Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a probléma velem?

Mi a probléma velem?

Figyelt kérdés

Mások mindig mondják, hogy 167 cm-hez milyen sok az 60 kg, én meg így nézek:

- Mi, hogy lehet egyáltalán 60-nak lenni?

Szóval ja, csendben vagyok, és kellemetlenül érzem magam, amiért én 67 kg-t nyomok.

Keveset eszem, és a fő táplálékaim a csirkemell, rizs, zöldségek, hal. :) Mostanában nem is vagyok éhes azóta, amióta jött az a nagy kánikula - akárhogy is nézem, az augusztus 1-jén volt, és még ebben az intervallumban sem fogytam. Gyümölcsöt illetve édességet mértékkel eszem. Ha kalóriát számolok, akkor belefér.

A fehér cukrot kerülöm, kenyérből is a teljes kiőrlésűt preferálom, de azt sem eszek sokat. A tészta durum, sütéshez pedig kókuszolajat használok. Leginkább lábra, fenékre edzem.


Előzmény: 2013-ban 76 kg-ról fogytam 57-re, de úgy voltak 76, hogy minden szemetet magamba öntöttek. Cukor, csoki, chips, kóla...Minden.

Amikor 57 voltam, arra figyeltem, hogy nasik ne legyenek, de a főmenüt nem készítettem fitt módon. A rántotthúson (csirkemell) volt kukoricaliszt, zsemlemorzsa. Viszont egy családtagnak volt tartós betegsége (rák), amibe bele is halt sajnos, szóval gondoltam arra is, hogy akkor a stressz miatt fogytam annyit, nem pedig a biciklizés és a nasi kiiktatása miatt.


Később elkezdtem fogamzásgátlót szedni (Jangee), de 3 hónapra abba kellett hagynom, és akkor híztam nagyon gyorsan 67-re megint...


Sőt, amióta 167 centire megnőttem, az esetek 70%-ában legalább 67 voltam.


57 kilósan a bőröm, hajam is fakó volt. Visszahízásom után próbálkoztam életmódváltással, pontosan kiszámolt adagjaim voltak, de legyengült az immunrendszerem.


Mit lehetne másképp csinálni? Esetleg fogadjam el, hogy ez jutott? :(


21/L



2017. aug. 17. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne laikusoktól kérdezd, úgysem tudnak válaszolni, mert láthatóan nem a nagykönyv szerint működik a szervezeted, hiszen akkor az 57 kilóval is egészséges lettél volna. Fordulj dietetikushoz, vagy orvoshoz, ők majd segítenek meghatározni a helyes testsúlyodat, és segítséget nyújtanak benne, hogyan érheted el, tarthatod meg.


Egyébként, ha te jól érzed magadat, és szépnek, kívánatosnak is érzed magadat a bőrödben, és a fiúkkal sincs gondod, akkor nincs a túlsúllyal sem semmi baj, vannak más molett lányok is. Csak arra azért figyelj, hogy ne hízz tovább, bár ezzel a mostani étrend mellett nincs gond.

2017. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, éppen ez aggaszt.

Amikor el is értem a kívánt súlyt, akkor sem élvezhettem, mert a hajam pl. borzalmasan hullott. Az 'életmódváltás-adagszámolgatás' alatt meg borzalmas volt minden betegséget elkapni, ami épp terjedt.

Ennek ellenére viszont idegesít, hogy sokan minden 60 kg fölötti nőt egy zabalós, igénytelen, elkényelmesedett kanapékrumplinak állítanak be, pedig egyáltalán nem ez a helyzet.

Egyébként a fiúkkal nincs gondom, és nem is volt, mert már sokaknak tetszettem, jelenleg pedig boldog párkapcsolatban élek, ami lassan már 2 éve tart.:)

De érted, szívesebben lennék 55 kg, de úgy, hogy közben egészséges is legyek. Most meg úgy érzem, hogy választanom kell a kettő között. XD

2017. aug. 17. 22:19
 3/11 A kérdező kommentje:
Elengedni meg nem fogom magam, de érdekes, mert ha sikerült is alá küzdenem magam, akkor erre a bizonyos 67 kg-ra mindig rekord gyorsasággal visszaugrottam, onnantól viszont megállt a hízás.
2017. aug. 17. 22:21
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Akkor ez azt jelenti, hogy a szervezeted számára jelenleg valamiért ez a 67 kg az ideális testsúly.

De ez nem feltétlenül megváltoztathatatlan. Viszont ebben tényleg csak egy jó belgyógyász doki, vagy dietetikus tud segíteni. Ha teheted, menj magánpraxisba, különben félvállról fogják venni a gondodat, mivel nem vagy halálos beteg, és mivel részletes utánajárást igényel a dolog.

Ha az első azt mondja, nincs egészségügyi oka, ne hagyd annyiban, menj el egy másik dokihoz.


Elképsztő, de az ilyen jellegű problémák valódi okát sok orvos képtelen felismerni, vizsgálatok után is. Én ugyaneze végigmentem, tapasztalatból mondom...

2017. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, és azoknak a véleményével, akiknek az ízlését a média formálja, és akiknek annyi sütnivalójuk sincs, hogy megértsék, az elhízást nem csak zabálás, hanem rossz genetika, és számtalan betegség is okozhatja, szerintem kár foglalkozni.

