Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi édességet esztek 1 NAP?

Mennyi édességet esztek 1 NAP?

Figyelt kérdés
Szóval az érdekelne hogy súlytartáshoz 1200 - 1300 kcal mennyi édesség fér bele? Pontosabban hány kalória? 200 kcal milka belefér naponta? Nem szeretnék vissza hízni. Minden nap esztek édességet vagy bűnöztök pár szem sült krumplival? Ez délután lenne nálam, a többi étkezésem mindig nagyon egészséges.
2017. szept. 5. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem, nem fér bele. 1200 kcal az ÉLETBENMARADÁSHOZ is kevés, a szerveid működéséhez. Ha ebből még szart eszel tápanyag helyett is, beteg leszel.


Javaslom a heti 4 edzést ÉS normális evést. Nem fogsz visszahízni.


De ez nevetséges, hogy alig kalória, de remegsz a csokiért ... ez szánalmas, és beteg leszel. Ennyi.


Nem, nem eszem minden nap édességet és nem "bűnözök" sültkrumplival. Ez utóbbit utálom, édességet meg nem szoktam enni, mert nem érdekel. Tudod, miért nem? Mert nem éheztetem magam, hanem olyan életet élek, amiben megehetek mindent, amit megkívánok. De érdekes módon NEM kívánom a cukrot. Mert valódi életmódot váltottam, nem úgy, mint te: 27 évvel ezelőtt.


Próbáld ki.

2017. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem eszem édességet minden nap, csak maximum 2-3 hetente egyszer. Az elsőnek igaza van. Nem fér bele az édesség és ez a kcal nagyon kevés.
2017. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Nekem ami rendszeres, az fél kocka 85%-os étcsoki minden ebéd után. Esetleg vacsi után egy szelet, szintén étcsokis choko crisp. (Ez ilyen nagyon vékony szelet, valamilyen rizses, étcsokis ropogós szirom-féleség.)


Ha étterembe megyünk, kunyizok 1-1 falatot valaki desszertjéből, vagy vendégségben, svédasztalos helyen eszek 2-3 falatos mini adagot. (Teljes adag desszert vszleg nem esne jól lelkiismereti okokból.)


De az az érzésem, hogy én kicsit túllihegen/aggódom, ennél azért lehetne többet - főleg hétvégén, csalónap jelleggel.

De amúgy súly tartok én is.

177cm/67kg/44/F

2017. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Nem számolok kalóriát, érzésre nyomom, de szerintem olyan 2200-2400 között ehetek egy normál napon.

Heti 1-2 futás, heti 3 súlyzózás megy mellé.

2017. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Uhum mindennap valami.'Manner (200kcal) csokiskekdz (60kcal) tejbedara kakaopor.Ha belefer barmi mehet,palacsinta is.
2017. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem eszem minden nap. De ha eszem, akkor nem kell számolnom a kalóriákat.

Szerintem te is egyél inkább ritkábban.

Főleg, ha ennyire odafigyelsz a kalóriákra. Akkor szerintem nem fér bele. Ez így is nagyon kevés kalória, ezt inkább hasznos ételekkel töltsd ki, ne édességgel.

2017. szept. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
napi 1 kocka 70% feletti kakaótartalmú vagy cukormentes csokit eszek.
2017. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semennyit.

Nálam az édesség fogyasztás kimerül évi 2-3 túrós vagy meggyes rétesben, meg szökő évente egy Gundel palacsintában.

Nem a kalóriaszámlálás miatt, hanem mert egyszerűen nem kívánom.

2017. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

mi szamit edessegnek

edes alma?

izesitett joghurtok, joghurtitalok?

csak a csokolade?

2017. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Kemény fogyózáskor is több kalóriát ennék, mint 1200 kcal...


1200 kcalba 1200 kcal édesség fér be, bár azért hagynék pár kcalt nyers zöldségekre is, akkor is, ha az édességben van már zöldség. S természetesen nem mindennap ennék csak édességet, de alkalmilag belefér, ha valakit az vonz. Csuda tudja, engem nem, jobb, ha a nap max. fele édesség.


Volt, hogy epres vaníliakrémes tortát ebédeltem, születésnap kapcsán.


Tegnap enyhe cukormérgezésem volt, extrém kevés kalóriával, 1200, édességet nem annyira kívántam, de volt.

330 kcal, a kis gyümölcsöt nem számolom, az nem édesség, hanem gyümölcs, nekem más a kettő.

A tipikus tortám, amit gyakran eszem az ebédem utolsó fogásaként, 6-700 kcal, mivel túl kicsi a tepsim és ketten vagyunk rá. Mindegy, hogy 1200 vagy 1800 kcal, belefér, mert remek összetételű étel, a piskóta fehérjedús és a krémem is tojásos.

A párom kb. 2000 kcal édességet eszik a szokásosnál édességesebb napjain, ami heti párszor van, 2800 kcal az összbevitele. Szánalmas kezdő vagyok hozzá képest.


Nem tartom bűnnek a sült krumplit, de az csak kilengéskor fér bele (ha nem az van, hogy egy pár grammos darabot lecsípek a pároméból), nem laktat, de sok kalóriát, ch-t hoz, nem tudok keveset enni belőle. Alkalmilag jó.

Répacukrot nem eszem, így nálam a Milka kiesik, házi készítésű cukormentes édességek vannak. Nem mondom, hogy a legegészségesebb ételeim, de majdnem és támogatják a fogyásomat, ha nem szállok el velük. Amit tortánál nem tudok, mert kicsi a tepsim. Majd meglátjuk, mi lesz, ha elegem lesz az apró mennyiségekkel és 24 tojássárgájából készítek jégkrémet. Remélem, nem faljuk fel első nap. Nem mintha a kalóriakeretbe ne férne bele lazán.


Azért meg tudok enni 2000 kcal cukros sütit is extrém kilengő napokon (persze a normál ételeim után), de az már kiborít, így ha lehet, nem csinálom. Hízást persze ez sem okoz, utána napokban kevesebbet eszem, amúgyis eloszlik s nem vagyok hízékony.


A hízáshoz kalóriatöbblet kell, az ételeknek max. annyiban van köze hozzá, hogy bizonyos ételekkel könnyebben elszáll az ember s nehezebben lakik jól. Van, akinek mindegy, 75%-ban édességen él-e, csak azért ne legyen egészségtelen s kiegyensúlyozatlan az étrendje.

2017. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!