Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Koplaltam?

Segítség! Koplaltam?

Figyelt kérdés

Na szóval, egy nap elég keveset eszem..

Napi átlagos étrend :reggeli:zabkása

Ebéd :párolt zöldség

Uzsonna:változó, de midig fogyókúrás..

Ez koplalás? Mert az lehet.. Tönkre ment az anyag cserém stb:( menstruációm sincs már normálan.

73-56kg vagyok.

Jelenleg, de egyáltalán nem latom magamon hogy én zsirbol fogytam, inkább vízből izomból.

Holnaptól el szeretném kezdeni az egészséges diétát..

Rengeteget sportolok..

Szóval remélem nem jön vissza:( olyan hülye voltam 13/l vagyok és még a szervezetem is tönkre csesztem vele. Kérlek ne basszátok le mert már így is napok óta sírok stb.

Már az miatt sem tudok enni:(

Úgy félek hogy akár a 2xese jön vissza.

Én nem is akartam koplalni! Csak keveset eszem. :'(

És ez már koplalás?

Hogy álljak át rendes diétára?

Úgy hogy tényleg ne hizzam vissza.


2017. júl. 17. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel nincs mennyiség, nem tudom, mennyit eszel, de valószínűleg keveset, igen. Az ebéd szinte semmi kalóriát nem ad (hacsak nem eszel meg 2 kiló répát pl.).


Ha sokat sportolsz, egyél sokat. Persze neked kell kitapasztalni, ez neked mennyi.

Ha rendesen eszel, s nem többletben, akkor nem tudsz hízni semmiképp, persze lassú anyagcserével könnyebb többletbe kerülni.

Ha elkezdesz rendesen enni, nehogy mérd magad az elején, természetes, hogy feljön pár kiló, de nem zsírból s ha 1 kiló zsír feljön, akkor sincs a világon semmi.

Nem valószínű, hogy iszonyú rég csinálod ezt, ha most változtatsz, még megmaradsz s helyre is jössz, nyugi :)


Viszonylag óvatosan emelj, de szerintem úgyse tudnál hirtelen rengeteget enni, inkább az lesz nehéz, hogy ne koplalj. Ne egyél túl lightos cuccokat, amikkel jóllaksz kevés kalóriában... De nem tudom, mit, hogyan egyél, ki kell tapasztalnod, mit bírsz, mi esik jól.


Miért nem ebédeltél eddig (némi üres zöldség nem igazán ebéd)? Vacsorára legalább volt elég fehérje? Á, nem hiszem, az pedig nagy baj, de legalább most változtass.

2017. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sima párolt zöldség volt. De viszont nagy tál.

Aztán a zabkása 65gramos.

Meg délutánra valami diétás. Gondolok itt az exurdált kenyér ilyenekre.

De tényleg nem bírom ezt tovább. Már depresszióba estem. Nagyon félek.

Kaptam emésztést segítő gyógyszert is. Nem használ! :'(

Most sem tudom abba hagyni a sírást.

Inkább szeretnék egészségesen táplálkozni. De nem tudom hogy áljak át.. :'(

Félek hogy akár még a 2x is vissza jön. Már úgy sírok hogy nem kapok levegőt :'(

2017. júl. 17. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg. Lassan emelj a kalóriákon, heti 100zal, én is így tettem és semmi nem jött vissza. Zabkása túl nagy hypeot kapott, engem nem is laktat. Egyél, amit megkívánsz, persze mértékkel. Nem jó koplalni, hidd el.
2017. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy félek hogy visszajön .😭😭😭😭

Nem bírom már ezt. 😭😭

Kérlek valaki.. Biztasson hogy ha jól csinálom nem fog visszajönni. 😭❤❤

De nem is azért akarom befejezni.. Ha nem azért mert raktározz a szervezetem:(.

És ha majd lesz széklet akkor már nem fog raktározni ugye ? Hogy állítsam meg?

2017. júl. 17. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem hagyod abba a hisztit, háromszorosan fog visszajönni. Az energiát, amit ebbe fektetsz, fordítsd edzésre, sport mellett egyél normálisan, húst rendszeresen. Ne éheztesd a szervezeted, tudja az, mennyire van szüksége, és azt is, mennyi elég neki, csak tanuld meg értelmezni a jeleit.

Ha valóban keményen, rendszeresen edzel, menetrend szerűen, akkor a mérleg többet fog mutatni, mivel a zsírt elégeti a szervezeted, ezzel egyidőben izmot szedsz magadra, azt pedig tudjuk, hogy ugyanannyi izom jóval nehezebb, mint ugyanannyi zsír.

2017. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább az anorexiádat kezeltesd JÓ orvossal.
2017. júl. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne csináld már, kapsz több hozzászólást, miszerint ha jól csinálod, nem hízol s még mindig aggódsz? No persze, engem se nyugtatna meg 2 idegen, de igazunk van. Szép óvatosan emelj, egyél jó, laktató ételeket, mozogj s ami visszajön, az se lesz zsír, max. minimális. Csak a többletből lehet raktározni, ha pedig belassult az anyagcseréd, jó életmód mellett visszagyorsul, óvatosan emelve pedig addig sem lesz gond.
2017. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is hasonló hibát követtem el, noha nem ilyen sokat fogytam, 15L voltam és egy félév alatt 63- 50kg, én nem tudtam semmit a fogyózásról, csak belevetettem magam a nem evésbe. Egyszer ettem egy nap, reggelit soha. Aztán persze izomból fogytam és fura lett az egész.

De aztán fokozatosan átálltam normálisba. Anyu volt az, aki végül nem hagyott suliba menni reggeli nélkül, muszáj volt megennem és lassan visszatértem a normális adaghoz és semmi baj nem volt, mert nem jöttek vissza azok a kilók. Én rettentően féltem, hogy mi lesz ha úristen visszahízok vagy valami és biztosan én is sírtam, vagy hasonlók, de nem lett semmi baj. Most is 50 kg vagyok és jókat eszem, normálisan, és az osztálytársaim is, akik végül észhez tértek ilyen koplalásból, nem híztak vissza, szóval szerintem nem para.


De azóta megtanultam hogy fogyni és közben boldogan élni úgy kell, hogy jókat eszem mértékkel és valamit sportolok. De koplalni még egyszer az életben soha nem fogok, mert egészségügyileg is veszélyes, van akinek a menzesze sem jön egy idő után és azon parázhat, vagy egy csomó más...


Ez miatt nem kell aggódni, egyszer úgyis vissza kell térned a normálisba. És ez az egész amit átélsz, anorexia, nagy koplalás ami értelmetlen. Nem lenne könnyebb és boldogabb visszaállni arra amit mindenki más csinál, mert hidd el minden ember eszik. Az oszálytársaid is inden nap nagyon jókat esznek. Ha ebben a korban diétázol hogy fogsz megnőni? Én 15 évesen koplaltam és általános iskolás legmagasabb lányból gimis alacsony kategória lett, de mióta újra eszem picit nőttem, és a hajam is szebb. Szóval a kaja nagyon fontos és ha egészséges szeretnél lenni és nem parázni ilyen dolgokon ilyen fiatalon nyugodtan emeld a kaja adagot, meglásd jobb sokkal jobb lesz...:)

2017. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!