Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát és fehérje mentes...

Szénhidrát és fehérje mentes táplálkozás, működne-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom nem olyan hosszúra fogni a gondolataim meg a kérdésem de a múltamból el kell mesélnem valamit hogy értsétek...


Szóval 19 éves fiú vagyok. Mindig is normál alkatom volt, az utóbbi időben kicsit meghíztam 93 kilogrammra ami némi túlsúlyt jelentett (akorriban többet ettem nasik stb). De mondom hogy mindent tudok csinálni hízni is és izmokat is építeni tehát normál alkat vagyok a nyáron lefogytam kemény 9 kilogrammot 3 hét alatt. Létezik egy úgynevezett gyümölcs diéta ami alatt az ember ha betartja több hétig csak gyümölcsön él és zöldségen ez nekem sikerült is és véghez is vittem de kicsit tovább tartott azért mert én csak 5 napig éltem gyümölcsön zöldségen (hétfő-péntek) és aztán újra kezdtem a következő héttől ez volt kb 3 hét ez a 10 kilogramm tehát 94-ról lefogytam 84 kilóra egész pontosan főleg hogy nem vagyok egy alacsony termetű tehát már épp ideális mert 186 centi vagyok de elhatároztam hogy nekem több kell 80 alá akarok jutni mert halottam egy úgynevezett testzsír százalékról... és 10 százalék alá akarnám adni lényeg az hogy mi történne velem ami a címből is kiderül a kérdésem, ha több hétig például riszen és például babon élnék meg ugye zöldségeken gyümölcsökön stb de még a riszet is elhagynám ha szükséges...Tehát semmi komoly zsíros fehérje dús ételek és szénhidrát nélkül!

Van-e értelme milyen dolgokat lehet vele elérni hossz távon, mert biztos lebontana egy csomó zsírt a testemből mert a gyümölcs diétaval is amit fönt említettem állandóan éhes voltam amikor több napig fél hétig csak gyümölcsöt ettem zöldséget saláta karfiol minden ami zöldség...A babot nem úgy kell elképzelni ami a bablevesbe van hanem tök nyersen konzervből felbontva ettem az első gyümölcs diéta napomon és azért nem is ért semmit ami a lényeg volt csak pár óráig nem voltam éhes ugyan ezt csináltam a kukoricával szintén nyers kukorica konzervből ettem... A rizsről azt halottam hogy könnyű szénhidrát de ha több hétig azt enném szerintem el menne még az a szerepe is és csak az maradna hogy tápláló.Tehát itt hosszú távra vannak ezzel kapcsolatban gondolataim...Az elgyengülés itt most mellékes lenne mert a gyümölcs diétába is kilyukadt a gyomrom sokszor de hatalmas eredményeket lehet elérni ha az ember kibírja az ilyen koplalós dolgokat.


Ja és ami a legfontosabb hogy egy kilót nem híztam vissza csokit minden ilyen dolgokat elhagytam a gyomrom beszűkült stb.! Tehát még jójó effektusom sincsen az akaraterőm miatt.Szívesen fogadok tanácsokat ezzel kapcsolatba aki már próbálkozott ilyen dolgokkal ahol az ember csak ezeken él amiket fönt megemlítettem. Én nem szeretek a dolgokra várni én egyből véghez viszem és még nagyon fogyás csíkjaim se lettek.


Mindenesetre köszönök minden segítséget, akinek van tapasztalata ilyen dolgokkal. De nem új diétára vagyok kiváncsi hanem kizárólag az érdekel amiket fönt megemlítettem a szénhidát és fehérje mentes táplálkozásról.


2017. szept. 20. 00:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Sem feherje, sem szenhidrat nelkul nem elhetsz. Pl. a babnak eleg magas a feherjetartalma, a rizsnek pedig a szenhidrat tartalma. Ezen kivul pedig a szervezetednek szuksege van feherjere is es szenhidratra is. A mennyisegen es a minosegen van a hangsuly, mert nem mindegy, hogy kukoricat eszel szenhidratkent, vagy csokitortat, es gombat eszel feherjekent, vagy zsiros disznohust.

Itt - vagy mas hasonlo oldalakat is kereshetsz - nezd meg, hogy melyik etel, mibol, mennyit tartalmaz 100 grammra vetitve.

[link]


Az evesen kivul nagyon, de nagyon fontos a mozgas, a sport, legalabb naponta fel ora intenziv barmilyen mozgas nagyon fontos (de az lenne az igazi, ha tervszeruen edzesz, nem pont mint egy testepito, de megmozgatva minden izmodat)

2017. szept. 20. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

" riszen és például babon élnék meg ugye zöldségeken gyümölcsökön"


Azt ugye tudod, hogy a rizs, gyümölcsök, bab, zöldségek egy csomó szénhidrátot tartalmaznak, a bab még elég sok fehérjét is?!?!?! (A kukorica meg - akár konzerv, akár friss - extra sok szénhidrátot tartalmaz!)


