Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiasok nektek hogyan...

Anorexiasok nektek hogyan sikerult?

Figyelt kérdés

Most gyogyulgatok,de nagyon nehez felek hogy hamar visszajonnek a kilok,felek a hizastol,mit tehetek?

A törtenetetekre lennek kivancsi hogy gyogyultatok ki belole,hany kg-ot hiztatok mennyi ido alatt,mit ettetek,meddig hiztatok,volt egy pont mikor beallt a sulyotok,meddig koplaltatok,mensesetekkel mi volt a helyzet stb?

Minden ezzel a temaval(vagy hasonlo dologgal))kapcsolatos info erdekelne es nagyon sokat segitene.

15/L



2017. júl. 12. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
meguntam, hogy csak a kutya játszik velem, mint egy csonttal
2017. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rövid leszek, nem akarok órákig írni

Családterápiára jártunk, a pszichológusok és orvosok azt mondták, hogy addig nem sportolhatok, járhatok iskolába, ameddig el nem érem a 18-as bmi-t. Bármit ehettem, a kikötés csk annyi volt, hogy hízzak heti 0.7kg-t. Ez persze nem valósult meg, mert agyon elllenálltam eleinte, de aztán meguntam a mindennapos ordibálást, és az iskolából se akartam többet hiányozni. (nyár elején kezdtem a "gyógyulást", és januárra értem el a minimum súlyomat) Összesen 11kg-t kellett híznom. Vágig számoltam a kalóriákat, és a napi +700 többlet kalóriás étrendemmel semmit nem híztam. Hízni sokkal nehezebb, mint fogyni. Ha kevesebb kalóriát eszel, fogysz. Ha több kalóriát eszel, hízhatsz, de lehet, hogy a szervezeted a felesleges energiát hőenergiává alakítja pl.

2017. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad,gratulálok az eredményedhez!:)
2017. júl. 12. 13:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En picit hosszabb leszek. Most 22 eves vagyok, 3 ev brutal koplalas (a vegen mar napi fel keksz, vagy egy kormomnyi sajt szintjen), amikor ugy dontottem, hogy ebbol eleg, nem aldozom az eletem valamire, ami nem ad semmit, csak elvesz.

Eloszor is szamuztem az eletembol a fo okokat, es lezartam.

En eloszor a feherjere alapoztam, megsutottem fel kg csirkemellet es falatonkent ettem meg a nap folyaman, aztan rendes etkezeskent csak zoldsegeket .Utana birtam csak atallni ra hogy na akkor reggelire zabkasa pici, ebedre csirkemell salival, uzsira turo edesitovel, fahejjal, vacsira szinten csirke zoldseg..olyan egy hetig 800ra, utana 1200ra emeltem fel a kaloriat a 100-200rol kb atmenet nelkul. Amig elertem egy nem eletveszelyes sulyt, nem sportoltam, mert nem akartam elrontani mindent, majd elkezdtem trxre jarni hetente 2*, azokon a napokon kb 1800 kaloriaval, utana mar minden nap. Igy szedtem fel ev alatt szepen lassan foleg izomba kb 12 kgt (33-rol indultam, 165 cmhez), majd tartva az etkezest ez megallt, emeltem az edzest, mostmar heti 4-6 crossfitre jarok es futok 2-3* 5-8 kmt. :)

Nekem az edzes rettento sokat segitett, sokaig nem mertem enni amikor nem mozogtam..

Lelkileg nagyon megterhelo, az elejen konkretan sirva ettem, panikrohamaim voltak amikor elertem bizonyos sulyt, voltak brutalis falasi rohamaim, amiket ep esszel nehez kibirni..de folyamatosan minden nap elmondtam magamnak hogy en ezt megerdemlem, hogy nem tettem semmit amiert az ehezest erdemelnem, hogy SZEP VAGYOK, hogy elni akarok. Azokra a dolgokra gondoltam amik sokkal jobbak igy..a barataim, az hogy el tudok menni szorakozni, az hogy van energiam a sporthoz, az hogy latom a fejlodest, az hogy nem adom fel..ezek mind hatalmas motivaciok nekem..

Nem mondom, hogy konnyu..tobb mint egy eve, hogy ugymond egeszsegesen elek, de meg mindig napi szintu kuzdelem, tehat hatalmas energiabefektetest igenyel..vannak hullamvolgyek, egy pszichologusi vagy kozeli barati, lakotarsi segitseg nagyon szukseges.


A legfontosabb lepest mar megtetted, hogy felismerted a bajt, és ki is akarsz lepni! Kitartast kivanok neked, es soha ne add fel! :)


22L

2017. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!:)
2017. júl. 12. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:
A válaszolóknak minden elismerésem. Sajnos én is hasonló cipőben járok, mint te kérdező, de ezek a válaszok most hatalmas motivációt adtak :)
2017. júl. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon sokat segitettek!

