Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék anyukámnak...

Hogyan segíthetnék anyukámnak lefogyni?

Figyelt kérdés

Anyukám könnyen hízó, viszont nehezen fogyó típus. Szülés után meghízott és azóta sem tudott lefogyni, pedig rengeteg féle diétát próbált már. Most egy pár éve változókor után csak mégjobban hízik. Szeretne változtatni. Viszont a múltja miatt sokszor nasizik meg olyanokat eszik, amit nem lenne szabad. Lelki oka van. Viszont mikor én mondom neki, hogy ezt nem kéne, mindig azt mondja, hogy nincs senkije legalább ezt megtehesse. Mert 16 éve egyedül van, vagyis mi itt vagyunk a testvéremmel, de nincs párja. Illetve a munkahelyén is, ha olyan van, bánatában eszik. Viszont nem mozog, a munkán kívül. Anyukám gyógymasszőr, napi 7 órában áll és nagyon elfárad, ezért nem tud mellette tornázni. Azon gondolkodtam, hogy együtt tornáznánk. Viszont mikor mondtam, mindig azt mondja, hogy fáradt. Mosogatni, mosni, teregetni, söpörni is én szoktam, illetve nagyrészt vásárolni.

Szóval a kérdésem, hogy mit tehetnék, mivel vehetném rá, hogy változtasson, illetve milyen diétákat és edzésterveket tudnátok ajánlani, ami ilyen típusú nőknek beválhat? Ja és anyukám vegetáriánus.

Előre is köszönöm a segítséget. Hálás lennék.



2017. aug. 4. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Hiába ajánlanénk étrendeket meg ezésterveket, azzal nem lennétek előrébb. Anyukád sajnos ördögi körben van. Valószínűleg elégedetlen a külsejével, és magányos, ezért ételbe fojtja bánatát. Viszont amíg túlsúlyos és rosszkedvű nehéz lesz párt találni. Valahogy ki kell törnie ebből a körből, de 16 év után nagyon nehéz. Bevallom, nincs ötletem.
2017. aug. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, már szólt öngyilkosságról meg minek él meg hasonlók. De alapjában véve nem mindig ilyen, csak ha szomorú, ideges.

Azért köszi a válaszod.

2017. aug. 4. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Itt hiaba ir barki edzestervet, vagy dietat, egyedul az anyukad elhatarozasa kell, es akkor minden siman megy. Magatol kell egeszsegesebb kajakat egyen es mozogjon heti min 3-szor... erre esetleg te tudnad ravenni ;)
2017. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Van itthon ilyen tornagépünk, AB generator. Ezzel nagyon ritkán csinál 10-20-at. Ha ezt fokozatosan növelné úgy, hogy napi 10-120-at csinálna, az már érne vmit? Hamar meglehet egy 10 perc alatt azt a 100db-ot. Csak erre sem tudom rávenni. Ha ülő munkája lenne, akkor tuti edzene vmit. Csak így elfárad. Hazajön, eszik és lefekszik.

Nem tudom mit tehetnék. Azon kívül, hogy minél több házimunkát megcsinálok, főleg most nyári szünetben.

2017. aug. 4. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg depressziós anyukád. Ebben kellene segíteni neki. Ha lelkileg megerősödik, valószínűleg fizikailag is jobban lesz.
2017. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus, a múltat fel kell dolgozni, hogy továbbléphess, kajával eltemetni nem eredményes, csak rosszabbá teszi.


Az állást is simán bírná, ha nem lenne túlsúlyos, ill. lenne megfelelő izomzat a lábain, amik leveszik a terhelést a csontokról.


Egyébként ahogy a többiek is írták, amíg ő nem akar vaóban változás, addig te akár fejre is állhatsz, nem fog történni semmi se.

2017. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szülés előtt remdszeresen sportolt. Járt futni, napi 300felülések, karatézott. De aztán megszülettünk, apám csúnyán lelépett. Egyedül maradt, fél oldalára lebénulva etc etc. Illetve a gyerekkora is elég csúnya volt úgymond.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek.

2017. aug. 4. 20:42
 8/8 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat
2017. aug. 4. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!