Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogynék tőle vagy túl káros...

Fogynék tőle vagy túl káros lenne a szervezetemre ha minden másnap csak gyümölcsöt és vizet (esetleg puffasztott rizst vagy ilyesmiket) fogyasztanék?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer elég.
2010. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lenne tőle,ha minden másnap kapna a szervezeted normális táplálékot nagyon sokáig semmiféle hiánybetegség sem alakulna ki.
2010. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

és mi lenne, ha hülye étrend helyett minden másnap elmennél futni?


[link]

2010. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, egyébként a futás nem jön be a térdeim nem birják, de mindennap fél órát szobabiciklizem és negyed órát súlyzózok
2010. máj. 25. 22:58
 5/12 anonim ***** válasza:

De lenne bajod belőle. Minden első nap halálra zabálnád magad az gyümölcsös napok után...


Próbáld ki, meglátjuk meddig bírod. Én szóltam.

2010. máj. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha minden másnap gyümölcsnapot tartanál, az tényleg kicsit sok, előbb-utóbb a nem gyümölcsnapon falási rohamaid lennének, így ez az étrend csak súlytartásra lenne jó. Elég kéthetente, vagy ha sok a túlsúlyod (10 kg fölött), akkor hetente egyszer gyüminapot tartani.
2010. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aki kicsit is ért a táplálkozáshoz, az tudja, hogy minden nap kell enni szénhidrátot, fehérjét, és zsírokat is, méghozzá egyénre szabottan nem is akármennyit. 20 éve vagyok a szakmában, és a tökéletes izomzattal és alacsony testzsírszázalékkal rendelkező emberek mindig is kiröhögték azokat akik ilyen-olyan napokat tartottak... Egyszerűen butaság. Én még nem találkoztam olyan kollégával aki kockás hassal és jó kondival rendelkezett, mellette pedig ajánlgatta volna bárkinek is a "gyümi,káposzta,víz" és hasonló napokat, kúrákat...

Csodák nincsenek, kiegyensúlyozott egészséges táplálkozás van. Amikor valaki egy napig csak gyümölcscukrot fogyaszt, vagy csak folyadékot, az messze nem kiegyensúlyozott, és nem is egészséges... bárki bármit is mondd. Persze lehet hőbörögni, hogy ilyen-olyan háziorvosok, meg főokos természetgyógyászok miket mondanak, úgy vélem akinek kockás a hasa, és a kondija is tökéletes, annak a véleménye autentikusabb... tekintve, hogy a saját teste a példa, hogy amit állít az működik.

2010. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem akar kockahasat -amúgy érthető, mert nőnél egyenesen gusztustalan és pasiknál is olyan mű, erőltetett. Már a Bibliában is írtak ilyen-olyan böjtökről, amit nem csak Istennek való áldozatként mutattak be, hanem azért is csinálták, mert jó volt a szervezetnek, megtisztult a méreganyagoktól. Nem vagyok hittérítő, csak most épp ez a példa jutott eszembe a sok 100 közül. Szóval időnként 1-1 gyüminap csak jót tesz, de hetente többször ne csináld.
2010. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

13.33 ez a "méregtelenítés" szó, ez pont olyan, mint a "formásítás" Azok használják, akik nem értenek az emberi szervezethez...

Méregtelenítés... Lássuk csak. Pontosan milyen mérgekre is gondolsz??? Amit belélegzünk nap, mint nap?? Vagy ami benne van a sok műkajában? Vagy ami a műtrágyázott agyonvegyszerezett gyümölcsökben és zöldségekben van? Vagy a tápon felnőtt állatok húsában? Mégis hogyan "méregtelenít" a szervezet? Mi történik amikor valaki csak zöldséget eszik egy-két napig? Vagy csak iszik....

Elárulom, semmi! Azonkívül, hogy a szervezet nem kap fehérjét ami kéne az izmoknak, nem kap jóminőségű szénhidrátokat ami szintén nem lenne utolsó dolog... a zsírokról már ne is beszéljünk! A mérgeket megszűri a szervezet, erre van a máj, a vese, stb... 1-2 nap alatt azzal, hogy valaki csak gyümölcsöt eszik, nem méregtelenít semmit. Maximum összecseszi az anyagcseréjét, megfosatja magát, vagy éppen székrekedést kap. Tévhitekkel van tele minden idióta honlap, élen járnak ezek a marhaságok is, mint a méregtelenítés.

Ha valaki egészséges ételeket eszik, (amennyire persze lehet, említvén a műtrágyázást és hasonlókat) nem töm magába ízfokozókkal és egyéb csodákkal butított sz@rokat, mint chipsek, édességek tömkelege, cukros üdítők garmadája, nem dohányzik, nem iszik alkoholt, akkor tesz magáért is valamit. Egyébként ha valaki mindezekkel folyamatosan él, akkor konkrétan nulla, azaz NULLA amit ér majd egy ilyen egy-két napos böjt... Persze áltassa csak magát mindenki abban, hogy egy-két ilyen alkalommal húúúú de nagyon megtisztítja magát... Nem méregteleníteni kell, hanem kerülni a mérgeket... Ja, hogy az nem megy? :)

2010. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem az a lényge, hogy én mit értek méregtelenítés alatt, hisz a szakemberek használják ezt a szót. Amúgy meg mérgek nélkül valóban lehetetlenség élni -hacsak nem te termelsz meg mindent magadnak: De amiket a boltokban adnak,a zok mindi egytől egyig tele vannak mérgekkel. No sigen, ebből a szempontból lehet, hogy tényleg nem sokat ér a gyümölcsnak: a gyümiket agyonpermetezik, az is méreg. Pfff. Mérgek nélkül élni lehetetlen, hazudik aki azt mondja, hogy mindent "szabályosan " csinál, igen még a Rubint Rékák is eszik (nem is néha) a sz.rt. MIndenesetre a kérdező igyekezete dicséretes!!!
2010. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!