Emellett a konzervben lévö bab még véletlen sem nyers, hanem ugyanúgy fött, mint a bablevesben.


Magyarul a diétád alatt gyakorlatilag szénhidrátot fogyasztottál mérsékelt mennyiségü fehérjével, és igen kevés zsiradékkal - illetve a kalóriakereted annyira alacsony volt, hogy gyakorlatilag koplaltál.


Fehérjementes étrendet sem lehet összeállítani, csak olyat, amiben igen kevés van, de szénhidrátmentes meg nem létezik, kivéve, ha csak sovány csirkemellet és zsírt fogyasztasz.


Olvass elöször utána az élelmiszerek összetételének, mielött ennyi butaságot összehordasz.

2017. szept. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

De jó,hogy más leírta helyettem mennyi minden nem stimmel abban amit írtál.


Szénhidrát és fehérje mentes táplálkozás nincs, egyszerűen nem lehet megoldani.

Ha mégis kiszeretnéd próbálni akkor igyál csak olivaolajat és egyél diót meg hájat (de még ebben is van egy kis ch) egészségedre.

2017. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést látva elgondolkoztam azon hogy ezt hogyan szeretnéd megoldani, talán zsírt kanalazol vagy olajat iszol, de aztán tovább olvasva rájöttem hogy csak egyszerűen fogalmad sincs miben milyen tápanyag van.
2017. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértésből de 19 évesen egy hangyányit képben lehetnél.. Szénhidrát mentes táplálkozás és gyümölcsön meg rizsen akarsz élni, szép.
2017. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Halvány segédfogalmad sincs a dolgokról, olvasgass még. Az ételek összetételéről s a tested igényeiről is.


A konzervbab, ahogy írták, nem nyers, aminek jobb, ha örülsz, mivel a nyers szárazbab mérgező.

Nem igaz, hogy nem ér semmit, tápanyagot, energiát ad. A jóllakás speciális téma, de abban semmi meglepő nincs, hogy hamar megléheztél, gondolom, nem ettél elég sokat, de olyan is van, hogy valakit a szénhidrátdús étrend rosszul laktat. Attól még a tested hasznosítja és működik vele, de persze jobb, ha úgy táplálkozol, ahol neked jólesik, az egészséges kereteken belül. Óriási mozgástered van, de kellő mennyiségű fehérje és zsír, kalória mindenképpen kell.


Láttam már eltévelyedett embereket, de hogy szénhidrát- és fehérjementes felkiáltással szénhidráton és fehérjén élsz, az azért elég röhejes. Pont hogy azt eszed, amit szerinted nem.


Jó, persze, hatalmas eredményt lehet elérni cukorral koplalással. Főleg tönkretenni magadat, de mivel koplalás, fogysz is. Nos, én inkább egészségesen érem el a hatalmas eredményeket.

A testednek szüksége van fehérjére.

A szénhidrátot kihagyhatod (bár szénhidrátmentesen nem lehet élni sokáig, jóformán mindenben van a zsírokon kívül), de akkor ne egyél szénhidrátbombákat folyton. Extrém szénhidrátszegény étrendek vannak, utána lehet nézni, hogy az milyen. Leginkább zsíros (bár ez kalóriafüggő, egyes esetekben nem nagyon az), ami a te étrendedre nem jellemző.


Kalóriát a fehérje, szénhidrát, zsír és alkohol ad.

Te eléggé kihagytad az utóbbi kettőt s azt állítod, hogy kihagytad az első kettőt, bár ez nem igaz. Mit gondolsz, a zöldségben, gyümölcsben, rizsben nincs makrotápanyag? Rákeresel s azonnal megtudod, ha magadtól nem, hogy mennyire extrém szénhidrátdúsan eszel.

