Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miből mennyit lehet enni?

Miből mennyit lehet enni?

Figyelt kérdés
Régen olvastam egy angol nyelvű oldalon, hogy melyik ételfajtából mennyit ajánlott enni, ha diétázunk. Ilyen fél marok, marok, egy késhegynyi, ilyesmik voltak, de már nem emlékszem, melyikből mennyit szabadott, és az oldal sincs meg. Valaki esetleg tud ilyen oldalt, ahol ez fel van sorolva? De az is jó, ha ide leírjátok.

2017. jún. 30. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez igy nincsen meghatarozva,a lenyeg hogy annyit egyel amennyi belefer a napi keretedbe.Lehet hogy egy marek mogyoro fer bele,lehet hogy egy egesz tal.Ezt igy nem lehet megmondani.
2017. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de ott meg volt adva, hogy miből mennyi egészséges. Csak azért lenne fontos, mert most tésztát ennék ebédre, és jó lenne tudni, mennyi belőle az egészséged adag (sajnos nem tudom lemérni) Ha mondjuk két kisebb marokkal eszem, az úgy jó? Mennyi kalória lehet benne?
2017. jún. 30. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Merd ki hany gramm lesz,nezd meg a dobozan hogy abban pontosan mennyi kcal van (mondjuk a tesztafelekben mindig rengeteg,de ha nem leped at a keretet szabad enni) es enniy:)
2017. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2017. jún. 30. 14:12
 5/7 Laylah ***** válasza:

Talán erre gondolsz?


Csont nélküli hús: 10-15dkg/fő

Csontos hús: 15-20dkg/fő

Húsból gulyásnak, vagdaltnak 8-10dkg/fő

Hal 20-25dkg/fő

Csirke 25-30dkg/fő (egy nagyobb csirke 4 főnek elég)

Köret burgonya 20-25dkg/fő

Köret zöldség-főzelékféléből 15-20dkg/fő

Köret rízs 5dkg/fő

Tészta száraztésztából 12-14dkg/fő

Főzelék hüvelyesből 10-12dkg/fő

Főzelék zöldségekből 25dkg/fő

Leves betét rizs, tarhonya 1,5dkg/fő

Leves betét tojásos tésztából 1dkg/fő

Rántás személyenként 1dkg lisztből és 1dkg zsírból készítsünk, de több személy esetén ez a mennyiség csökken, pl :4 személy esetén 2,5dkg liszt és ue. zsír elég a rántáshoz. Becsináltakhoz, mártásos húsra 1kg húshoz 3dkg rántást számítunk.

Levesből személyenként kb. 2,5-3dl

Mártás személyenként 1dl

Főzelék személyenként 2,5dl

Húsból 2 szelet/fő

Palacsinta 3db/fő

Rántotta 2tojás/fő


De pl. tésztáknál (legalábbis Angliában) a csomagolás hátulján fel van tüntetve, hogy hány gramm egy adag. Pl. tk penne vagy fusili tésztára 75g/személlyel kell számolni.

2017. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, ilyesmire gondoltam, nagyon szépen köszönöm ^^
2017. jún. 30. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb. akármennyit, körülményektől függően. Akinek nagy kalóriaigénye van és egyszer eszik, az lehet, hogy 10-15-ször többet eszik egyszerre, mint egy másik ember, akinek pici a kalóriaigénye és 6-8-szor eszik egy nap...


S a kalóriadeficit alapján fogyunk. Ha CSAK rántottát eszel ebédre, akkor nyilván több fér, mintha mellé még ennél tortát és tartalmas levest is. Szóval ez nekem így fura s értelmetlennek tűnő.

2017. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!