Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni vágyók! Ti melyik...

Fogyni vágyók! Ti melyik személyi edzőt/edzési formát részesítenétek előnyben?

Figyelt kérdés

Közvélemény kutatást szeretnék kicsit erről a témáról.

Árakról nem szeretnék szót ejteni, elkerülendő a " azt amelyiket ki tudom fizetni" féle válaszokat!


Személyes tapasztalataim szerint a túlsúlyos személyek, - főleg a nők - önbizalomhiány miatt inkább meg sem próbálkoznak olyasmivel, hogy vegyenek egy terembérletet, majd fogadjanak egy edzőt egy olyan helyen, ahol az emberek 80%-ának jó az alakja, a fiúk és a lányok egymásra kacsintgatnak, általában az edző is egy jó pasi.

/teljesen jogos úgy vélem, én sem hiszem hogy nekiállnék/

Megvető, lenéző tekintetek. Miért? Valahol el kell kezdeni meg kell próbálni, mindenki tisztelendő aki tesz az egészségéért, aki megpróbálja, akkor is, ha az elmúlt 20 évben pl nem így tett. És még is ott van az emberekben, hogy inkább ne.


Ez csak az eszmefuttatás volt, kitérnék az edzőkre.


Ahogy én látom, egy edzőteremben dolgozó személyi edző az első alkalommal megméri a delikvens súlyát, centivel a méreteket, megkérdezi mit szeretne elérni, majd a továbbiakban ráállítja a futógépre, elliptikus trénerre, mozgatja rajta fél órát /gyors gyaloglás, stb/ utána csináltat pár felülést, guggolást és viszlát. Nem állítom, hogy nem célravezető, de részemről olyan személytelen. Jobb esetben az edző ott könyököl a futógépen és beszélget a személlyel, rosszabban elmegy közben, eszik valamit, elintéz egy telefont stb.

Szerintem ezt egy fogyni vágyó magától is meg tudja csinálni, hogy lemegy a terembe, sétál kicsit a gépen, ehhez nem kell edzőt fizetni.


A másik az az edző, aki kimegy a teremből, aki különböző helyszínekre egyezteti az edzést, aki együtt fut veled a Duna-parton, aki együtt csinálja veled barátságos környezetben a felüléseket, a guggolásokat, aki elmegy veled túrázni, kimentek egy parkba, egy Street-workout pályára. Az, hogy ő is csinálja együtt veled, az egy jó motiváció, hiszen együtt csináljátok.

És a nézelődő emberek száma is max két kutyát sétáltató arra járó ember.


Előny-hátrány mind a kettőnél természetesen megvan. A szabadtéri edzésnél nincs meg a konditerem kényelme, nincs mosdó, wc, zuhanyzó, öltöző, NINCS WIFI, nincs légkondi, meg zene.

Odakint viszont nincs az a nyomott érzés, nincsenek illetve jóval kevesebb a pillantások száma, ami egy önbizalomhiányos személynél nagyon sokat számít.

És ott van az edző, aki végigcsinálja veled azt amit tőled is elvár. Az időjárási viszonyok természetesen változók, zavaró lehet a szél, a napsütés, a hóesés, bár télen érdemesebb bevonulni egy terem kényelmébe.


Végül: férfi vagy a női edzőt részesítenétek előnyben? És miért? Kérlek írjátok meg, hogy nőként vagy férfiként választottátok ki a számotokra szimpatikusabb módokat.



2017. jún. 30. 10:35
 1/2 anonim válasza:
igaz en nem vagyok tulsulyos,sportos alakom van. de ha ilyen gonddal mennek szemelyi edzohoz bitos h pasit valasztanek. azert neznek jol ki az edzok, mert az is motival. a tobbi ember meg azert bamul, mert jé ez tud ilyet. van is szemelyi edzo akit tudnek ajanlani.
2017. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én többnyire magam szeretem intézni a dolgaimat, így én nem hinnék sem dietetikusnak, sem személyi edzőnek, kutakodnék, vennek felszerelést és itthon edzenék... A gyk testépítés kategóriája nem is rossz, vannak hozzáértők, ellennék.


Amúgy a 2. edző a szimpatikusabb és nem látok semmilyen hátrányt. Minek wifi, ha épp edzek? Nem értem. Zene pedig lehet, viszek magammal.

Azért felhőszakadásban nem mennék el futni, annyira nem vagyok elszánt...


Az edző neme nekem teljesen mindegy, én is androgün vagyok, kevés érzékem van az ilyesmihez. Biológiailag nő vagyok, de nekem ez sem számít valami sokat, persze vannak fizikai különbségek, az nyilvánvaló, ha az edzés s táplálkozás ugyanolyan elveket követ is. Viszont nem edzek csuklyára s nyilván a céljaim sem lehetnek ugyanazok. De ez OK.


Az első edzővel leginkább az a bajom, hogy pont a rendes, izomtömeget célzó edzés zöme marad ki. Jó, a súllyal guggolás megdolgozza a lábat, a felülés egészségtelen, hasprés kell, de ennyi. Futni és gyalogolni, bicajozni magamtól is tudok. OK, én izmosodni akarok egyszer, van, akinek kalóriaégető edzés kell, de ahhoz még kevésbé kell edző.

2017. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!