2017. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Most ne sértődjön meg senki de ahogy elolvastam ezeket a kommenteket szétröhögtem magamat mert én nem gondoltam hogy ennyire komolyan veszitek ezt a kettő szót hogy szénhidrát és fehérje én fogalmaztam meg rosszul a kérdést lehet. Na most tisztázzunk hogy én tisztába vagyok a test szükségletével valamilyen szinten de hogy mit értek én fehérjén és szénhidráton mert nagyon egyszerű gondolkodásom van ezzel kapcsolatban mert nem értek hozzá nem erre szakosodok és az egész vitát ez kavarta stb...A fehérjén a húst értem mi annak szoktuk hívni felénk...A szénhidráton meg a kenyérféléket szóval ezért fogalmaztam meg ezt a kérdést de látom rosszul csináltam mert ekkora hülyeséget én sem gondolok hogy lehetne élni olyan dolgok nélkül amit leírtatok amit ti értetek szénhidráton meg fehérjén mert egyértelmű hogy biztos mindenben van minden még a gyümölcs se gyümölcsi cukorból áll ebbe biztos vagyok..A másik hogy ne mondjátok nekem hogy a rizs az akkora szénhidrát lenne mert nekem azt mondták arról hogy nagyon könnyű szénhidrát és egyben tápláló.Most remélem tisztáztuk hogy nem szó szerint kell érteni a kérdést de nem kamu! Mert tényleg komolyan gondolom hogy semmi húst nem ennék se kenyérféléket (amit én szénhidrátnak hívok) és babon, kukoricán ami a konzerbe van élnék meg rizsen tehát minden olyan amire én gondolok hogy könnyű kaja és ugye vizet innék mert telítene jobban.Valaki írta hogy az nem nyers bab ami a konzerből van mert az mérgező lenne :D na látjátok én ilyen mélyen ezekhez nem értek ehhez józan paraszti eszem van amit én gondolok a fejemben hogy "nyers" annak hívom lehet hogy ti olyan iskolákba jártok akkor megértem stb...Szóval az a kérdésem mert az egészet felborította ez a két szó hogy szénhidrát meg fehérje.

szóval megfogalmazom újra mert látom itt többen is nagyon képben vannak a témával nem gúnyolódásból hanem tényleg örülök!


Hogy mi történne fogyás szempontjából hosszú távon mondjuk ha például egy hónapig csak babot, kukoricát esetleg rizst ennék szigorúan betartva, meg gyümölcsöt zöldséget semmi hús (fehérje) semmi kenyérfélék (szénhidrát) és vizet innék?


Köszi szépen a sok választ! Amúgy valaki kérdőre vonta a korom annak csak annyit mondanék hogy elbeszélgethetünk akár a fizikáról mert abból érettségiztem is annyira szerettem például mi az a Coulomb energia tag? És meg fogja látni hogy nem gyerek agyról van itt szó amit a gyerek még nem is tudhat meg 8 általánosom kívül még a gimnáziumi szintet is megütöm de amit nem tanítanak az iskolákba mondjuk jobb is hogy hogyan mérgez a bab hogyan nem azt nem tudhatom.Bocsi az off-ért de hogy tényleg annyi idős vagyok amit elmondtam magamról :D

2017. szept. 21. 01:08
 8/19 anonim ***** válasza:

"...egy hónapig csak babot, kukoricát esetleg rizst ennék szigorúan betartva, meg gyümölcsöt zöldséget semmi hús (fehérje) semmi kenyérfélék (szénhidrát) és vizet innék? "


Mozgas hianya miatt elsosorban az izmaidbol veszitenel, ezen kivul az egyoldalu, szegenyes etrend miatt lecsokken az ellenallokepesseg, bizonyos vitaminokbol es asvanyi anyagokbol hianyod lesz.


Mindenkeppen lebeszelnelek a konzerv babrol es kukoricarol, mert a konzervben levo tartositoszer hosszutavon akar rakkelto is lehet. Kukoricabol fagyasztottat vegyel inkabb, es mikroban vagy a tuzhelyen melegitsd fel. Babot vagy lencset pedig siman fozd meg, pl. sos vizben.

Javasolnam a gombat - nyersen nagyon finom, csak mosd meg alaposan -, es a brokkoli-sargarepa egyutt megparolva, esetleg nyersen is, taplalo es finom.


Es sportolj valamit, pl. menj el futni minden nap, vagy focizz a haverokkal, vagy a szomszed kiskolkokkel labdazz, vagy barmi, de mozogj!!!

2017. szept. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ja, es en nem ennek rizst egyaltalan, sem krumplit.

Viszont ennek hetente 1x vagy 2x egy kicsi, hejaban sult edeskrumplit (ami belul narancssarga), es sutotokot.

2017. szept. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Na hát ez a hozzá állás már mindjárt jobban teszik amit te tanúsítottál most. Amúgy azt még nem is írtam hogy sportolok jelenleg heti 3-szor úszom és épp ezért tartom a sulyom de a lényeget elmondtad viszont rízsről nem írtál hogy tulajdonképpen az felborítaná a dolgot vagy sem?Azt ehetnék-e
2017. szept. 21. 01:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!