Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Para a tejtermék?

Para a tejtermék?

Figyelt kérdés
Már fogytam 6kg-t és csak 2kg valaszt el a celtol viszont a csapbol is az folyik,hogy ne fogyasszunk tejtermeket dieta alatt meg most mar a zoldseg is hizlal meg a gyumolcs a media es nehany taplalkozastanacsado szerint. Szerintetek ez mennyire igaz? Vagy csak egy ujabb hulyites? Nyilvan nem arra gondolok,hogy ketpofara zabalomi a turot meg a tejfolt csak naponta eszek sajtot es,ha nem rizstejet iszok akkor neha hasznalok tehentejet is. Ez szerintetek gatol a fogyasban? Vagy a kesobbiekben konnyen visszajon a leadott kilo?
2017. szept. 22. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Mit számít, hogy diéta vagy sem? Most vagy annak vagy értelme, hogy ne igyál tejet sose, mert nem egészséges, vagy annak, hogy ihatsz, mindig, ha be tudod pakolni a napodba.


Én sem iszom tejet. De az érlelt sajt, vaj más, max. nyomokban tartalmaz laktózt s ez nekem megfelel (nem mintha érzékeny lennék a laktózra, de jobb nélküle).


Ha nem gátol a deficit elérésében, akkor maximum az inzulinválasza jelenthet egy nüansznyi problémát, de ez sem mindenkinél van így (bár ez is a deficit befolyásolával operál, hisz a deficit alapján fogysz, csak az gátol, ha az nem OK).


Ha normálisan fogytál s nem tetted tönkre magad, az anyagcserédet vagy valami, akkor nem befolyásolhatja a fogyás tartósságát, azt a későbbi étrended, kalóriamennyiséged, aktivitásod dönti el.

2017. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
76%
Figyelj, ehetsz te töpörtyűkrémes kenyeret is éjjel nappal, ha lemozgod a bevitt kalóriát és még valamennyivel többet is.
2017. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én imádom a tejtermékeket, így azt is eszem, ha fogyni akarok és minden simán megy. Kefír, ricotta, sajtok, tejföl, natúr joghurt, tej. Gyümölcsjoghurttal nyilván óvatosan, mert rengeteg bennük a cukor (az édesítőszereseknek meg szar íze van..)
2017. szept. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

szerintem belefér a tejtermék a diétába is.

a probiotikus joghurt pl. a candida diétában kifejezetten ajánlott - igaz, ott a tejivás nem előnyös. tejföl ott tilos, meg a kefír is, de kemény sajtokat szabad enni.

most nem ezt a diétát követem, hanem a cukor-lisztmentest, nekem belefér a tej, igaz még van mit fogynom, azért lassan lassan lemennek a kilók. nem rohanok, nem vagyok már mai csirke, így is egészségesen és fitten nézek ki a korosztályomban meg pláne.


szerintem 2-3 deci tej belefér, meg a natúr joghurt, néha tejföl, tejszín... és a sajt, az pedig kell, gazdag kalciumforrás, és remek kiegészítője a salátáknak.


a modzarella kitűnő vacsira paradicsommal és petrezselyemmel, és a masdamer sajtból egy kis darabka is elég, hogy megízesítse a vegyes salátát.


szerintem a sajt jobb mint a hús.


nem hiszem, hogy az a kis tejcukor, amit tartalmaz a tej, ártalmasabb lenne.


ha valaki nem érzékeny a tejtermékekre (laktózra vagy a tejfehérjére) az nyugodtan fogyaszthat belőle nap mint nap.


volt, hogy elhagytam fél évre, csak áhítoztam utána, igaz, gyorsan fogytam, mert nagyon sok mindenben van tej - pl még egy ropiban is (!) meg mondjuk milyen már a székelykáposzta tejföl nélkül...


de aki diétázik, annyi mindenről mond le, hogy szerintem a tejtermékek hadd ne maradjanak már ki.


jó tejet inni, jó sajtot enni, jó joghurtot enni.


nem kell mindig fékezni.


a fogyás titka a kalóriadeficit és a test számára szükséges ételek bevitele, azoké, amik éppen hiányoznak. és ha egy jó kis sajtra vágyik a KOPLALÓ, A NÉLKÜLÖZŐ, AZ EGÉSZSÉGES ÉS ODAFIGYELŐ, akkor belefér.


lehetőleg hé

2017. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a hasznos valaszokat!😊
2017. szept. 24. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Belefér mert rengetegen isznak tejsavóproteint,vagy eszik a túrót.

Az már más kérdés,hogy 3 éves kor után a tejtermékek fogyasztása természetellenes és nem is egészséges hosszútávon,de ez a része már egészség kategória,nem pedig diéta.

A zöldség meg?

A brokkoli,meg a karfiol ami leginkább megy diéta alatt,olyan alacsony a kalória értéke,hogy számolni sem érdemes.

2017. szept. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!