Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A nyersvegánok hogy hogy...

A nyersvegánok hogy hogy vékonyak?

Figyelt kérdés
Hiszen cukros gyümölcsöket nagyrészt, és így összejön nekik 3000-4000 kalória egy nap... akkor rájuk miért nem vonatkozik, hogy kalória többlet=hízás, miért nem híznak?

2017. jún. 27. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Láttál már életedben nyersvegánt élőben, vagy csak képen nézegetted?


Honnan szeded, hogy alapvetően cukros gyümölcsöket esznek?

Esznek olajos magvakat, zöldségeket, gyümölcsöket. Mondjuk a zöldség és gyümölcs kategóriák valójában elég nehezen értelmezhetők, mert pl. a paradicsom micsoda? Vagy az avokádó? De mindegy, nemcsak a magas cukortartalmú termések ehetők nyersen. Karalábé, saláták, cukkini, uborka, répa, paradicsom, paprika, zöldborsó, kelbimbó, spenót, hagymafélék, zeller, retek, cékla, zsenge kukorica, káposztafélék... mindezek cukortartalma kb. elhanyagolható. Kalóriatartalmuk nem magas és rostban gazdagok, így eltelítik az embert. Mindemellé nyers kásák is készíthetők.


Nem is feltétlenül vékonyak, de azért zömében nyilván igen. Ennek a rostban gazdag táplálkozás az oka, meg az, hogy ha valaki már annyira képes figyelni az étkezésére, hogy nyersvegánként éljen, az valószínűleg nem fog kontrollálatlanul enni és/vagy mozog is mellé.

2017. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Namá megin ha vegavagy 20ezer kalóirát ehetsz, de ha megeszel 1 szelet húst akkor hízol. Próbáld ki, egyél nyersvegánként 1 hónapig napi 3-4000 kalóirát, de aztán ne gyere vissza hogy feljött 5 kiló miafaxt csinálj.
2017. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor vegán lettem 8 éve, elkezdtem kalóriát, makrókat számolni, nem akartam, hogy túl keveset egyek, ne egyek elég vitamint stb. (Aztán persze nem méricskéltem, számolgattam minden nap) Amikor kiköltöztem Kaliforniába, és nyers vegán lettem, megint elkezdtem kalóriát számolni, mert féltem, hogy lefogyok. (Az alapanyagcserém 1600kcal, de sportolói mivoltom ehhez +600 kalóriát ad.) Tehát napi 2200 kalóriára van szükségem elvileg... De amikor ennyit ettem "sima" vegánként, mindig fogytam. 2500-3000 kalóriával tudtam súlyt tartani. Nyers vegánként még több kellett, 3500 kalóriára volt szükségem. Sok nyers vegán kekszet, energiaszeletet, gyümölcsöt, zöldséget ettem. 15% fehérjét, 75-85% szénhidrátot és 5-7% zsírt ettem. A 15% fehérje egy sportolónak kevésnek tűnhet, de ez így is 130g fehérje, ami egy 55kg-s nőnek bőven elég.


Ha sok szénhidrátot eszel, azt a szervezeted hőenergiaként elhasználja nagyrészt, és ha még ezek után is marad felesleges szénhidrátokból származó energia, akkor az elraktározódik, de még ekkor sem alakul zsírrá.

A szénhidrátból zsírt csinálni nehezebb, mint zsírból zsírt.

2017. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Valójában szerintem nem a ch-zsír különbségben van a titok nyitja, hanem a rostban. A rost gyorsabb bélmozgást eredményez, kevesebb tápanyag szívódik fel.
2017. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, szerinted mégis miért vékony az, aki 3k kalóriát eszik egy nap csak gyümölcs/zöldségekkel, mint valaki aki 2k kalóriát eszik naponta tele meki féle cuccokkal.

A szénhirdát a fő hiba itt. Egy tál gyümölcsben nincs annyi szénhirdát, mint egy gyorséttermes hamburgerben (amivel talán nem is laksz jól).

Plusz ahogy az utolsó írta, a bélmozgásokat felgyorsítja a sok rost, könnyebben jön ki a kaja.

2017. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

A sok gyümölcs és zöldség felgyorsítja az anyagcserét. Gyorsan megemészti a gyomruk, és kisz*rják...

Én is volt már, hogy napokig csak gyümölcs/zöldségeken éltem (nem vagyok vegán), és felgyorsult elég szépen az anyagcserém.

2017. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!