Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kocogással fogyott le valaki?

Kocogással fogyott le valaki?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mekkora súlyból mennyit és mennyi idő alatt, valamit milyen gyakran járt kocogni
2010. máj. 25. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem, naponta van egy ilyen kérdés...és igen a válasz...


[link]

Kellemes ma délutáni futást ;)

2010. máj. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen:-)
2010. máj. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem!


Maximum veszített a testsúlyából.

Ez nem egyenlő a zsírleadással.


[link]

2010. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó el olvastam a cikket amit belinkeltél és nem mond hülyeségeket a pasas!! Olvassa el aki tudja!!!
2010. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
hát én is elolvastam, de azért egyet mégsem értek: miért fogynak mégis az emberek futással? Merthogy ez tény: az ismerőseim közül, aki elkezdett futni, mind fogyott vele... Értem azt is, amit a csákó mond, de szerintem az inkább pl egy férfira jellemző. Szerintem az aerob mozgás igenis jó zsírégető, pláne nőknek!
2010. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Persze, hogy nem mond hülyeséget, mi is ezt tanultuk az iskolában (szakedző vagyok).

Nekem ezek tények.

Ha egy edzetlen kezdő elkezd futni, akkor az neki nem alacsony intenzítású edzésnek számít, mivel nem sportolt előtte. Ha mérne pulzust, bizony 160 fölött lenne, ami az aerob/anaerob zóna határa.

A régi hiedelmek szerint az alacsony intenzítású (extenzív)aerob edzés éget zsírt (kb. 130 pulzustartomány)

Erre mondjuk mi, hogy nem igaz.

Mert -jól figyeljetek, edzés KÖZBEN semmilyen aktivitás nem éget zsírt!

Az izommunka energiafedezetét mindíg a szénhidrát adja, egészen addig, amig teljesen el nem fogy. Utána beáll a ketózis, amiben nem lehet intenzív mozgást végezni.

Látatok már maraton futót az utolsó métereken, tántorogva, ólomsúlyú lábakkal acél felé vánszorogni?

Na ő zsírsavakból nyert energiát.

Ezt megelőzendő esznek pl. szőlőcukrot kis adagokban a hosszútávú sportolók. Ketózisban nem lehet rendesen edzeni.

A szénhidrátraktárak pedig nem ürülnek egykönnyen.

Először is az izmok átlagembernél 3-400 gramm glikogént tárolnak, a máj is több százat (egyénenként nagyon eltérő)

Ehhez hozzájön a vérben található cukor (a vér is tulajdonképpen tápanyagraktár)

Ez alsó hangon is 1000 gramm glükóz, ami -nyilván mindenki tudja ,4000 Kcal energiát képes szolgáltatni.

Aki ennyit el tud égetni egyhuzamban, az vagy maratoni futó, vagy hazudik.

Aki pedig futással fogy (veszít a súlyából) az ,-mint a cikkből is kiderül, részben izomszövetet és ezzel szénhidrátraktárat (és ezzel megkötött vizet) veszít, és esetleg némi zsírt az elején. Az izom maximális megtartása nélkül az anyagcsere lassulni fog, a fogyás megáll és beindul a zsírraktározás.

Az izomtónus eltűnik, a test puha, alaktalan, megereszkedett kinézetű lesz.

Gondolom ezt senki sem akarja.

Az izomtömeget viszont csak úgy lehet megtartani v. növelni, ha azt határterhelésen dolgoztatjuk. A szervezet csak akkor épít/tart fenn izmot, ha szükség van rá.

Fenntartása rendkívül energiaigényes. Ha nem használjuk,leépíti.

Bizonyos izomtömeg felett az izomzat fenntartása több kalóriát igényel, mint maga a mozgás, amivel edzzük.

2010. máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

U.i:

Erre szoktam mondani, ha valaki aerob edzéssel próbál fogyni, hogy én (104 kg. szálkás izomzat) alvás közben több kalóriát égetek, mint te most az edzés közben.

És ez nem túlzás!

2010. máj. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De könyörgöm, akkor miért adnak ki annyi aerobik kazettát, mért van aerobik óra???? Schobert Norbi, Béres Szandi, Katus Attila...stb??? HEEEE??? És miért fogynak tőle egy csomóan és nemond már, hogy zsírból nem veszítenek, mert amikor egy 80kg-s csak lefogy pl 55-re, az igenis jól néz ki és nem lóg a bőre- biz'Isten van ilyen BARÁTNŐM- FESZES a BŐRE!!!

Vagy könyörgöm linkelj már be nekem egy képet olyan emberről, aki fut már évek óta és plötye, nincs izma és tunya!!!! Kérem a képet!!!

2010. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még mindig előző vagyok: nem kötözködni akarok veled, csak ezek szerint kétségbe estem: épp most választottam a futást, mint alakformáló tevékenységet, ugyanis nekem ezt sokan ajánlották. És egy hete futok majd'minden nap és jól érzem magam utána. Persze csurom víz vagyok, pedig nem futok sokat- fél órát olyan 7.6km/h-val. Aztán szoktam adzőgépeken is edzeni, de nem akarom túlzásba vinni, mert lány vagyok és egyszer már sikerült így olyan hátizmot kifejlesztenem 3 hónap alatt, hogy a párom csak nézett.. na mégegyszer ezt nem szeretném. Viszont hamár zsírégetésről van szó, akkor 20x4-et szoktam, egyelőre kisebb súlyokkal csinálni. Legalább ezt jól csinálom???
2010. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még 1 kérdésem lenne: az aerobik oktató csajok miért izmosak?

Tehát mégegyszer: edzőtermi futógépen futok, és attól reméltem nagy formálódást. Persze utána még vagy 1 órát eltöltök különböző gépeknél: külső-belső comb, hasizom, fenék izom, karizom. De mert ezeket tényleg izmosítani szeretném. De a futástól remélem a messiásos alakváltozást.

2010. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!