Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aggódom a barátnômért, veletek...

Aggódom a barátnômért, veletek is volt ilyen, vagy Ti vagytok (ismertek) olyanokat, mint O?

Figyelt kérdés
Egy kis kitero mielott belekezdenek a tortenetunkbe.A mai nap 1000 cikket lattam arrol,hogy Rihanna meghizott stb.Nem kedvelem azt a not,de lattam(az egyepkent szerintem mar nagyon vekony)baratnomon,hogy mennyire beleeli megjobban magat abba,hogy vekonyabbnak kell lennie stb.Miert kellenek ezek a cikkek?Mindegy.Szoval kezdetben mikor megismertem 185/65 max 70kg volt. Jelenleg 55. Szerintem keveset eszik,vagy inkabb nagyon kizar bizonyos eteleket pl:tojas,gyomulcs,sajt,joghurt,neha hal. Hogyha egy picit hizik,es ne agy Isten meg olvas is hozza valami "rihannas cikket" napokig depresszios,meg a strandra sem akar eljonni velem,mert nem akar levetkozni. Elmentunk pszichologushoz,de nem mondom h annyira sokat segitett volna....Mivel sajnos a helyzete sem konnyu...Komolyan pl volt amikor 55rol 60kg lett amikor nyaraltunk 3honapot,es amikor elment a munkahelyere (idegenvezeto igy nem is ertem) mondtak Neki,hogy "picit hiztal",meg ilyenek...bar azt is hozzatettek,hogy "jol all neki" de igazabol csak az elejet hallota meg szerintem....A lenyeg..gondolom el tudjatok kepzelni,hogy mennyire vekony,en mar aggodom...Mit csinalhatnek? A baratnom 23/L en 27/F

2017. aug. 8. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Pszichológushoz kellene járnia, ebből hosszú idő kigyógyulni.

Mivel nagykorú, így nem kényszerítheted, max. kérheted rá.

2017. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
20%
Ne szenvedj vele, ha nem engedi, hogy segíts rajta
2017. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Istenem utolsó egy szóval nem mondtam,hogy szenvedek...Szeretem,és aggodok ennyi :) Voltunk pszichologusnal,de nem lett jobb a helyzet. Ahogy írtam is. Annyit szeretnek h valami olyan tanácsot kapják amivel jobban tudom ösztönözni Öt,hogy szép stb. :)
2017. aug. 8. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Sportol valamit? Mondjuk elmehetnétek együtt konditerembe vagy ilyesmi, ha izmosodna megszeretné a testét.
2017. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jogazik,és fut mást nem...Megpróbálom az edzést hátha :)
2017. aug. 8. 22:30
 6/6 anonim ***** válasza:

A barátnőd kórosan sovány. Nem egészséges. Menzesze pl van még?

A futással is csak bontja az izmait, ha nem eszik rendesen. Szó szerint elsorvasztja az izmait... Amikor meg a szívizma akarja felmondani a szolgálatot, akkor lehet meglepődni.


Amikor én voltam anorexiás, bedugtak egy gyermekpszichiátriába, 3 hétig az inetzíven voltam... Akkor mehettem haza, amikor nőtt a súlyom 8kg-t, és nem voltam életveszélyben, és utána is hetente kellett visszajárnom kontrollra. Akkor persze feleslegesnek tartottam az egészet. "Boldog, szép voltam, nem értettem, miért akarnak disznót csinálni belőlem".

Évekkel később visszagondolva, ha nem segített volna a pszichológusom, ha egy kicsitt "engedékenyebb" lett volna, elnézte volna, hogy fogytam egy kicsit, már nem élnék. A pszichológusnak nem jófejnek kell lennie, hanem el csak el kell érnie, hogy a betege normalizálja a súlyát. menjetek el Dr Túry Ferenchez, ő az ország legjobbja .


Csak hogy értsd, az anorexia nem játék. Súlyos önértékelési probléma, ami miatt lassan megöli magát az ember.

2017. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!