Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyózol és rádtör a...

Ha fogyózol és rádtör a zabaroham/édességfalás mit csinálsz, hogy fogod vissza magad/mit eszel?

Figyelt kérdés
Mit csinálsz helyette,hogy lehet leszokni a gyakran jelentkező falasrohamokrol,kenyszerevesrol,ejszakai,zugevesrol?

2017. szept. 2. 08:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Csinálok egy teát vagy egy kávét. Természetesen édesítővel, minimális kalóriával vagy kalória mentesen.

Már addig is elmúlik a zabálhatnék, amíg elkészítem szép komótosan. A tea íze pedig elveszi az édesség utáni vágyat.

2017. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
58%

Nem fogyózok, viszont figyelek hogy ne egyem túl magam.


Szerintem a legjobb megoldás, hogyha rádtör a nassolhatnénk, hogy diót/mogyorót eszel. Azt olvastam hogy az teltségérzést ad, szóval ezt tudom ajánlani.

2017. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
akaraterővel. első körben figyelj az étkezésre hogy megfelelő legyen. napi 5x egyél, keveset. zöldséggel lehet csillapítani az éhséget, esetleg pár szem mag (kesudió, mandula, stb).
2017. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha ramtör a zabaroham, eszek amit megkivanok.

Alt akkor köv be ha faradt vagyok. De megprobalok utana keveset enni es amugy is enni 3 szor egy nap h ne ingadozzon a vercukor.

Aki tiltólistákkal fogy , es sanyargatja magat , az nem fogja birni es zabarohamai lesznek. Fogyókúrába belevágni biológiai ismeretek nelkul nem tanácsos

2017. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek ilyeneim. Édességmánia azóta nincs, hogy szénhidrátszegényebben eszem (de az is segít, hogy igen sok édességet eszem, így nehezen tud hiányozni :)).

Nálam éhség van. Olyakkor eszem, ez van.

Nagyon nehezen tudok kalóriadeficitben jóllakni, ahhoz általában nagyon speciális étrend kell s beleadni apait-anyait, minden trükköt, jól elosztani a megfelelő ételeket. De megoldható. Ha különösebben fegyelmeznem kell magam, régen rossz. Jóllakottnak kell lennem egész nap, akkor kicsi az esély, hogy eszem éjjel (nem nulla, de az már tényleg minimális önfegyelem).


Ja, meg se próbálok nagy deficitet tartani, reménytelen.


Igazából nem fogyózok, életmódot váltottam, csak azzal még nem fogy az ember, néha szigorítani kell.


Ha édességre vágynék, de nem akarnék enni (ilyen nagyon régen volt), akkor jönne a konjaclisztes csokipuding. Élményt ad, bár az ember érzi, hogy kalória nem sok akad benne.

Ha ennék valamit, de igazi éhségnek nem nevezném, akkor jön a paradicsom és társai.

Ha éhes vagyok vagy csak érzem, hogy energia kell, akkor rendes étkezés szükséges, nincs mese. Azzal sincs gond, hogy néha az ember többet eszik.


Akire gyakran jön falásroham, az éhezteti magát vagy valami más hasonlóan komoly hibát követ el.

2017. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
#2: Tuti van, akinek ez jó. De sokaktól hallottam, hogy az olajos magvak rosszul laktatják. Én ha elkezdek pörkölt földimogyorót enni, mert jólesik, akkor betolok 10 dekát a napi ételem után és nem is esik annyira jól. Túl gyorsan lehet enni és túl kalóriadús nasinak, legalábbis nekem. A tömény ételekkel vigyázni kell. A fehérje zöldséggel jobban laktat. DE van, aki meglepően gyorsan jóllakik a tömény zsíros cuccokkal, mint az olajos mag. Ez egyéni.
2017. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Igyál meg egy nagy pohár vizet olyankor.
2017. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Bölcs, de értelmetlen tanácsok, " ha edeset kivansz, egyel diót , mogyorót" elnézést, de h tudjak enni mogyorót , ha nem kivánom?

Másik amit még mondanak " ne egyél kenyeret- betarthatatlan hosszútávon.

Ha valaki 30 kilót kell leadjon nagyon nehez mert ahogy csökken a súly , az agy érzékeli a zsirraktárak csökkenését és rögtön riadót fúj, hormonok termelödnek , amelyek evésre visszapótlásra késztetnek, amelyeknek nagyon nehez ellenállni, mert az életösztön indul be. Ezek a hormonok 2 evig termelödnek a fogyas utan.

Fogyni úgy lehet , ha a biológiát ismerjük .

En annak idején nagyon meghiztam a tiltólistás fogyókúrák miatt es a sok rossz tanács miatt , mostanra sikerult 20 kilót leadnom normalis , nem megvonasos etkezes miatt

2017. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Még egy dolog: szerintem ráeröszakolni magunkra olyan ételeket amit nem kivanunk , a legnagyobb borzalom úgy a testi mint a lelki egeszseg szempontjából.

A masik meg hogy lehet h nagyjaból ugyanannyi kalória nagyjából amit a kivánt étel helyett eszek ,mert ez úgyis dietás felkialtassal többet eszek belöle es ugyanott vagyok , csak ettem valamit , amit nem kivantam es nem is esett jól . Ez önsanyargató marhaság

2017. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Rengeteg zoldseget eszem,repat magara,parolva ,paradicsomot,zoldbabot.. De ha elkezdek hulyeseget enni,pl keksz vagy valami nasi,akkor nem tudok leallni vele es az osszeset felkell zabaljam azonnal ami otthon van,mert ilyenkor azt gondolom,h most utoljara ehetek ilyet,tobbet nem fogok...
2017. szept. 2. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!