Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 167cm és 57 kg vagyok. Fogyásh...

167cm és 57 kg vagyok. Fogyáshoz és alakformáláshoz milyen sport?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 167cm 57kg 17 éves lány vagyok. Szeretnék lefogyni 53-54 kg-ra. Igazából a fogyás nem is létfontosságú,fogalmazzunk úgy inkább hogy a lábamat szeretném inkább formálni. Erre a futás a legjobb módszer? Focizni járok heti 4x és most kezdtem el tornázni egyik ismerősünk tart edzéseket heti 3x. Emellett tudnátok mondani valami sportot ami formálja a lábakat és "leolvasztja" a kilókat? Tudom az étkezés is fontos ezen is dolgozom már.:) köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 31. 01:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Láb izmosításra a nagy súlyos guggolás a legjobb, persze mást is alkalmazhatsz. Ha már futás, sprint. A hosszútávfutás nem igazán izomtömegnövelő sport, max. ha rendesen edzel mellé.


A fogyáshoz kalóriadeficit kell, a mozgásnak annyi köze van hozzá, hogy javíthatja az anyagcserét és segíthet a deficit elérésében (de ha extra éhséget okoz vagy azt a fura "jaj, futottam egy kicsit, most ehetek egy pizzát s egy nagy tortaszeletet, megérdemlem és ledolgoztam" hozzáállást, akkor még ronthat is, persze mozogni akkor is jó).

2017. aug. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen.:)
2017. aug. 31. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!