Neked pedig szivbol sok sikert kivanok,hogy "meggyogyulj" es helyrehozd a dolgokat!:)

2017. júl. 12. 20:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Először anorexiás voltam, abból teljesen kijöttem. Utána elkezdtem merni mindent enni. És elszaladt velem a ló, mert visszavettem az édességeket is és nem tudtam megálljt parancsolni, ezért hashajtóztam, mert lelkifurdalásom volt. 43 kg voltam, mostmár 56,5 kg vagyok. Eleinte nagyon féltem a hízástól, de láttam, hogy mehetek feljebb és feljebb, mert még az egészséges súly alsó határát sem értem el. És kb. 54-55 kg voltam, amikor visszajött a menzeszem. Én már soha többé nem vágyom arra, hogy sovány legyek, de ha 1-2 kg-t sikerülne leadnom, akkor örülnék. Ha neked is evészavarod van és támogatásra lenne szükséged a gyógyulásban, akkor szívesen megadom a facebookom és beszélgetek veled, mert hidd el, mindenen keresztül mentem már én is, ami a kaját illeti. Puszi: Lau
2017. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És semmi probléma nincs a falásrohamokkal, amíg vissza nem jön a menzeszed. Addig a sportot is felejtsd el, mert csak hátráltat.
2017. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mennyit eszel?

Az anorexia egy MENTÁLIS BETEGSÉG, és nem kilókban mérik! Jelenleg hol tartasz? Az, hogy "rendszeresen eszek" nem egyenlő azzal, hogy eleget eszel. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel. Azt kell, hogy mondjam, hogy nincs konkrét súlytartomány, amelyre rá lehet mondani, hogy ideális. Csak a saját tested képes meghatározni az ideális testsúlyát, és az a pontot, amelyen optimálisan működik minden egyes funkció. Ez lehet bmi 19, lehet bmi 26, nem tudjuk, és senki nem fogja neked megmondani. Ha mégis, ne hallgass rá. Bíznod kell a testedben, hogy tudja, hogy mire van szüksége és mindent pontosan úgy csinál (ha elég energiát biztosítasz neki!), ahogy számára optimális. 3000+ minimum kell ahhoz, hogy helyrehozz mindent! Ettől felgyorsul majd az anyagcseréd, és helyrehozza a szöveteket. Amíg nem eszel, a szervezeted feleszi az izmaidat, és ezzel együtt a szívedet is. Az anorexia bír a legnagyobb halálozási aránnyal az összes pszichiátriai megbetegedés közül. Nem kell ahhoz soványnak lenned, hogy belehalhass, ugyanis nem a testsúly a mérvadó! Ez egy mentális betegség, és ha nem teszel ellene, évtizedekkel rövidíted meg az életedet.Ennél csak jobb lehet. Bíznod kell benne, hogy megérdemli változtatni. Azonnal hagyj abba minden kompenzálást, sportolást, edzés, túlzott aktivitást és koncentrálj a pihenésre, 3000+ táplálékbevitelre, hogy felgyorsuljon és helyreálljon az anyagcseréd. Ha pubertáskorban kezdődött, és nem teszel ellene, óriási problémákkal és egészségügyi gondokkal kell később szembenézned. Bármilyen mértékű alulevés (még ha 1800 kalóriát is eszel, ami kamaszkorban nagyon kevés a fejlődésben lévő szervezet számára!!) energiadeficitet halmoz fel, ami csontritkuláshoz, hormonok fejletlenségéhez és abból következő sérülésekhez vezet, amit ha nem kezelnek, sosem lesz normális életed.Az anorexia nem a testsúlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ezt tartsd észben.

3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége ahhoz, hogy a tested helyrehozza, amit tönkretettél! Ha 1000 kalória alul ettél,nem ugorhatsz egyből a magas kalóriabevitelre, fokozatosan kell növelni, hogy elkerüld a rizikófaktort és elektrolitok felborulását. 200 kalóriákkal növeld a bevitelt minden nap, s ha 1800-2000 fele eszel már, akkor ugorhatsz a 3000-re. Utána ha tapasztalsz extrém éhséget (tudom, hogy ijesztő, de megéri követni), minden esetben hallgass rá, mert csak akkor fog elmúlni!


