Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Falasroham, hogyan tudnám...

Falasroham, hogyan tudnám megállni, miért van ez?

Figyelt kérdés
Ma megint falasrohamom volt..de rengeteget ettem, pedig nem terveztem. Több hónapja probalok lefogyni, eddig le is ment majdnem 10 kg. De mostanaban stagnál a sulyom mert folyton falasrohamaim vannak ..tegnap keveset ettem csak reggelire 1joghurtot kicsi almaval és egy sonkas mozarellas rantottat..vacsira meg csináltam vegyes salátát. . ma meg nem terveztem hogy eszek édességet.. de ebéd után ettem egy fahejas és egy nutellas palacsintat meg egy makos sutit.. itt már buntudatom volt, hogy nem kellett volna megennem aztán annyira megkivantam az edesseget. .össze vissza ettem, fél tábla boci csokit két balatonbumm szeletet pár győri édes tk kakaos kekszet egy banánt nutellaval ittam kakaót háztartási kekszet ettem mellé de azt már nem szamoltam mennyit.. óriási buntudatom van rettentően félek hogy visszahizom ami eddig lement pedig még fogyni szeretnék... hogyan tudnám megállni ezeket a rohamokat? ? mit csinaljak? ?? segitsetek:(

2013. jan. 28. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
a dieta miatt nem eszel, de a szervezetednek kell a kaja ezert vannak falasrohamaid.ezek nem fognak elmulni mert olyan nincs hogy a szervezet uzemanyag nelkul mukodik.2 valasztasod van: vagy elkezdessz sportolni es akkor nem kell koplalnod(adna neked akaraterot) vagy tovabb dietazol ami nem azt jelenti hogy nem eszel, hanem normalis kajakat eszel.senki sem tud segiteni ezt neked kell eldontened.vagy lusta maradsz tovabb is koplalsz de neha hirtelen telezabalod magad, tonkre teszed a gyomrodat. valoszinuleg az utsot fogod valasztani, szoval akkor legalabb egyel nagyon sok rostot es igyal nagyon sok vizet es nem leszel ehes.a nutellat meg dobd ki a kukaba!
2013. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy cipőben járunk :) én egy 5 napos faláson vagyok túl, elképesztő mennyiségű kaját megettem azalatt. Semmit se csinálj, folytasd tovább a megszokott életmódodat. Ha direkt kínzod most ezek után magad, és nem eszel vagy éhezel, a szervezeted tartalékolni fog, mert úgy gondolja, hoppá, most éhínség van, eddig bőség volt, ha megint bőség van, akkor tartalékolni fogok, mert lehet legközelebb nem lesz mit "ennem". Ha keveset eszel, ugyanez a szituáció: "ajaj, mindig keveset kapok enni, úgyhogy jól el kell ezt a keveset is raktároznom". Tehát mindkét esetben hízni fogsz. Nagyon sokat tudnék neked mesélni, és tudom is mit beszélek, egészségügyis egyetemre járok. Igaz az, hogy minden fejben dől el. Le akarsz e fogyni vagy nem. Én ezzel tisztában is vagyok, de ha itthon vagyok, olyan nehéz megálljt parancsolnom magamnak. Nagyon sok taktika van, de ha bekerülök az itthoni légkörbe, ahol mindenki csak eszi és eszi az egészségtelen ételeket, hát én se tudom megállni. nekem a kalóriabázis.hu segít, ha túllépem a kalóriakeretemet, akkor annyit mozgok, hogy pont jó legyen. Neked is mértéket kell tartanod, mint nekem. Látom néha a te kisördögöd is győzedelmet arat a fejedben, hiába próbálod csillapítani :) Minden este csinálj magadnak egy étrendet, amit másnap eszel, és próbáld meg ahhoz tartani magad, és úgy írd ezt össze, hogy a kalóriájukat is számold egyes ételeknek. Legyen napi 5-6 étkezés. Ha 1600 kalóriát akarsz bevinni (bár ez elég kevés), akkor:

reggeli:400kcal

tízórai:200kcal

ebéd:400kcal

uzsonna:300kcal

vacsora:300kcal

Ha egészséges összetevőkből válogatod össze ezeket a mennyiségeket, akkor elképesztően nagy adagokat ehetsz egy-egy étkezéskor. Pl. egy adag saláta, amiben rengeteg zöldség van, úgy 90 kalória lehet. És lehet nutellát enni banánnal, csak ritkán, és okosan. pl eszed reggelire, aztán utána soksok zöldséget és gyümölcsöt. Ha megvonjuk magunktól a dolgokat, akkor jön a zabálhatnék :) Na ha van még kérdésed, írj privátot:)

21L

2013. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet össze-vissza mindenfélét megenni.


joghurtot, gyümölcsöt reggelire, meg nass kajákat. Ha joghurtot eszel, akkor ne panaszkodj a falásrohamra, hízásra.


Ha húst és zöldséget ennél, nem éheztetnéd magad akkor eleve nem lennének ilyen rohamaid. Éhezteted magad, joghurttal pusztítod magad? -> így reagál a tested.

2013. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
legalább az ékezetet tedd ki a falásrohamra. te zabagép
2013. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mirk ***** válasza:

Ha vacsorára salátát ennék nekem is falásrohamaim lennének.

Amúgy meg mi lenne, ha nem tartanál otthon ennyi szemét édességet és akkor nem tudnál ilyeneket falni?

Ez lenne az első megoldás.

Ha már reggelire almát, joghurtot eszel, legalább este ennél valami értelmeset. Ebédre mehetett volna a rántotta, uzsonnára meg a banán (nutella nélkül), este pedig vacsorázhattál volna emberhez méltóan normális kaját. Onnantól számolva hogy " megkívántam az édességet...összevissza ettem" legalább 1500 kcal-t ettél szemétből. Amivel persze nem laktál jól, a tápértékről ne is beszéljünk. 1500 kalória három adagnyi valami normális ételből.

Arra a kérdésre, hogy hogyan tudnád megállni: akaraterő? Önuralom? Ész?

Nem terjesztek semmilyen étrendet, csak gondolkodj egy kicsit.

2013. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én magamon azt tapasztaltam hogy akkor vannak falásrohamaim amikor nem eszem eleget, koplalok, vagy kihagyok egy étkezést. Mióta normálisan eszem reggelit, ebédet és vacsorát, azóta ez megszűnt. Tornázom is amennyit van kedvem. Van mikor fél órát, máskor csak 15 percet ha nagyon húzós napom volt. Annyi a diétám hogy figyelek a mennyiségre. A tányérom egyik fele zöldség a negyede hús, a másik negyed pedig szénhidrát. És ezt csinálom már 1 hónapja és megszűntek a falásrohamaim.Tartom és fogyok heti 1 kg-t. Nem szédelgek az éhségtől, nem fáj a gyomrom a falásoktól. Elmúlt. Vasárnaponként nem vagyok túl szigorú ha valamit megkívánok megeszem. Több szénhidrát, süti vagy bármi. Kell ez a kis lazítás nekem néha.

Annyira rossz az étrended, ezért van falásrohamod. Tegnapi ebéd hol maradt? Gondoltad kibírod egy kis salátával vacsorára? Leírom az én egy napi kajámat. Reggeli: 1 kefír, Ebéd: 1 szelet mustáros szelet( tányér negyede) másik negyeden rizs, előtte egy kis húsleves. Vacsora: francia sertésbordát fogok enni sütőben sült krumplival.De ez csak egy napi és ezt úgy alakítom ami van otthon.

2013. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!