Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez az étrend így hatásos...

Ez az étrend így hatásos lenne? (terv lent) 21N

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,167 cm és 75 kg. Nem vagyok elégedett magammal,úgyhogy változtatni szeretnék. Íme az étrend:


A:

Reggeli: egy kis tál zabkása,vízzel készíteném.


Tízórai: paradicsom,uborka,két szelet abonett kenyér


Ebéd: natúr

250 g csirkemell,egy marék rizs,saláta


Uzsonna: fehérje turmix


Vacsora: a maradék 250 g csirkemell,fél marék rizs,saláta


B:

Reggeli: rántotta 2 db tojásból,1 abonett kenyér,uborka,pardicsom


Tízórai: magvak vagy alacsony zsírtartalmú joghurt répával


Ebéd: sült lazac filé,egy marék rizs,saláta


Uzsonna: fehérje turmix


Vacsora: a maradék lazac filé, fél marék rizs,saláta



Ezeket váltogatnám. Esetleg turmixokkal tenném még változatossá a reggelit. Minden étkezés előtt és után meginnék ~2,5 deci vizet,így kb napi két és fél liter vizet innék. Heti kétszer elmennék úszni és minden nap csinálnék saját testsúlyos edzést,amikor nem úszom. Vasárnap lenne a pihenő nap. Nem szeretnék nagyon izmos lenni,csak vékonyabb és feszesebb + a fenekem szeretném kerekebbé edzeni. Kockahasra nem vágyok. Szerintetek ez így jó? Kérlek ne cikizzetek ki,nem vagyok otthon a témában egyáltalán. :D Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. :)


2017. aug. 9. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz nagyon érdemleges a válaszom, de leírom: ne csak ezt a két étrendet váltogasd! Nagyon hamar meg fogod unni, és elmegy tőle a kedved.
2017. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon koplalósnak tűnik így ránézésre, az első pedig iszonyőan zsírszegény is. A B az sokkal jobb s mivel sokkal zsírosabban eszel akkor, hasonló húsmennyiségnél talán nem is koplalós, bár a te súlyoddal és edzés mellett lehet, hogy az is kevés.


Az ételek amúgy jók, csak nem ártana kicsit több s az én szempontomból kevésbé sivár, de ez utóbbi teljesen egyéni, ha te élvezed ezt és jóllaksz vele, akkor gratula, ezzel csak tempós fogyást érhetsz el...

2017. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,hasznosra értékeltem őket! :D


Második válaszoló: hogyan kellene változtatnom a mennyiségeken,hogy jó legyen? Fogalmam sincs sajnos,miből mennyi az ideális. :O

2017. aug. 9. 16:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminokat miből tervezés bevinni? A napi fél paradicsomból?

Napi 500g hús egy aktív sportoló felnőtt fehérjeigényének a kétszeresét fedezi (összesen kb.130g van benne...) mi a fenének amelllé fehérjeturmix?????

2017. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így elég sivár és nagyon rossz összetételű.


Fehérjéből a terv szerint úgy az ajánlott mennyiség háromszorosát vinnéd be, ásványi anyagból, vitaminból, antioxidánsokból, rostokból meg minimálisat, bőven nem eleget ahhoz, hogy egészséges maradj.


Ezt hogy sikerült összeállítanod?

2017. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Láttam ilyen kajákat itt-ott és azért raktam így össze,mert elég hízékony vagyok sajnos. Azért nem követek netről előre összeállított diétát,mert nem tudom,hogy az adottságaimhoz és a céljaimhoz melyik felelne meg..

Tudom,hogy nem teljesen jó,ezért írtam ide,hátha a jobban hozzá értők tudnak nekem segíteni,tanácsot adni,kijavítani a hibákat. :D azért zöld kezeztem mindenkinek! :)

2017. aug. 9. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hibák:

- a fehérjét a felére csökkenteni, még akkor is bőven sok lesz --> turmixot elhagyni, kevesebb húst enni és más források után nézni. Pl. túró vagy hüvelyesek, gabonák

- napi legalább 3-400g zöldség, változatosan, ne mindig egy félét. A káposztától az avokádóig, ne csak ubi-paradicsom-paprika

- legalább 100-200g gyümölcs

- ha akarod egy kis olajos magot is bevihetsz, kiváló vitmain, ásványi anyag ÉS fehérjeforrások.

2017. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 2. verzió közelít, de kevés és sivár.


1. Fogsz egy kalória kalkulátort (mondjuk ezt www.bodybuilding.com/fun/macronutcal.htm ) és kiszámolod a kalória szükségleted. Tartod 2 hétig, aztán látod, mi történik. Ha 0,5-1kg közötti ütemben fogysz, akkor jó. Ha nem, akkor: A: csökkented a kalóriát, B: növeled a kardió edzést.


2.Fogsz egy kalória számláló programot, és számolod, mit eszel. A kaját pedig mérni kell. Nincs "kis tál, fél marék" meg stb., gramm van. Így változatosan ehetsz, mert látod, miből mennyit ettél, és nem kell egy előre megírt étrendet követned, mert 99%, hogy 2 hét után megunod.

Amit ehetsz (a teljesség igénye nélkül): Szénhidrát:zöldség, gyümölcs (nem mérték nélkül), krumpli, édesburgonya, zab, bulgur, kuszkusz, rizs, quinoa, tk. lisztből kenyér, tészta.

Fehérjeforrás: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, vadhús, bárány)

Halak, egyéb tengeri dolgok, gomba, sovány sajt, cottage cheese, túró, tojás, illetve a zöldségekben is van fehérje.


Zsír forrás: lenmag olaj, olajos magvak, olíva olaj, jó minőségű vaj, chia mag, avokádó.


Emellé kell egy jó minőségű multivitamin, és napi 500-1000mg C vitamin, esetleg egy halolaj (kell olaj a legjobb) kapszula. Fehérjepor szükségestelen, annyi fehérjét be tudsz vinni szilárd karjából is.

2017. aug. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Sokat segítettek! Ment a zöld nektek is. :D
2017. aug. 10. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
A kell olaj az krill akart lenni, kijavította a telefon. :)
2017. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!