Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát és fehérje mentes...

Szénhidrát és fehérje mentes táplálkozás, működne-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom nem olyan hosszúra fogni a gondolataim meg a kérdésem de a múltamból el kell mesélnem valamit hogy értsétek...


Szóval 19 éves fiú vagyok. Mindig is normál alkatom volt, az utóbbi időben kicsit meghíztam 93 kilogrammra ami némi túlsúlyt jelentett (akorriban többet ettem nasik stb). De mondom hogy mindent tudok csinálni hízni is és izmokat is építeni tehát normál alkat vagyok a nyáron lefogytam kemény 9 kilogrammot 3 hét alatt. Létezik egy úgynevezett gyümölcs diéta ami alatt az ember ha betartja több hétig csak gyümölcsön él és zöldségen ez nekem sikerült is és véghez is vittem de kicsit tovább tartott azért mert én csak 5 napig éltem gyümölcsön zöldségen (hétfő-péntek) és aztán újra kezdtem a következő héttől ez volt kb 3 hét ez a 10 kilogramm tehát 94-ról lefogytam 84 kilóra egész pontosan főleg hogy nem vagyok egy alacsony termetű tehát már épp ideális mert 186 centi vagyok de elhatároztam hogy nekem több kell 80 alá akarok jutni mert halottam egy úgynevezett testzsír százalékról... és 10 százalék alá akarnám adni lényeg az hogy mi történne velem ami a címből is kiderül a kérdésem, ha több hétig például riszen és például babon élnék meg ugye zöldségeken gyümölcsökön stb de még a riszet is elhagynám ha szükséges...Tehát semmi komoly zsíros fehérje dús ételek és szénhidrát nélkül!

Van-e értelme milyen dolgokat lehet vele elérni hossz távon, mert biztos lebontana egy csomó zsírt a testemből mert a gyümölcs diétaval is amit fönt említettem állandóan éhes voltam amikor több napig fél hétig csak gyümölcsöt ettem zöldséget saláta karfiol minden ami zöldség...A babot nem úgy kell elképzelni ami a bablevesbe van hanem tök nyersen konzervből felbontva ettem az első gyümölcs diéta napomon és azért nem is ért semmit ami a lényeg volt csak pár óráig nem voltam éhes ugyan ezt csináltam a kukoricával szintén nyers kukorica konzervből ettem... A rizsről azt halottam hogy könnyű szénhidrát de ha több hétig azt enném szerintem el menne még az a szerepe is és csak az maradna hogy tápláló.Tehát itt hosszú távra vannak ezzel kapcsolatban gondolataim...Az elgyengülés itt most mellékes lenne mert a gyümölcs diétába is kilyukadt a gyomrom sokszor de hatalmas eredményeket lehet elérni ha az ember kibírja az ilyen koplalós dolgokat.


Ja és ami a legfontosabb hogy egy kilót nem híztam vissza csokit minden ilyen dolgokat elhagytam a gyomrom beszűkült stb.! Tehát még jójó effektusom sincsen az akaraterőm miatt.Szívesen fogadok tanácsokat ezzel kapcsolatba aki már próbálkozott ilyen dolgokkal ahol az ember csak ezeken él amiket fönt megemlítettem. Én nem szeretek a dolgokra várni én egyből véghez viszem és még nagyon fogyás csíkjaim se lettek.


Mindenesetre köszönök minden segítséget, akinek van tapasztalata ilyen dolgokkal. De nem új diétára vagyok kiváncsi hanem kizárólag az érdekel amiket fönt megemlítettem a szénhidát és fehérje mentes táplálkozásról.


2017. szept. 20. 00:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Gyorsabb voltál nálam egy fokkal és megelőztél :D
2017. szept. 21. 01:52
 12/19 A kérdező kommentje:
De akkor igazából a izmok veszítésével a kilómból is leadnék ha jól értem? Meg amúgy nem vagyok teljesen tapasztalatlan és az a furcsa hogy amikor a gyümölcs zöldség diétát csináltam akkor se azt vettem észre hogy az izmokból veszítettem hanem inkább a kilóimból a gyümölcsökbe nincsenek vitaminok?
2017. szept. 21. 01:54
 13/19 anonim ***** válasza:

De, termeszetesen vannak vitaminok a gyumolcsokben is, de ugyanakkor magas a cukor tartalmuk is. Ha tehat fogyni szeretnel, de meg is orizni egy egeszseges szintet, akkor mindenfelet kellene enned a novenyekbol, nem csak a kuko-bab-rizs kombot. Es tovabbra is azt mondom, en nem ennek rizst es krumplit sem.

Kb ugy nez ki a dietam, hogy reggelire 2 alma, tizorai spenot salata (spenot, reszelt nyers sargarepa, 1-2 kiskanal daralt dio, egy fott tojas, 1-2 vekony karika lilahagyma, kis paradicsom). Ebed fott lencse es egy alma, uzsira parolt brokkoli sargarepaval, vacsira egy kisebb hejaban sult edeskrumpli esetleg spenottal vagy fejessalataval.

Masnap hasonlo, de mondjuk a lencset kicserelem babra vagy kukoricara, az edeskrumplit sutotokre, a spenotot kelkaposztara, stb.

