Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam az...

Hogyan vegyem rá magam az életmódváltásra, fogyókúrára? Titeket mi motivál?

Figyelt kérdés

Sokat voltam az utóbbi időben itthon és akkor nem csináltam mást csak ettem és ettem, főként unalmamban. Elegem van már ebből, változtatni akarok: fogyni, izmosodni. Kérdésem: hogyan kezdjek bele, és hogyan ne hagyjam abba egy kis idő után?

Szép lapos hasat akarok végre és nem akarok hurkákat mikor leülök.

16L



2017. jún. 29. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségem és a közérzetem motivál. Sok éve életmódot váltottam s általában betartom, bár a hasam szinte bizonyosan sokkal hájasabb, mint a tied most :) Talán majd az is változik egyszer.

Jókat szeretek enni, ez sem rossz motiváció, nagyon szeretek úgy enni, ahogy a szervezetemnek jólesik.

A mozgás is hiányozna, de a rendes mennyiség megszokásához nekem is küzdenem kell kicsit... De abba is bele lehet jönni.

A kemény elhatározás nekem alap, anélkül nem megy. Plusz önsanyargatással sem, szeretnem kell, amit csinálok.

2017. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Ugy motivald magad hogy ameg a gyakorikerdeseken sirsz es almodozol es a kockas gasu lanyok kepeit nezed kvara semmi sem fog valtozni. Kelj fel mozogj es etkezz esegszsrgesen. Nem olyan nagy cucc felallni a kanaperol es levonszolni a fenrkrdet egy edzotetembe! Az etkezes sem nagy szam akarateron kivul masra nincs szuksrged. Es legyszi soha ne kerdezz ilyeneket majd hogy "igy mennyit fogyhatok" mert ugy hogy a gyakorikerdeseken varod a lelki tamogatast ugy az eg vilagon semennyit.


Renelem eleg motivalo voltam😊❤

2017. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az akaraterő sokat ér, de nem mindig elég. Én éheztem akaraterővel picike deficitben (egy egész este, nem vagyok mazochista, csak akkor már évek óta nem fogytam), aztán éjjel nem tudtam jól aludni vagy alig tudtam gyalogolni. Néha muszáj egy átkozottul jó testreszabott étrend, megfelelő mozgással.

Persze némi minimális önfegyelem akkor is kellhet.

2017. jún. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

engem elsősorban a szép feszes kinézetű emberek motiválnak. nem a fotók! hanem ha az utcán, strandon, környezetemben látok valakit, aki olyan jól néz ki!

(a fotók azért nem, mert én is pontosan tudom, hogy tudok a fodros combos-pocakos formámmal előnyös fényképet készíteni a telómmal...) :)


az biztos, hogy a szép és egészséges külső jobban vonzza az embereket, és több elismerést hoz. persze az okos vicces kedves embereket szeretjük, de csendes elismeréssel díjazzuk a szép formás embertársainkat :)


a formás test (nem a sovány, nem a feltétlen izmos, hanem szép feszes, egészséges, röcögéstől mentes, tónusos alak) jó érzés mind a viselőjének, mind a környezetének, és nem mellékesen könnyebb is öltöztetni :)


a helyes életmód pedig hosszabbítja az életet, és egészséget garantál (persze mindig vannak rossz dolgok, de egy elhízott embernél gyakoribb a pajzsmirigy, hormon, szív, emésztési probléma, csak sokan visszafelé magyarázzák a dolgot)


a megfelelő táplálkozás - pl. hozzáadott cukrok, finomított liszt elhagyása még a közérzetre is jó hatással van, nemhogy az anyagcserére! mint egy izzasztó nap utáni zuhanyzás, olyan az egész :)


a mozgásnak pedig érezhetően kedélyjavító hatása van, még a tudatos érzés nélkül is. vagyis nem csak azért jó egy szaladgálás (futás) ugribugri (aerobic edzés) izommunka (kondi edzés) mert sok okos leírja, hanem saját magad is érzed a hatást, úgy szimplán.


nincs más válaszom, csak hogy kezd el, és figyeld a hatást :)


az elismeréseket be tudod zsebelni, ha karcsú vagy, de akik szertnek, hurkásan is meg tudnak dicsérni. te is tudod szeretni magad hurkásan, de tónusos pocakkal meg egyenesen büszke tudsz magadra lenni!


a cél motíváljon. a szebbé, jobbá, egészségesebbé válás!


kis befektetés ám ez, nehogy azt hidd, hogy nagy munka, azt, hogy nagy munka azt a lustik mondják, és megijesztenek másokat. nem nagy munka felüléseket csinálni, napi 10 percet, nem nagy munka a pékárúra, cukorra nemet mondani! könnyebb, mert van választás!


gondolj arra, neked ez semmi :) és vágj bele, és az eredmény majd motívál! :)

2017. jún. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hogy mi motiváljon? Az, hogy egy igényes pasi nem szereti az úszógumis csajokat..még bottal sem piszkálja meg őket.


de nem ez a motiváció az igazi..hanem az egészséges vérnyomás, és cukorszint..

2017. jún. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat!
2017. jún. 30. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!