Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megállni hogy ne...

Hogy tudnám megállni hogy ne egyek annyit?

Figyelt kérdés

Aza baj hogy nagyon sokat híztam,és szeretnék fogyózni de valahogy nem megy.. Nem tudom lerakni a kaját.. Hogy kezdjem előnek? Vagy hogy lehetne könnyebben lerakni?

És arra is kíváncsi lennék hogy kezdtétek el ti ezt az egészet?!..



2017. szept. 12. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy kis mozgással?
2017. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki más, agyban is. Mi a nehéz benne számodra?


Az ételt nem lehet "lerakni", enned kell, csak ne túl sokat. Eleve ne "vegyél fel" túl sokat :D


Én hogyan kezdtem? Kövéren és szénhidrátcsökkentéssel (jó, előtte paleo volt, kombinálva azzal, hogy "csak az éhemet verem el, oly keveset eszem, amennyit bírok", de attól nem fogytam, mert túl sok volt a szénhidrát számomra. evős fajta vagyok nagyon).

Aztán amikor beállt a fogyás és ez így maradt sokáig, akkor további szénhidrátcsökkentéssel.

Majd jött mozgás is, de az nem okozott semmit, csak persze egészségesebb.

Most pedig jelentősen meg van emelve a szénhidrát az előző szakaszhoz képest (ami kissé nehezít, de gyümölcsszezon van, nekem pedig realitásérzékem), hasonlóan mozgok (ezt igyekszem emelni, most bejött a futás, bár az a fogyásban mit sem segít, mert egyszerre fél perc megy, nem baj, a keringési rendszernek s a távlati céljaimnak jó) és kevesebb alkalommal eszem. Ez végre beválik, de ez nekem jó, nem neked.


Az étel "lerakásával" nincs bajom, mindig jóllakom s onnantól nem kívánok enni. Az alapos jóllakottság pedig nálam igen tartós. Ha kicsiket ennék, folyton éheznék és ennék. De van, akinek a sok kicsi a jó, tapasztald ki.


A jóllakottsághoz, kellő élvezethez persze szükséges a jó étrend, bár az egészséghez is, ami a legfontosabb... De van, akinek kalóriadeficitben jóllakni kisebb csoda. Itt főleg fontos a legjobb, leglaktatóbb étrend megtalálása s a fokozott mozgás.

Ne úgy csináld, ahogy mások, hanem ahogy neked működik és jó.


Ha még nem írtam volna: életmódváltás. Az az igazi.

2017. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen választ vársz erre. Határozd el magad és ne egyél ennyit. Nincs varázsmódszer, akaraterő kell. Baromi nehéz ha rögzülnek a rossz szokások, tudom.
2017. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért többet ésszel, mint erővel. Van egy pár trükk, ami sokaknak segít. Leírom, hogy én miket szoktam. Az hozzá tartozik, hogy mivel minden nap sportolok, kb. 2500 kcal a napi szükségletem, de azért ezt is túl lehet lépni.


(1) Nekem sokat segít, ha feljegyzem, mit eszem. Néha "elgurul a gyógyszer", és betolok egy fél zacskó kekszet - ha nem lenne a felírás, akkor ezen a ponton úgy érezném, hogy most már úgyis mindegy, és megenném a másik felét is. Nem támasztok magammal szemben követelményt, csak azt, hogy mindent fel kell írni, tehát a kalóriakeretet túllépni szabad, mégis nagyon ritkán szoktam.

(1a) Az előzőhöz kapcsolódik, hogy világossá vált: nem a főétkezésekkel van a baj, hanem az étkezések közötti bekapok ezt-azt hozza a sok kalóriát, ráadásul rossz tápanyageloszlásban. Ezért ezeket a legfontosabb felírni, másrészt nekem segít, ha a főétkezésnél többet eszem, így nem leszek éhes hamar és kevésbé cuppanok rá az étkezésközti cukros nyim-nyamokra.

(2) A munkahelyemen tartok olyan kekszet, ami nem cukros, és magas a rosttartalma (amúgy Cukor stop a neve). Nem nagy élvezet enni, szerintem a farostlemeznek lehet ilyen íze kb, ami jó, mert nem eszegetem meg unalmamban, de ha készülök éhen halni és nincs időm kaját szerezni, akkor jól jön. Ha nem lenne, akkor ilyenkor a pékségbe mennék kakaós csigáért, vagy a kávéautomatához forró csokiért, amivel rosszabbul járnék.

(3) Sok rostot eszem (natúr zabpehely, lenmagpehely, zabkorpa), és óvatosan bánok a cukorral, mert éhség-kilengéseket okoz. Írtam, hogy a kalóriakeretet nem veszem komolyan, de az ajánlott cukormennyiséget igyekszem betartani, kivéve, ha amiatt csúszom ki, mert sok gyümölcsöt ettem - utóbbit nem tartom nagy bajnak.


Látod, hogy amiket írtam, azok egy-egy olyan problémát oldanak meg, ami nálam tipikus. Azt javaslom, hogy te is gondold át, mik azok a helyzetek, ahol gyakran nem az történik, amit szeretnél, és próbálj meg azokra megoldást találni. Érdemes rákeresned is, sok ilyen ötletet találni még.

2017. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért választ szeretnél erre kapni.

Ebben csak te tud segíteni magadnak, határozd el és kész.

Nem kell "lerakni" kaját, ez nem egy drog.

Enni kell,nem is keveset.

Én pl mennyiségre és alkalomra is többet eszek mint mielőtt életmódot váltottam és lefogytam, csak merőben máshogy áll össze az étrendem.

2017. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!