Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Túl gyorsan kezdtem fogyni,...

Túl gyorsan kezdtem fogyni, félek hogy ez vissza jön, még kiküszöbölhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a sztori röviden.

2017. 07. 10. Fogyás elhatározása 185cm 107-108KG

Innentől elkezdtem főleg kalóriaszámlálás szerűen étkezni, nagyon betartottam, csomó ideig még nagyon alacsony is volt a kalória bevitelem (túl alacsony). Hetekig semmi. A mérleg is ezt mutatta.


2017 08. 04. 107,1 kg tól elkezdtem vezetni a napi reggeli súlyom.

Olyan 9 nap alatt ment le egy 1-1,5 kg, ekkor már leálltam a kalória számlálással.


Ezután figyeltem rá, hogy nagyon kevés lisztes ételt egyek, és alacsonyabb kalóriájú ételek legyenek. Szóval pl sok hús, gyümölcsök, minimális köret, pl krumpli. Semmi olajban sültet nem ettem, csakis serpenyőset. De tök hétköznapi kaják voltak.


Ismét körülbelül 9 nap alatt lement még 1.5kg.

Ez volt

2017. 08. 27. 103,7 kg


De itt valami történt. Látszólag semmit nem változtattam, (max annyi, hogy most már nem liftezek, hanem tempósan simán felsétálok 3 emeletet napi 3x, illetve miden lépcsőn tempósan járok)


2017. 01. 02. 99,9kg. Beléptem a bűvös 100 alá.


Azért itt napok alatt mentek le a kilók. Örülök neki, de tudom, hogy ez így nem jó. Egy hónapja még kevesebbet ettem mint most, akkor semmi nem volt, most meg elkezdett zúdulni a súly lefelé.


Valami ötlet, hogy mit tegyek?



2017. szept. 2. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek a nagyresze viz stb, de nyilvan van zsir is. S kaliriakat folyamatosan csokkentsd! 1000-1200 kcal ala ne menj.
2017. szept. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Szerintem ottan körül lehet a kalória. Napi 2 fő étkezésem van, esetleg reggelire egy joghurt. De 500 kcal körül van a két fő étkezés.


És vajon van magyarázat rá, hogy mi történt? Vagy a szervezetem most ért oda, hogy na most már nem bírja, és jöhet a zsír bontása?

2017. szept. 2. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:

A szervezeted a kalóriahiány alapján bontja a zsírt, de a víz, salakanyag, miegymás kilókat ingadozik, ez lehet az ok.


Hogy vagy képes ilyen brutál keveset enni ilyen súllyal? A fogyásod üteme is mutatja, hogy ez már kissé túlzás. Van, aki bevállalja az ekkora deficitet s a várható kissé fokozott izombontást s anyagcserelassulást, ez végülis a te dolgod, de biztonságosabb és jobb többet enni. S többet mozogni. Én sem voltam sportos soha, de azért napi 10 km tempós séta az úgy a minimum mozgásnak tűnt számomra ülőmunka mellett...

2017. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából már talán lehet csak az agyam, de nem kívánok többet. Szóval ritka az hogy megkordul a gyomrom mert éhezik. Ma is normál kaját ettem, sült csirkemell, sült krumplival. Persze mindegyik szigorúan olaj nélkül tepsiben sütve. És kevés kajától teljesen telinek érzem magam. Illetve 100%-osan elhagytam a cukrot. Néha pár gyümölcs becsúszik, de 0 édesség.


Igazából egyszer már ilyen kevés evéssel fogytam 20 kilót. Akkor is ilyen óriási ütemben ment le a háj. De ott azért híztam vissza, mert nem az, hogy beálltam volna egy normál étrendre, hanem disznó módon zabálni kezdtem ismét.

2017. szept. 3. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!