Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes lenne sporttáplálkozás...

Érdemes lenne sporttáplálkozási tanácsadót felkeresnem vagy inkább dietetikust?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el nemrég versenyszerűen sportolni. Előtte mindenféle evészavaron átmentem, túlsúly, majd bulimia, anorexia, aztán most a koplalás és a falásrohamok között ingázok, ahogy a súlyom is. Étkezési zavaraim alatt végig sportoltam valamit, bagy így vagy úgy. Volt, hogy futottam, de pl kondiba is eljártam (inkább bohóckodtam - a testépítés nem nekem való), röpiztem egy évig, bicikliztem. Tehát mindig volt valami. De ezekről áttértem a küzdősportokra, amikben megtaláltam magam. Rájöttem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, viszont ahhoz ki kell alakítanom a megfeleő táplálkozást. 17 évesen erre nincs nagy rálátásom, ahogy az az evészavarokból is kivehető. Arra gondoltam először hogy pszichológust keresek fel, de nálam nem is lelki okok voltak, hanem pusztán a koplalás, mert nem tudtam belőni, mennyit kell egyek (volt hogy 300-at, volt hogy 1200-at ettem, másnap meg 5000-et is akár).

5-6 kg-t szeretnék leadni. Érdemes lenne felkeresnem egy szakembert? ha igen, milyet?

17/L



2017. szept. 13. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha kicsit utánaolvasol a dolgoknak. Annyira nem bonyolult. Egyél kb. 2000 kalóriát minden nap, aztán nézd, mennyit változott a sőlyod egy hónap alatt. Ha fogytál, akkor emelj az adagon, ha híztál, akkor csökkents.
2017. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A versenysportolók 60-65%-a étkezési zavaros, ez egy felmérésből derült ki, vagyis ennyien vallják be, hogy problémáik vannak. Ebből kiindulva kellene egy erre specializálódott pszichológus. Ha nem lelki okai lettek volna a dolognak, akkor max. szervi vagy külső kényszer lehetett volna, ergo lelki okai voltak.
2017. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!