A zoldsegeket szigoruan csak vizben fozni, sargarepa-stb parolhato a mikroban. Semmi zsiradek, max. pici so. Gyumolcsokbol lehetoleg csak almat, mert az ilyenkor szezonalis szolo, szilva stb tul magas cukortartalmuak. Viszont annyi paradicsomot, uborkat, vagy sargarepat ehetsz, amennyit akarsz, ha meg is emeli fel kiloval a sulyod, csak addig tart, amig ki nem mesz sz#rni.


Munka/suli mellett nehez fozocskezni, de en pl hidegen is szeretem a lencset is, babot is, szoval este elokeszitem-megfozom a masnapi kajamat, es 3 muanyag dobozban viszem a tizorai-ebed-uzsi kajamat. Zip-zacskoban pedig extra felkockazott almat vagy sargarepat viszek. A babot, lencset megfozve, leszurve, hutoben, lehet tarolni 2-3 napig, szoval nem kell minden nap fozocskezni.


Az uszas jo es nagyon egeszseges, de nem igazan fogyokuras sport. Jo lenne, nagy segitseg a fogyasban, ha azokon a napokon, amikor nincs uszas, akkor futnal par kort.

2017. szept. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem irni hogy spenotot, kelkaposztat, ugy altalaban a leveles zoldsegeket en kizarolag nyersen eszem, sargarepat is csak akkor parolom meg, ha tul nagy. A brokkoli is finom nyersen, de azt a szara miatt meg szoktam mikrozni - szeretem a brokkoli szarat :)

Nyers gomba a salataban kizarolag nyersen, csak ugy, szeletelve, imadom :)

Tulajdonkeppen alig eszem fott zoldseget. Brokkoli, cekla, huvelyesek es a kukorica vannak parolva vagy fozve, a repa csak ha tul nagy, a tobbi kizarolag nyersen :)))

2017. szept. 21. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jó,hogy átfogalmaztad a kérdését,elvégre nem vagyunk gondolat olvasók,nem tudhatjuk,hogy te mit értesz szénhidrát alatt :D


"...egy hónapig csak babot, kukoricát esetleg rizst ennék szigorúan betartva, meg gyümölcsöt zöldséget semmi hús (fehérje) semmi kenyérfélék (szénhidrát) és vizet innék? "


Akkor lehetne megmondani mi történne ha tudnánk mennyit eszel belőle, valószínűleg kalóriadeficitben lennél de erre egyáltalán nincs garancia.

Bőven tudsz annyit enni ezekből,hogy még hízz is egy hónap alatt.

De tegyük fel,hogy fogyni fogsz. Zsírból és izomból is veszíteni fogsz mivel szinte alig ennél fehérjét.

Hiánybetegségektől egy hónap alatt nem kell tartanod,de az biztos,hogy borzasztó rossz közérzeted lesz.

És őszintén semmi értelme ennek az egésznek...miért akarsz így étkezni? Mit akarsz vele elérni??

2017. szept. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Most ne sértődjön meg senki de ahogy elolvastam ezeket a kommenteket szétröhögtem magamat mert én nem gondoltam hogy ennyire komolyan veszitek ezt a kettő szót hogy szénhidrát és fehérje"


Ha valaki röhöghetne azok a válaszolók, neked inkább sírnod kéne hogy ennyire elment melletted a biológia.


Mi az hogy ennyire komolyan vesszük azt a szót hogy szénhidrát meg fehérje? Ezek főnevek, konkrétan meghatároznak valamit, valami vagy fehérje vagy nem. Ha kukoricát meg rizst zabálsz a sehogy nem szénhidrátmentes, értelmezheted bármilyen hülyén a szót. Ennyi erővel ha én nem veszem komolyan a glutén szót akkor tudok gluténmentesen táplálkozni kenyérzabálással?


Amúgy meg ha rizst fogsz zabálni minden nap olyan szorulásod lesz a sok keményítőtől hogy kiesik a szemed, akkor majd szétröhögheted magad a szénhidrátmentes diétáddal. Írt neked egy csomó ember hasznos dolgokat, te meg röhögsz rajta buta módon.

2017. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hát mivel a gyümölcs diétát se vittem túlzásba hanem inkább a koplalásról szólt ezért nem ennék annyit hogy az hizlalna engem mármint a bab, rizs stb. Szóval azt mondjátok hogy a rizstől hosszú távon szorulásom lenne? Biztos vagy benne? Ez eléggé elgondolkoztató... Amit írtam a gyümölcs diétáról amit csináltam pár hétig kisebb nagyobb kihagyásokkal nem volt gondom a székletemmel...
2017. szept. 22. 00:23
 18/19 anonim ***** válasza:

Azert a gyumolcsdieta mindennap es a rizs-bab-kukorica mindennap kozott van egy par hatalmas kulonbseg.

Kerdezo, ha ennyire ragaszkodsz a rizshez, egyel hetente egyszer tiz dekat. De ne minden nap, es ne kizarolagosan.

Leirtam, hogy nez ki nagyjabol az en dietam - legalabb probalj meg otletet meriteni belole. Ez sem teljeserteku, tehat ne csinald honapokon at, de joval valtozatosabb, mintha csak haromfelet ennel egy honapig.

2017. szept. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyébként a rizzsel magával nincs probléma.

Én úgy fogytam le 18 kg-ot,hogy minden nap 50 g rizs/kuszkusz/bulgur volt váltakozva a főételem körete. Tehát heti 3 alkalommal biztos ettem. (Nő vagyok és 165 cm)


Inkább azzal van a probléma,hogy a rizsen kivül nagyon gyér az a felhozatal amit enni akarsz.

2017. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!