Teljesen egyénfüggő, hogy kinél meddig tart, s mikor tér vissza a menstruáció. Ha szétcseszted a hormonjaidat, akkor adj nekik időt, hogy helyreálljanak. Nincs semmi, amit ne lehetne visszafordítani (általában), és ha mindent jól csináltál, a menstruáció vissza fog térni hormonos beavatkozás nélkül. Amikor korlátozod az energiabevitelt, és energia deficitet kreálsz túledzéssel vagy megszorítással, a tested két dolgot tesz: azonnal leállít minden biológiai funkciót, hogy energiát takarítson meg és energiát von el a szövetekből, zsírokból, csontokból, izmaidból, szervekből és idegrendszerből, hogy pótolja a hiányt. A teljes visszatáplálási folyamat közepén még mindig vannak bizonyos problémák, amiket helyre kell hoznia, még ha a felszínen ezekkel nem is szembesülsz. Az alulevés rengeteg nem látható sérülést okoz a szervezetben, és ezek szemmel nem láthatók, a laborvizsgálat sem mindig mutatja ki, de ha extrém éhséget tapasztalsz, az egy jó indikátor arra, hogy többet kellene enned. Okkal vagy éhség, és minden esetben követned kell az éhséged. A menstruáció visszatérte nem mércéje a gyógyulásnak, sem annak, hogy mostmár tökéletesen egészséges vagy és minden happy, de egy HATALMAS JEL, hogy jó irányba haladsz! Azt mondanám, hogy ha már hónapok óta tartod az egészségesnek mondható súlyodat, továbbra is megeszel napi 3000+ kalóriát, abbahagytál minden sportolást, edzést, túlzott aktivitást és nem vonsz meg magadtól semmilyen tápanyagot, valamint nincs olyan stresszfaktor, ami befolyásolná a közérzeted, átírtad a kényszeres szokásaidat, és nincs tápanyaghiányod, akkor általában beindulnak a nemi hormonok. Ezt pedig érdemes ünnepelni ;)


A szervezetnek pihenésre van szüksége! Fekvésre, evésre, napi 2500-3000+ kalóriára, hogy MINDEN sérülést helyrehozzon, és visszaépítse a lebontott szöveteket, izmokat, szerveket, normalizálja az anyagcserét és helyreállítsa a hormonokat. Gondolj bele, hogy ha évekig alulettél (akár 1800kalória vagy kevesebb) valószínű, hogy kezdődő csontritkulással számolhatsz, a tested fokozatosan bontja az izmaidat, szívizmot, idegrendszert, hogy biztosítsa a szükséges energiát az életfunkciók fenntartásához. Amikor egy-két hete már megeszel folyamatosan 3000 kalóriát, a szervezeted ráébred, hogy mekkora hiány van,és azonnal kényszerít, hogy pihenj, feküdj, és képtelenné tesz bármilyen testedzésre. Ha nem ezt tapasztalod, valószínűleg NEM ESZEL ELEGET!

Ennél csak jobb lehet. Bíznod kell benne, hogy megérdemli változtatni. Azonnal hagyj abba minden kompenzálást, sportolást, edzés, túlzott aktivitást és koncentrálj a pihenésre, 3000+ táplálékbevitelre, hogy felgyorsuljon és helyreálljon az anyagcseréd. Mivel pubertáskorban kezdődött, ha nem teszel ellene, óriási problémákkal és egészségügyi gondokkal kell később szembenézned. Bármilyen mértékű alulevés (még ha 1800 kalóriát is eszel, ami kamaszkorban nagyon kevés a fejlődésben lévő szervezet számára!!) energiadeficitet halmoz fel, ami csontritkuláshoz, hormonok fejletlenségéhez és abból következő sérülésekhez vezet, amit ha nem kezelnek, sosem lesz normális életed.


Azt kell, hogy mondjam, hogy nincs konkrét súlytartomány, amelyre rá lehet mondani, hogy ideális. Csak a saját tested képes meghatározni az ideális testsúlyát, és az a pontot, amelyen optimálisan működik minden egyes funkció. Ez lehet bmi 19, lehet bmi 26, nem tudjuk, és senki nem fogja neked megmondani. Ha mégis, ne hallgass rá. Bíznod kell a testedben, hogy tudja, hogy mire van szüksége és mindent pontosan úgy csinál (ha elég energiát biztosítasz neki!), ahogy számára optimális. 3000+ minimum kell feltáplálásban! A külföldi evészavar páciensekkel foglalkozó kezelés során heti 0,5-1,5 kg testsúlygyarapodásra törekednek, de az első egy hónapban 3-5 kg víz is feljöhet, amely még nem valós súly, csupán a glikogén raktárak és szövetek feltöltése vízzel, amint adekvát energia (főleg szénhidrát) jut a szervezetbe. Ez arra szolgál, hogy segítse a tápanyagok áramlását a véráramon keresztül a könnyebb regeneráláshoz. 2 hét alatt 3 kg egy kicsit gyors, de nem kivitelezhetetlen. Ha ez a célod, kövesd az éhséged, 4000+ kalória, és minél több szénhidrát. Ne félj a feldolgozott ételektől sem, mert ezek a legkönnyebben emészthető, leggyorsabb energiaforrások, és a szervezetednek, leépült anyagcserédnek pontosan erre van szüksége a kezdeti időszakban!! Semmi sem rosszabb,mint az energiadeficit,és a vitaminok és ásványi anyagok sem érnek sokat, ha NEM ESZEL ELEGET. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel.



Megértem, hogy nem szeretnél hízni, de ennél valószínűleg több energiára van szükséged, hogy élhess. Ha nem teszed, magad alatt ásod a sírgödröt, és ha ez a tény megrémiszt, akkor ideje változtatnod, és elhatároznod, hogy mi az első számú prioritás az életedben!

2017. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!