Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzőterembe mértünk BMI-t,...

Edzőterembe mértünk BMI-t, meg egyebeket, alapjáraton 1320 kcal kell a szervezetemnek, nem kevés ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Az érték reális, látom magamon is ha többet eszek és nem mozgok akkor jönnek fel a kilók. De nem lehetne ezen a sporton kívül kicsit emelni?
2017. aug. 30. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1320? Alacsony es vekony vagy? Maskènt kevèsnek tűnik.
2017. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ugye? Szerintem is kevés, még úgy is mint alapjárat. Oké hogyha mozgok rá több lesz de akkor is.

169cm és 60 kg.

2017. aug. 30. 10:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez esetben kizàrt az 1320. Valami ott nem stimmel. 1500-1700 között eszek és fogyok. 2000 felett hìzok.
2017. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy ennyire lassú az anyagcserém, de nem lehetne normalizálni ezt valahogy?
2017. aug. 30. 10:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szinte 100%,hogy ez az alapanyagcsere szinted.

Ennyit akkor is eléget a szervezeted ha kómában fekszel.

Erre még napi rutintól függően jön rá párszáz elégfetett kalória.

Én 167 cm vagyok 60 kg

1420 az alapanyagcserém

Plusz a napi aktivitással és a heti 4 erős intenzitású edzéssel 2000 kcal körül égetek egy nap.

2017. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez azt jelenti, hogy akkor kell 1320 kcal, ha semmit sem csinálsz, ez a vegetáláshoz elég, hogy létezz. Az az érték szokott ilyen alacsony lenni. Nekem is 1300 az alapanyagcsere, de 1900, amit naponta meg kell ennem. És ebben még nincs benne a sport. Ha sportolsz, akkor még többet lehet.
2017. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Így már értem miért ilyen kevés, köszönöm a válaszokat! 👍
2017. aug. 30. 11:14
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

az 1320 pont jó neked.


Ugyanis nem mindig sportolsz, mozogsz..a szervezeted majd beosztja a keveset is.


én nem csinálok semmit jóformán, csak ülőmunkát végzek, nekem is 1300 a javasolt. be is tartom, mert hamar felugrik a +kiló.

2017. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hihető, sokaknak ennyi az alap. De még inaktívan is szoktál járni, dolgozni ezt-azt, az is éget valamit. Ha ágyban fekszel, akkor lenne ennyi, ha az érték helyes (nem lehet kiszámítani az ilyesmit, csak megtippelni).


De ha látod, hogy több evéstől hízol, akkor tapasztalati módon beigazolódott, hogy az alap kalóriaigényed nem lehet magas...

A jó életmód emelhet az anyagcseréd sebességén, főleg, ha valamiért be van lassulva. Aztán ennyi, nem lehet mágikusan megemelni, hogy sokat ehess, azzal kell élned, ami van. De ez nem gond, az ember kalóriaigénye azért nem olyan kicsike, sporttal pedig akár többezer kcalt is rádobhatsz, ez rajtad múlik, bár persze ez rengeteg idő és erőfeszítés, de van rá lehetőség. Az izomtömeg növelése is segít, akkor alapból is több kalóriát használsz.

2017. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

A netes kalkulátorok számolnak ezt-azt, de saját bőrömön tapasztaltam, hogy bizony nem feltétlenül igazak az alap anyagcserére vonatkozó számok.

Én pl napi 1300 kcal mellett csak tartom a súlyom, és ha 1000 kalória alatt eszem, csak akkor fogyok...

39 éves vagyok, 160 centi, házimunka és ülő életmód mellett (8 óra irodai munka és 2*60perc utazás, 8 óra alvás, 2 liter/nap folyadék fogyasztása, szénhidrát csökkentett, cukor, finomliszt mentes, 80% zöldség-gyümölcs-magvak-gabona fogyasztás, fehérje csirkemell, tej, natúr joghurt, túró... ) Csupa reform egészséges kaja és életmód mellett is így csak heti 0,3 kilót tudok leadni... 1000 kalória kaja mellett!!!


Szóval jöhetnek a statisztikával nekem.


Sose voltam túlsúlyos, de piszkafa sem.


Az alapnak írt energia mennyiség nem mindenkire igaz + a szervezet alkalmazkodik.


Én hihetőnek tartom ezt az adatot, egy normál életvitel, mai világban adott életszínvonal mellett.


A mozgás viszont nem csak a mínusz kalóriákkal, hanem az anyagcseregyirsito hatásával is jelen van!


De a nyugodt életmód mellett az 1300 simán elég a fenntartáshoz.


Jó lenne, ha felülvizsgálnák az emléletüket a szakik, és akkor senki nem csodálkozna, hogy 1300 lehet alap is!

2017. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!