát is meg fogod érezni kezdetben.

Aztán 1-2 hét múlva jöhet a súlyzós edzés is, bár nem tudom, hogy erről milyen ismereteid vannak. Csak úgy bumm belevágni össze-vissza... annak nem sok értelme van.

Amúgy van egy Bunny nevű ex-testépítő, akit különösebben nem bírok, de írt ey Sárga Kapszula c. könyvet. Ha eddig egyáltalán nem foglalkoztál az egészséges táplálkozással/mozgással/fogyással/izomtömeg-növeléssel, akkor ajánlom, hogy olvasd el. Elég rövid, nem kell hozzá diploma és hasznos lesz neked.

2017. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Sétát akkor tolom majd reggelenként, futást meg meglátom majd hogy bírom. Súlyzós eddzésben meg van ismerős aki segít majd. Könyvet pedig elolvasom.
2017. jún. 25. 12:40
 6/20 anonim ***** válasza:

Eredeti kérdésedre a választ nem tudom, de hidd el hogy 1) az izzadás önmagában nem fogyaszt 2) Lényegtelen hogy mennyit égetsz.

Az a lényeg, hogy energiadeficitet hozz létre, akkor garantált a súlycsökkenés. Ha jól csinálod, akkor a zsírtömeg fog csökkenni.


A tempós séta jó, de egyhuzamban sokáig csináld 40-60 perc. Eközben a pulzusodnak 130-150 kőzt kell lennie (ez fontos)

2017. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Bocs, a válaszom elejét egy másik kérdéshwz akartam. Na szóval: Folyamatos intenzitású mozgást javaslom eleinte. Amiről beszéltél, az úgynevezett intervallum kardió. Nem biztos hogy azt hatékonyan meg tudod csinálni!
2017. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az a könyv kezdetnek tényleg nem rossz. A bicikli is jó opció a kondi helyett. Illetve súlyzós edzés is jó, de kipróbálhatod a gumiszalagos változatot is, erre neten rengeteg gyakorlat van, és nem nagy beruházás.
2017. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Biciklit is vennem kell egy normálisat 😂. Kezdésnek gondoltam a kevesebb kaját és a futást/gyaloglást.
2017. jún. 25. 13:11
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Igy kezdtem el én is. 1perc futas /seta.

Súlyom miatt nagyon fájdalmas volt az első 2 hónap.... boka és térd...

Aztán kicsit visszább vettem a heti 5-ből.... és bicóra váltottam, es heti 2x futok.... de már -20 kg-al.

Ne futással kezdj, mert tényleg nagyon fájdalmas pláne akkor, ha eddig semmit nem futottál....

2017. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!