Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 90 kiló vagyok, jövő tavasszal...

90 kiló vagyok, jövő tavasszal esküvőnk lesz, nagyon szeretnék addig nagyon lefogyni, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
2017. júl. 16. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdd el csökkenteni az elfogyasztott étel mennyiségét!
2017. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kcal es makró figyelessel, heti 2-4x 1 óra sport
2017. júl. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi az a makro? Bocsánat, hogy ilyeneket kérdezek...
2017. júl. 17. 00:15
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Edzél minnél többet,és csökkentsd úgy az elfogyasztott étel mennyiségét hogy ne légy éhes.
2017. júl. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó lett volna egy magasságot is írni mert én úgy gondolom hogy a BMI-t is lenne érdemes követned hogy ne légy túl sovány..
2017. júl. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos csak 164 cm vagyok és nő...
2017. júl. 17. 09:25
 7/9 A kérdező kommentje:
És szinte semmit nem eszem viszont nem is mozgok.
2017. júl. 17. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Makro, mint makro tápanyagok úgy értették. Szénhidrát, fehérje, zsír.


Javaslom, hogy regisztrálj a kalóriabázis nevű oldalra. Írd be a magasságod, a kitűzött súlyt és a dátumot. Meghatározza hány kalóriát kell enned egynap. Számolja az elfogyasztott ételek makro tápanyagait. Jelzi, ha valamiből sokat eszel pl. szénhidrát és jelzi, ha kevesebbet eszel, mint amennyi ideális esetben elég lenne.


Azt tanácsolhatom neked hozzá, hogy napi 5x egyèl, kevesebb adagokat. A szénhidrátokat, beleértve a direktbe bevitt cukrokat (glükóz, fruktóz) szorítsd vissza. Pl. csokoládék, cukorkák és gyümölcsök (is!) utóbbi ugyan egészséges, de a cukor miatt nagyon hízlal.


Mit egyél?

Több fehérje alacsony zsírtartalmú husokból (csirke-, pulykahús, hal, néha marha hús), több zöldség (uborka, cukkini, brokkoli, paradicsom).


Mit felejts el még? Rántott kaják, borzasztó olajosak, tele rejtett kalóriákkal. Helyette grillezz, vagy sütőben kevés zsiradékkal süss.

Nyáron a lángosok, sültkrumplik, palacsinták a strandon felejtősek.

Fagyi:max 1 gombóc hetente.

Sütike: szintén max 1 szelet 1 héten.


A főzelékeket próbáld meg liszt nélkül készíteni.

A tésztákat redukáld az étrendben. Lehet, de max 1-2 hetente 1x.

Nassolhatnékot nyomd el nem sós! magkeverékekkel, esetleg egy kis répával.


Vannak interneten remek fogyókúrás étrendek. Pl. Interfood vagy Gastroyal. Rendelhetsz is tőlük, de te magad is megcsinálhatod otthon, ők csak az ötletet adják. Persze amibe recept szetint cukor kéne azt váltsd ki édesítővel.


A másik legfontosabb. Vegyél bérletet egy edzőterembe. És ne keress kifogást arra, hogy miért nincs rá időd. Ha olyan helyen élsz, ahol erre nincs lehetőség, akkor szerezz be polifómot otthonra, meg egy mini taposót (10 ezer Ft kb. Jófogason, Dechatlonban). És 30-40 percet kardiózz egy nap. Aztám erősítő edzés.


Ha minden tanácsot megfogadsz kötve hiszem, hogy nem fogsz legalább 5-6 kilót fogyni már most szeptemberben.


Sok sikert.

2017. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot :) jövő héttől kezdek személyi edzővel, a többi is menni fog, szerintem...

Nagyon köszi!

2017. júl. 18. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!