Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy bírnám magam rávenni a...

Hogy bírnám magam rávenni a fogyókúrára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi 1 év alatt elég sokat híztam össszesen 10kg-ot. 55-ről 65-re.(amúgy 165cm vagyok)

Nagyon rosszul is érzem magam ezmiatt. Nem érzem magam szépnek,se csinosnak .Már nagyon sokszor próbaltam rávenni magam hogy akkor én most igenis leadom azt a 10kilot de egyszerűen nem birom ki hogy ne egyek édességet,vagy kenyeret,tésztaféléket.Itton van egy futópadunk azon szoktam futni ha ráveszem magam, de egyszerűen azt is megunom vagy épp nincs hozzá kedvem és abbahagyom aztis. Hiába nézegtem magam a tükörbe hogy ez igy nemjo, vagy régi képeket magamrol vagy bármi ami motivációt adni egyszerűen mindig valami kis ok miatt abbahagyom pár nap múlva a fogyozást. Túl hamar szeretném már látni az erdményt magamon ha meg a mérleg nem annyit mutat amennyit szeretnék teljesen elmegy a kedvem az egésztől.. Mit tegyek hogy ne legyen ez így? Mi motiváljon? Mit csináljak? Mert nagyon leszeretnék már fogyni.:(

Köszi a válszokat!



2016. júl. 21. 01:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megpróbálhatnál egy kis noteszbe naplót vezetni, hogy miket ettél-ittál egész nap (ha tudod, hogy hány kalória, azt is odaírhatod). Az ember jobban odafigyel, ha írásban nyoma marad annak amit megevett. Utólag vissza is tudod nézni, hogy mi az amit el tudnál hagyni belőle.


Amúgy én személy szerint nem hiszek az olyan diétákban, ahol a tészta vagy édesség teljesen tilos. Az olyanokat tényleg elég nehéz következetesen folytatni, ha szereti az ember. Inkább próbálj meg a tésztából/rizsből feleannyit szedni, a kenyeret vékonyabbra vágni. Határozd meg, hogy aznap mennyi az édességadagod, és tartsd be. Hordj magaddal friss gyűmölcsöt, vagy csíkokra vágott répát, és ha megéhezel, inkább azt nassolgasd csoki helyett, stb.


A futópadot beállíthatod a tévé elé, és pl. addig kocogsz, amíg nézed a híreket (vagy amit nézni szoktál), vagy ha nem tudod a tévé elé vinni, akkor addig fuss amíg végighallgatsz meghatározott számú zeneszámot a kedvenc előadódtól, stb.


Én személy szerint nagyon utálok futni, és inkább tornázni szoktam zenére, illetve lift és mozgólépcső helyett lépcsőn járok, szóval az is lehet, hogy neked is jobban bejönne más mozgás a futás helyett.

2016. júl. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hogy unod a futópadot, attól kevés unalmasabb edzés létezik. Én a helyedben vennék egy kondibérletet(jó drágán, legyen ez a motiváció) és eljárnék különböző csoportos órákra, ez mozgásnak jó lesz. De a fogyáshoz első körben mindenképp az étkezést kellene rendbe tenni, mert anélkül naphosszat kínlódhatsz az edzőteremben bárminemű eredmény nélkül. Tehát a lényeg az, hogy nem kell elhagyni semmit, a hangsúly a mértékletességen van. Vagyis ha előtted van egy tálca sütemény, akkor nem kell betolni az egészet, csak 1-2 szeletet belőle vagy pl csak délelőtt enni édességet, ilyesmi szabályokat kell betartani.
2016. júl. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek sokkal könnyebb kizárni valamit, mint keveset enni belőle :D Sütiből pl. annyit eszem, amennyi van, igaz, napi sok (de jó összetételű) édesség mellett fogytam...


Kérdező, mindenképpen neked kell fejben rendbe tenned a dolgokat, ha nem teszel semmit, nem lesz eredmény.

Válassz olyan mozgást, amit kevésbé unsz, s amit tényleg nem tudsz elhagyni, azt ne hagyd el... Tészta mellett is le tudsz fogyni, persze nem árt mérsékelni a mennyiségét - de akár azt se kell, ha nagyon sokat mozogsz mellé. Te döntésed, de a kalóriadeficitet össze kell hoznod valahogy.

2016. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam egyszercsak bekattant valami és belevágtam. Elegem lett, hogy bénán állnak a ruháim, hogy tokás vagyok, hogy vastagak a lábaim. 64kg-voltam és most 53 vagyok. Most picit meginogtam és elkeseredtem, mert még mindig nem látszik az eredménye, és hiába álltatom magam azzal, hogy már megvan egy 10-es akkor is látom, hogy alig látszik az eredménye.

Szerintem te is ettől félsz mint én, a hosszú úttól ami vár rád. Vezethetnél képes naplót és látnád a változást magadon, és a kajanapló sem rossz ötlet.

Plussz nézegesd magad a tükörben. Ha látod hogy mi nem jó, és rájössz, akkor könnyebben határozod el magad :) sok sikert

16/l

2016. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam is be kattant valami , plusz rá jöttem miért híztam meg , és el engedtem a dolgot. Tehát először lelkileg jöttem rendbe. 165 cm 69 kg voltam és most 60 vagyok , de a cél 50 kg.
2016. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!