Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánus, laktózérzékeny,...

Vegetáriánus, laktózérzékeny, állandóan megy de fogyni akar. Ötletek?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit fogyni, elég rosszul érzem magam a bőrömben. Ha fontos akkor olyan 160cm vagyok és nem tudom hány kg (évek óta nem mérem).

Húst nagyon gyerek korom óta nem eszek, és ezt itt le is zárjuk, nem változatok.

Laktózérzékeny vagyok, ezért kevés tejterméket eszem, sajtot viszont igen és vajkrémet is szoktam, persze laktózmenteset. Tejet ritkán iszom.

A helyzet, hogy 6 órát dolgozom, ez fizikai meló a javából, ez alatt nem nagyon ülök le, nagy súlyokat is emelek. Plusz jön ehhez még a napi jóval több, mint fél óra sétám a munkába. Edzeni nem járok mert emellett feleslegesnek (és drágának) érzem.

Otthon reggelizni nem szoktam, út közben eszegetek valamit, általában szendvicset. Ebédelni otthon szoktam, melóhelyen ritkán eszem.

Szeretnék receptötleteket akár, hogy mit lehetne ennem a gyors de hizlaló junk food helyett. A lényeg röviden: húsmentes, gyors és akár elvihető ételek.

Ha van, aki hasonló életvitellel rendelkezik és fogyózik éppen az adna pár receptet?


2017. szept. 1. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Vihetsz dobozban tartalmasabb zöldségételeket gabonával (rizs, köles...etc.), tojáslepényt, pogácsaféléket, sós kekszeket... Világéletemben szerettem kiegészítésnek s vészhelyzetre a jól elálló olajos magvakat és aszalt gyümölcsöket. Persze nyers zöldséget és akár gyümölcsöt is vinnék.

A párom életvitele s makrotápanyagelosztása közelebb állhat a tiedhez, mint az enyém. 8 óra könnyű fizikai munka + 16-20 km bicikli/futás (emelkedők is, sok erdei földút, szóval azért van némi aktivitás). Reggelit visz munkába: sós vagy édes süti (én sütöm, inkább zsíros, mint szénhidrátos és jó összetételű), zabkása, rántotta rizzsel vagy krumplival. Ez neki kitart délután 3-ig, normál ember valószínűleg jobban elosztja.

Az, hogy fogyni akar-e, semmit nem befolyásol a reggelijében, kell az energia, s nem is eszik máshogyan, mert neki mindegy, kalória kérdése, hogy jóllakik-e vele.

De neked kismillió tényező számíthat, makrók, konkrét ételek, elosztás...


Az edzés fizikai munka mellett sem felesleges, más a kettő.

2017. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz! Edzésre egyébként csoda lenne ha lenne időm mert éjjel dogozom, majdnem 3 órát utazok. Ebből olyan 3/4 órát gyalogolok kb 3km-t/nap. Jogázni nagyon szeretnék csak... hát nem állok úgy anyagilag, hogy havi 10 ezreket kölhessek bérletre :/

Az ételekkel jó ötletet adtál, Köszi mégegyszer!

2017. szept. 1. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amit eszel, az sajnos nagyon nagy százalékban szénhidrát. És akkor főleg el is érkeztünk a probléma forrásához. Meg az is baj szerintem, hogy nem reggelizel, így alig van energiád és mikor megéhezel gyorsan felszívódó szénhidrátokat veszel magadhoz. Ezt kell megoldani, hogy lassabban felszívódó szénhidrátokat fogyassz és kellő mennyiségű fehérjét.

Nem kell húst enni, de a helyedben beiktatnám pl. reggelire a zabkását (laktózmentes tejjel) 2 perc mikróban az elkészítése és ehhez kevernék laktózmentes tejsavó fehérje port.

Azután ehetsz egy rakás dolgot, pl. gombapörkölt, bulgurral, vagy paradicsomos bazsalikomos és sajttal töltött sült gombafej. Lencsefőzelék: sok fehérjét tartalmaz. Tojásrántotta, szintén kell, Nassolással magvak: dió, mandula mind nagyon jó fehérje forrás.

Karfiol pizza, levesek. Rengeteg húsmentes recept van.


Édességeket is fogd vissza.

2017. szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Reggel 2 okból nem eszem: ébredés után nem tudok, el kell legalább 1 órának telnie. A másik, hogy nekem éjjel vn reggel, kelek és indulok, nagyon nagy időhiányom van e téren.

A magvak jól hangzanak. Édesség max nyáron a fagyi meg havi 1x a "pirosbetűs" napokon megy le, nagyon nem vagyok egyébként oda az édes dolgokért.

Direkt olyan étel kéne nekem, amit 1 órával ébredés után, út közben tudok kulturáltan falatozni. Tízóraizni van benn lehetőségem.

Köszönöm a választ egyébként!

2017. szept. 1. 17:30
 5/5 anonim válasza:
Szia, én se eszek húst. És amikor én "fogyózni" kezdtem, akkor én jó sok levest ettem, meg főzelékeket. Reggeli meg vacsora valami zöldséges volt általában. Nem éheztem, nem koplaltam, volt energiám. És le is ment az a pár kiló amit el akartam tüntetni. :)
2017. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!