Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha többet eszek fogyhatok?

Ha többet eszek fogyhatok?

Figyelt kérdés

Évek óta napi kétszer eszek,ez a mennyiség is egy normál adag fele(legjobban így tudom leírni hogy mennyit eszem nem számolok kalóriát). Családom is állandóan tömni akar,hogy egyek már alig eszek vagy ha társasággal eszünk mindig csodálkoznak hogy "te csak ennyit eyzel"?

DE! Ezzel szemben kb 12 kiló felesleg van rajtam ami hálistennek arányosan eloszlik inkább nőies alakom van tőle. Nincs pajzsmirigy se,semmilyen hormonális problémám. Lehet hogy a szervezetem esetleg hozzá szokott a kevés ételhez és ezért tartalékol? Arra is gonfoltam már hogy többet kéne ennem?!? Ezáltal rászokna a szervezetem hogy ne tartalékoljon. De honann tudjam hogy most egyáltalán tartalékol e vagy sem. De nem hül yeség ez az egész? Más ember meg rendes emberi adagot eszik reggeli ebéd vacsorára azt olyan mint a kisujjam!! Fogadjam el ilyen a genetikám és kész?!


2017. aug. 18. 12:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Kimaradt.. 160cm/67kg és 23L
2017. aug. 18. 12:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudod, mennyi kalóriát eszel. Nem tudod, mekkora a kalóriaigényed.

De ha hízol, akkor többletben vagy, ha fogysz, deficitben,ez elég fix dolog. A túl kevés evés pedig a fokozott fogyás mellett belassítja az anyagcserédet, változó, mennyire, általában nem jelentősen, de vannak fura esetek.

Nem igazán tudom értelmezni azt, hogy "tartalékol", mert elég fura tévhitek vannak ekörül.

Ha többlet van, a test hajlamos elraktározni. Deficitben természetesen ilyen nincs, hisz nincs miből, akkor max. az anyagcsere lassul s lehet, hogy ezt nevezik egyesek tartalékoló üzemmódnak, de tartalékolás nem lehetséges.


Lehet, hogy jobb lenne többet enned egy ideig, van, akinek bejön. De azt kéne megnézni, mennyire eszel keveset, tényleg reális gondolat-e, hogy nem eszel eleget, csak túl lassú az anyagcseréd s nem természetesen, hanem a kevés evés hatására. A mozgás is jó hatással van az anyagcserére.


Egyedi vagy, lehet, hogy neked keveset kell enned ahhozképest, amit a környezeted gondol. S lehet, hogy a környezeted eszik kettő helyett, nekem gyerekkoromban beszóltak, hogy csak 2 nagy tányér paprikás csirkét ettem rokoni ebédkor leves és süti között, nem hármat. Szerintem ma egész nap nem eszem annyit, ha jót akarok...


Adatok nélkül nehéz. Kiszámolhatnád egy tipikus napod kalóriáját, az adna némi támpontot.

2017. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mèrd a kajàt. Ilyen, "àtlag adag fele", meg kisadag, meg "kevès" dolgokkal nem lehet merni. Mèrd amit eszel. Kalòria deficitben fogysz, többletben hìzol. Ennyi. Szamold ki a sajàt igenyed mennyi.
2017. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kalóriát akarsz számolni akkor használd a lifesum alkalmazást, én is abba szoktam írogatni, hogy miket eszek. Nem fogytam még vele, én csak koplalás után szeretnék súlyt tartani és eddig nem híztam úgy, hogy többet eszek, mint eddig. Tényleg meglepődnél, hogy néhány kajában mennyi kalória van.
2017. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam. Ma 1000 kalóriát eszek,már beleszámoltam a vacsit is és ma megettem egy csokit ami legalább 200 kalória és ugye mindennap nem eszek csokit. Minden fogyókúrás poszt alatt azt olvasom hogy 1200 alatt semmikép ne együnk mert az már koplalásnak számít,plusz elolvasom az étrendjüket és én az egész napi DIÉTÁS kajájukat kb 2 napig enném..és ők ettől fogynak. Könyörgöm hova egyek már 800 - 900 kalória alatt???? Vastag a csontom ugye?😅
2017. aug. 18. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csak az számít, hogy mit eszel, de az is, hogy mennyit mozogsz. Szerintem semmiképp se egyél kevesebbet 1200kcal-nál, hanem egyél ugyan ennyit és kezdj el sportolni.
2017. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!