Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki próbált már tojás...

Valaki próbált már tojás diétát? Hatásos? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 00:23
1 2
 1/19 anonim válasza:
63%
Ha gyorsan akarsz fogyni rövid időre akkor megfelelő de 1 hétnél tovább nem ajanlom mert nem egészséges és amúgy is éhes maradsz szerintem. Viszont miután abbahagyod a diétát vissza fogod hízni azt amit lefogytál a diéta által az biztos.
2017. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Én pár éve kipróbáltam és le is fogytam pár kilót, viszont utána évekig nem tudtam émelygés nélkül ránézni egy tojásra. És amikor újra megpróbálkoztam ezzel a diétával, majdnem hánytam, anyira undorított, egy étkezés után abbahagytam.
2017. jún. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
mellesleg olyan kénköveseket fingasz tőle hogy lemállik a fal
2017. jún. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az összes olyan "diétának" csúfolt dolog működik rövid távon, ami egy bizonyos ételre alapoz. Külföldön így híresült el a fagyi-diéta meg a süti-diéta. Valójában csak arról van szó, hogy az egyoldalúság miatt sikerül deficitbe kerülni, csakhogy ez elég egészségtelen.
2017. jún. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Férjem egyik haverja grapefruit diétát csinált, fogyott is. Mire végzett, összegezte: az ilyen diéták csak azért működnek, mert pár nap után rá sem tudsz nézni a grapefruitra, ezért inkább nem eszel, csak ne kelljen grapefruitot enni. :D

A tojásdiéta amúgy azért működhet, mert 0 szénhidrát van benne, így a ketogén diétákat utánozza. Csak éppen a ketogén diéták, mint pl a ketogén paleo általában változatosak, egészségesek és finomak, ez meg egyik sem.

2017. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag Margaret Vaslady csinálta, amikor kiderült, hogy ő nyerte meg a választást, és gyorsan akart csinos lenni. Napi 8 db főtt tojás, de az 5-6. napon már ő is evett mellé először spenótot, utána más hasonló zöldfőzeléket is. Egyrészt mert a tojástól már kezdett besokallni, másrészt azzal a módszerrel vezette vissza magát a normál étkezésbe.
2017. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a tojásdiéta? Az a netes agymenés, ami persze kicsit koplalós? Nyilván lehet fogyni vele, a kalóriadeficit már csak ilyen.


Ha szereted a tojást, alapozhatsz rá, az nem egy rossz diéta, de azért balgaság nem enni mást. A tojás remek, laktató, tápanyagdús étel, de azért nem ad kiegyensúlyozott étrendet. Pár napig mindegy, de a fogyáshoz több kell s hosszútávon fontos a jó étrend.

Én zöldséget, zsírt, olajos magvat eszem mellé, így már egész jó, s persze néha némi egyebet is. Fogyni nem fogyok, az azért nehezebb, de jól érzem magam, az is valami. Én egy életre tervezem a tojás alapú táplálkozást.


Mindig jönnek a bűzös szellentéssel, amit én nem értek, mivel a ketogén diéta egyik jellemző mellékhatása, hogy jóformán vagy egyáltalán nincs is szellentés, ahhoz inkább szénhidrát kell. Az én tapasztalataim is ezt mutatják, ketogén időszakban nem szellentek, ébren semmiképp, mert arról tudnék.

El tudom képzelni, hogy nem mindenki ilyen, de a ketogén fórumokat elnézve eléggé úgy néz ki, hogy ez a jellemző.


TL/DR: Egy diéta akkor fogyaszt, ha jó kalóriadeficit hozol össze, ennyi.

2017. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Marha egészségtelen az ilyesfajta diéta. A szerezeted nem hülye. Kalóriaszegénysége miatt nyilvàny fogysz egy kicsit, de amint abbahagyod vissza is jön. Kalóriaszegény, kiegyensúlyozott diéta van amiben vannak fehérjék vitaminok szénhidrátok és lipidek is az ideális mennyiségben.
2017. jún. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

nem próbáltam, mert minden olyan "diéta" ami egy "ételre" alapoz az marhaság, egyrészt , nem jut elég vitamin a szervezetedbe mert rettentően egyoldalú, másrészt x nap után ha meglátod ugyanazt az ételt gyakorlatilag lehányod, és mindent de mindent megkívánsz és magadba tömnél csak ne ezt kelljen mégegyszer megennni :)))

krumpli és kukorica kivételével zöldségeket egyél, meg persze húst,( csirke) semmi szénhidrát, se kenyér se tészta stb... mondjuk ez nem pont olcsó, nem tudom az anyagi lehetőségeidet, de a legkönnyebben akkor fogysz ha az az összes gabonafélét kiiktatod az étrendedből, zöldségből viszont tömheted magad , persze tojásból is, csak ha mindennap azt eszel, az a diéta nem sokáig fog tartani, mert az első ínycsiklandozó kajára ráveted magad a kb 3. 4. nap után :))) de hogy tapasztalatot is írjak, én így fogytam 3 hónap alatt 12 kilót, mindig ettem amikor éhes voltam, de sosem szénhidrátot, kalóriákat nem számoltam, mert marhaság, mozogni se mozogtam többet, simán ezzel lefogytam, bár a mozgást azért javasolnám, de nem a fogyás hatékonysága miatt, hanem a tested kinézete miatt , mert a fogyás az egy dolog, de izmokat ugye hát nem csinál :)))

2017. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#9,


"zöldségeket egyél, meg persze húst,( csirke) semmi szénhidrát"


A zöldség szerinted mi a lópikula??? Szénhidrát. Szénhidrát még a tojásban is van, szénhidrátmentesen táplálkozni gyakorlatilag képtelenség és teljesen fölösleges.

2017. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!