IQ nuku emberkék.

2017. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, mindkétszer ment a zöld kéz! :)

Ha nem bánod, később lehet, hogy privátot is írok neked, ha valamiben elakadok.


A háziorvostól akartam már beutalót kérni a megfelelő helyre, de mindig lebeszéltek róla, mert az emberek úgy gondolják, hogy nem venné komolyan a problémámat. De erőt veszek magamon, és rámenős leszek.

Igazából az utca embere sem mond kövérnek, nem szólnak meg a külsőm miatt, de én a maximumot akarom belőle kihozni, viszont ez a dolog eléggé gátolja ezt.

2017. aug. 17. 22:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Amikor fogyókúráztál és lefogytál 57 kg-ra valószínűleg azért is volt rossz közérzeted,voltak panaszaid (hajhullás) mert nem jól étkeztél.

Fogyni lehet bármivel,ha kcal deficitben vagy fogyni fogsz és kész...csak hát az egészség az nem az utolsó szempont,inkább az első.

Úgyhogy én azt gondolom elsősorban a te legnagyobb "problémádnak",hogy nem találtad még meg a neked megfelelő étrendet,életmódot.

Lehet nagyon változatosan,finoman étkezni úgy,hogy az egészséged is megmarad és fogyni is lehet :)

De még fiatal vagy és jó az irány,én ennyi idősen a tipikus villám diétákat csináltam....

Persze ha így érzed jól magad akkor nincs miről beszélni,egyáltalán nem vagy kövér,van egy kis felesleged, pont az a határ amit még tud magán szeretni az ember.

Szinte ugyanazok az adataink,én is 167 cm vagyok és 76 kg-ról kezdtem el fogyni,életmódot váltani, 66 kg-nál nagyon sokáig megakadtam (kb fél évig) de nem kimondottan érdekelt,nem változtattam az életmódomon mert tudtam,hogy jót teszek vele magammal és nem utolsó sorban imádok így étkezni.

66 kg-al már kimondottam tetszettem magamnak ez a másik ok amiért nem zavart a stagnálás.

De mivel az én fejemben azért még nem ez az állapot volt az "ideális" ezért még egy kicsit rákapcsoltam,hogy mennyen még le az a pár kg és le is ment,most 59 vagyok ami fantasztikus érzés. Nem is az,hogy 59 kg vagyok,hanem ha belenézek a tükörbe akkor azt látom amit szeretnék látni.

A lényeg a lényeg, ha még nem vagy megelégedve magaddal akkor hajrá,tegyél ellene , hidd el nagyon megéri.

Ha pedig így tetszel magadnak akkor mindenki más féleményére magasról tenni kell!

Sok sikert ;)

2017. aug. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is! :)

Ment a zöld kéz!

2017. aug. 18. 08:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mostanában a csontvázság a divat, a egészség, fittség nem. Néhol már kezd ez változni, s a kisportoltság a menő. Mo.-n jelenleg viszont a 170centihez 40-45kg az elfogadható sok tini vélekedése szerint, persze nulla izomzattal.


No meg szinte senki sem tud reálisan súlyt tippelni, így a valóban normál súlyúakról is irreálisan alacsony testtömegű képet alakítanak ki.


Ne kilókat nézd!

2017. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem ettél jól, amikor fogytál, nem tudhatom, de nem erről akartam írni.


ne érdekeljen, hány kiló vagy. Az mellékes. Érezd magad jól, legyél egészséges, egyél megfelelően, hisz az az egészséged miatt is fontos... Másokkal pedig ne törődj. Nehéz, de ha azt teszed, sosem múlik el a fenti problémád.


Hogy az emberek szerint egy 60 kg fölötti nő ez meg az? (Sosem találkoztam ilyen véleményű emberekkel, már úgy, hogy tudtam is róla, jó nekem.)

Sok ember szerint nincs férfi 80 kiló alatt, az is butaság, elvárnák minden nem magas és edzeni nem vágyó fiútól a sok hájat...? Ne törődj az ilyenekkel.


Nem a konkrét ételek számítanak fogyáskor, hanem a kalóriadeficit, persze értelmes ember általában (legalábbis kis keretnél) jó étrenddel fogy, tápanyagdús, laktató ételekkel.


167/67 egy nőnél szinte biztosan jelent némi felesleget, de ez nem baj. Nem kell minden nőnek szálkásnak lenni, miért kéne? Sokaknak remekül áll egy _kis_, szépen eloszló felesleg s ez az egészségre sem káros. Ha valakinek nincs valamirevaló izma és 20 kiló felesleget cipel így, az már nem az igazi, bár így is élhet egészségesebben, mint az átlagember, de ezzel nem mondtam valami sokat, az átlagember nem igazán ügyel az egészségére.


Te látod, reng-e a hasadon a háj vagy valami. Ha nem, jól érzed magad meg minden, akkor ne érdekeljen, hány kiló vagy. Sokan élnek a kilók bűvöletében, nem értem. Az nem számít (csak extrém kicsi, nagy számoknál már nem fér össze az egészséggel, de középen nem érdekes) és annyira mások vagyunk, hogy aki valami számmal remekül néz ki, azzal a másik borzalmasan és rosszul is érzi magát, akár azonos magasság, nem és testzsírszázalék esetén is.

2017. aug. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!