Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amíg van lehetősége a szerveze...

Amíg van lehetősége a szervezet csak izomból fogy, vagy zsírt is éget, ha van mit?

Figyelt kérdés
lassan az őrület határán vagyok, nyár elején belekezdtem egy életmódváltásosdiba, visszafogott szénidrátfogyasztással+alap dolgok direkt cukor, fehérkenyér és társai elhagyásával és napi fél órás aerob mozgás beiktatással. 112ről nem is ugrásszerűen, de megvolt a heti 1 kg fogyásom és ez nagyon szépen ment. egészen olyan 100-ig. most intézem a dolgaim, csak egy minimálisan borult fel a szigorú rutin és rögtön megborult minden. lementem 96 kilóig, jelzem hogy továbbra is ugyanolyan hatalmas pocakom van és zsírpárnáim mint a kezdeti 112-kor, én nem vettem észre semmi különbséget hogy belefogytam volna egy régebbi pólóba is, mégis, egyik hét azt hozta hogy szinte ugyanannyi vagyok, ez a következő már azt hogy egy kilóval több... pedig nyoma sincs a régi zabálásoknak higgyétek el, amit leműveltem régebben sokkal rosszabb volt a jelenhez képest is. egyszerűen rohadt szomorú vagyok, ha alig eszem csak szédelgek egész héten, egy kicsit jobb étkezés pedig már ezt hozza rögtön
2017. szept. 15. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ne naponta mérd magad, főleg ha esetleg nő vagy. Inkább hetente, még inkább havonta. Azt lehetetlennek tartom, hogy 15 kiló fogyás után ne változtak volna a méreteid.
2017. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hetente egyszer mértem/mérem magam, így értettem az 1 kilót. néhány hete nagyon durván ingadozik, vagy ugyanannyi, vagy nagy nehezen egy kilóval kevesebb, aztán következőleg egyel több
2017. szept. 15. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A nyakad, combod, derekad, karod kerületét méred? Ha zsírból fogysz, akkor annak is csökkennie kéne. A tükörbe nézve normális, hogy nem látod a fogyás, ha készítettél volna fotókat, akkor azon látszania kéne viszont.


Az is lehet, hogy 12 kiló sikeres fogyás után intenzívebb edzésekre kéne váltanod, hogy kicsit több izmod legyen. Ha több az izom, az akkor is több kalóriát igényel, mikor épp nem sportolsz.


Harmadrészt a szervezeted aktuális víztartalma (vagy kiszáradt állapota), az izmokban tárolt szénhidrát (és emiatt megkötött víz), és a beleidben levő kaja több kilónyi változást okozhat. Ha eddig kevés szénhidrátot ettél, akkor az izmaidból kifogytak a glikongénraktárak, ha megint ettél egy kicsit, akkor azonnal feltöltődtek. De ettől még nem lettél +1 kilóval kövérebb, csak a glikogén vizet is megköt. Ez így van jól, csak becsapós, ne ess pánikba.

2017. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami a fő kérdést illeti, a test mindig inkább zsírt éget (akkor is, ha lelkesen bomlik az izom, tehát nemcsak a fehérjeigény miatt), persze ha már nincs mit, akkor lehet, hogy ez borul.


Ha jól csinálod, fogynod kell zsírból, akkor is, ha 1 hét alatt a mérleg alapján fogytál. A testsúlyingadozás, a vízvisszatartás különleges dolgokra képes...

Egy "kicsit jobb étkezéssel" nem igazán hízol észrevehetően, abban biztos lehetsz. 1 kiló zsírhoz 7000 kcal PLUSZ kell, ez elkerülhetetlen.


Nekem 62 kilósan is majdnem ugyanakkora pocakom volt, mint 84 kilósan (pár centivel azért kevesebb, de ránézésre majdnem ugyanaz), szóval azon se csodálkozz. Sokan vagyunk, akik onnan fogyunk utoljára.

Azért nadrágon már észlelni kéne, hogy fogytál, az a pár szemmel nem látható centi nekem ott azért feltűnt. Kivéve, ha te tényleg semmit nem fogysz hasból még, sok érdekes dolog van égen, földön.


Ha jól csinálod, jól eszel (néha esetleg kilengve, de néha és nem iszonyatosan bezabálva), akkor nem kell félned, hogy hízol vagy tartósan nem fogysz...


Az elég aggasztó, hogy alig eszel. Én belakom jól, a legkisebb éhségre eszem, mégis tudok fogyni jó étrenden (mert amúgy éhezem többletben is, szóval ne hidd, hogy jóllakom egy kis semmivel, mint egyesek, nekem se könnyű).

Persze ha régen zabálósan ettél, minimum két ember helyett, akkor nehéz, én pont ebben a cipőben voltam, durván kevesebbet ettem és nem fogytam, mert nem volt deficit. De össze lehet hozni, jó étrenddel, elosztással, mozgással, kitartással. Hiszek benne, hogy szinte senkinek nem kell éheznie fogyáskor, ha megtalálja a neki passzoló módszert.

Pedig amiket írtál, hogy változtattál, nem tűnnek rossznak egyáltalán... De nem mindig ilyen egyszerű, nekem sem ment ezekkel.

2017. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, elfeledtem írni, még jóü, hogy valaki igen, tuti a glikogénraktáraid töltődtek, az több kilót simán hozhat. A salakanyag is lehet több egy nagy evésnél, de a fő, hogy a számok, tények alapján látható, hogy nem tudsz egy rendes evéssel láthatóan hízni.
2017. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nadrágnál észrevettem, csúsznak le az eddigiek ez igaz, egyedül ennyi pozitívum van talán. (amit szintén nem értek, hisz ugyanolyan úszógumit tapasztalok mint előtte) köszönöm a tippeket, lehet tényleg azon lenne a sor hogy többet mozozgjak, de a nagy visszaszorítások ellenére én hétvégére ezt 1-2 napra eddig feladtam és ez volt a pihenőnap, péntektől szombatig zabáltam, aztán vasárnaptól megint durván visszaszorítottam. teljesen jól működött eddig. sajnos most észreveszem hogy elég egy picit felrúgni ezt, már borul minden:(
2017. szept. 15. 20:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Látni a változást nem nagyon fogod magadon, hisz mindig látod magad, ehhez idomul a testedről alkotott képed. A nadrágodon látod, hogy fogytál, ezt fogadd el.


Nem tudni, mennyi felesleged van, de simán lehetséges, hogy 96kg-val még annyira elhízott vagy, hogy úszógumid legyen. Ha genetikailag hajlamos vagy rá, akkor sokáig meglesz még.

2017. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!