Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Másnál is csökkent az édesség...

Másnál is csökkent az édesség utáni vágy, miután nagy nehezen leállt az édességekről?

Figyelt kérdés

Én imádom az édességeket, de sajnos ha csak kicsit is eszem, akkor egyre jobban kívánom.

Évek óta édesítőt is használtam egy kb mindenhez, de mivel egyre több káros hatást fedeznek fel velük kapcsolatban, ezért azt sem fogyasztok már (helyette pl kávéba egy minimális mézet teszek, minden másból kiiktattam az édes ízt, sütiket és már csokit sem eszem).

A történethez hozzátartozik az is, hogy elkezdtem olyan videókat nézni, amelyekben elhízott emberek egészségtelen (többnyire zsíros, cukros) kajákkal tömik magukat. Ez pszichésen olyan szinten hat rám, hogy még ha olykor-olykor meg is kívánok egy kis édességet, bevillannak a képek, és el is megy tőle a kedvem. Eleinte nehezebb volt, de ahogy telik az idő, egyre kevésbé kívánom az édességeket és egyre jobban érzem magam.

Más is tapasztalt ilyet?



2017. aug. 11. 13:55
 1/5 anonim válasza:

Szia! Én még csak most kezdtem a fogyókúrát és szeretnék életmódot váltani, de ezt en is észrevettem!

2 hónapja például simán megettem 2 szelet tortát/süteményt, de most már csak szünetekkel tudok megenni egyet, mert nem kívánom annyira. Rászoktam a gyümölcsökre, ami ugyanúgy édes, de nem egészségtelen, mint a sok csoki meg süti.

De azt ajánlom, hogy ne iktasd ki teljesen, néha belefér, csak mértékkel kell enni. Ha megtagadod magadtól, akkor lehet, hogy jobban kívánod.

2017. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Bevallom, soha életemben nem jutott eszembe leállni az édességekkel (bár most már van 1-1 nap, amikor nem eszem).


Az édességvágy betegesebb része akkor múlt el, amikor a szénhidrátot csökkentettem le. Most is szívesen eszem, mert finom, de ennyi, nem kaparom érte a falat :)

S ma már más, jobb összetételű édességet eszem, azért ez is számít. A cukor sosem vonzott különösebben, simán elhagytam egyik napról a másikra. De az édességek makacsabbak. Amúgyis kakaórajongó vagyok, azt pedig határozottan nehéz édesség nélkül enni, egyetlen nem édes kakaós receptem nincs.


Nem csodálom, hogy megszokod az édességtelenséget. Nagyon sokat tud változni az ember, ha megtöri a megszokást. Édességre pedig nincs szüksége a szervezetünknek.


Másik dolog, hogy folyamatosan csökken az édesigényünk a párommal, amióta elhagytuk a cukrot. Ő iszonyúan sok édességet eszik, rengeteg csokiszószt, de egyre kevesebb xilittel. Általában pedig gyümölccsel édesít, ami nekem túl cukros, de ő máshogy étkezik.


Én is néztem kövér embereket pl. fánkkal, de az én pszichémről lepereg az ilyen... Bár a fánkot meg nem enném, inkább egy fehérjedús krémes torta :)

2017. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kb 2 hónapja álltam le a nasikkal. Chips, csoki. És már nem kell annyira. Ezeket nem is ettem egy falatot sem. Hanem otthoni sütit szoktam enni néha. De ezek iránti vágyam is lecsökkent. Szülinapi bulin máskor betoltam akár 3 szeletet is, most kontrollálom magam és kb fél szelet elég. Mondjuk most megkívántam hogy beszélünk róla, de nem fogok enni. Hetente egyszer általában veszek egy gombóc fagyit. Minél több ilyet ettem annál több kellett, egyszerűen nem volt leállás. Most elkezdeni sem akarom. Direkt nem veszek semmit a boltban. Ha nincs otthon akkor nem ehetem meg. Tetszik hogy fogyok. És ha kívánom az édességet és eszem valami normális kaját akkor elmúlik.
2017. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

persze, nincs azzal gond, ha az ember mértéktartóan eszik ilyesmit :) Ha be tudjátok tartani, az tök jó.

Nálam a gond ott van, amikor elkap a gépszíj, akkor nagyon nehezen állok le. És erre az édesítő még rásegített, hiszen édesség helyett sokszor édesíts-egészséges nasit készítettem/ittam, de van, amikor csak jobban kívánom később a cukrot.

Az elmúlt 2 hétben csak a kávémat ízesítettem pici cukorral/mézzel, meg az esti edzés utáni proteinturmixban van ugye édesítő (de azután már úgysem szoktam enni semmit). Sokkal nyugodtabb vagyok, nem jár az eszem annyit a kaján. Persze nyilván nem fogom kibírni, hogy többé ne egyed édességeket (szülinapon, karácsonykor egyenesen muszáj:D), de a mindennapos édesítős cuccokkal meg kávéhoz megevett 1-2 szelet keksszel/csokival szakítok. Amúgy mindenkinek hajrá a fogyáshoz, egészséges életmódhoz! :)Tök ügyik vagytok!

2017. aug. 12. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, a cukor okozza a cukorfüggőséget!
2017. aug. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!