Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szinte csak natur joghurton...

Szinte csak natur joghurton meg tejen élek, ez hizlal?

Figyelt kérdés
Nem eszem se lisztet,se cukrot. Mindennap naturjoghurtot kefirrel eszem és tejjel(1,5ös)van,hogy édesitőszerrel vagy reszelek bele almát,citrommal vagy sósan,mustárt teszek bele, uborkát,mikor hogy van kedvem. Néha ebédre kevés főtt ételt eszem,habarás nelküli főzelékeket,rizst,salátákat,rakott /párolt zöldséget..de ezeket is mindig joghurtal eszem. Szóval napi étkezésem 80%-a tejtermékből(azaz tejből,naturjoghurtból,kefirből) áll. Ez gond? Hizlal-e? Milyen következményei lesznek?

2016. máj. 3. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet gond, mert egyoldalù tàplálkozàsod. Mièrt nem lehet felfogni azt hogy ha fogyni akarsz, ahhoz életmódot kell vàltani? Miért kell hülyeségeket csinàlni?
2016. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet gond. Hiszen nagyon egyoldalú így az étkezésed.

Attól, hogy nem eszel lisztet és cukrot, még nem leszel egészséges.

Egyáltalán miért csinálod ezt?

Egyél normális főtt ételeket. Nem kell hozzá tej meg joghurt.

Az is jobb lenne, ha ennél mindent, akár liszteset és cukrokat is. Csak mértékkel és változatosan mindenfélét.

2016. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég gyakran szédülök. Egy nap csak ketszer eszem,utolso étkezesem delelőtt kb kilenckor szokott lenni,ami ugye szinte csak joghurt,de nem merek utána már enni másnapig,mert félek,hogy meghizok.
2016. máj. 3. 11:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát így biztosan nem lesz rendben a súlyod.

Enni kell.

Miért hínál meg, ha normálisan eszel?

2016. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azert szedülsz mert leesik a vercukrod. Lehet e következenye: tök jo kis hianybetegsegek, vagy inzulinrezisztencia alakulhatnak ki.

Mikor tanuljak meg vegre az emberek, hogy a koplalas nem jo, es nem hoz eredmenyt. :(

2016. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha így folytatod,véged lesz,mint a Twin Peaksnek.Durván keveset eszel és még az is sz@r.
2016. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hagyd abba ezt a butaságot. Napi 1 joghurt vagy kefir éppen elég lenne tejtermékekből. Cukorbetegség, tejallergia, pattanásos bőr és még sok minden kialakulhat. A tej amúgy hizlal is, de nem a zsírtartalma, hanem a tejcukortartalma miatt. Mi bajod van a húsokkal, tojással? A hús és a tojás nem hizlal, és a fehérje- és zsírbeviteled ezzel az étrenddel kb. nulla, amitől elég gyorsan tönkremehetsz. És miért csak kevés főtt ételt eszel? Túlsúlyos vagy?
2016. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nő vagyok 170cm es jelenleg 59kilo. Mostanaban egyre több ételt fosztok meg magamtol mert mindenhol olvasom,h ez is hizlal meg az is. Csak amiota fogytam van,hogy nincs erőm tornazni vagy futni,ami miatt büntudatom van. Amig több mindent ettem addig mindennap keményen sportoltam,de mostanaban gyakran menni nincs erőm ugy szedülök,de nem akarok hizni.

Egyebkent főtt tojást szoktam tenni a salátáimba,azt eszem. Hust nagyon ritkan havonta egyszer,azt is csak csirket.

2016. máj. 3. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint te is érzed, hogy valamit nem jól csinálsz. Szerintem ilyen sok tejtermék (főleg a bolti tej) nagyon nem tesz jót. Tényleg bőven elég lenne 1 joghurt vagy kefir naponta, és 1-1 kanál tejföl az ételeidbe.

A liszt- és cukormentesség jó, sokan már ettől is tudnak fogyni vagy tartani az egészséges testsúlyukat. A többi étel, amit felsoroltál, szintén jó, főleg, ha sok és sokféle zöldséget eszel, de ha nem eszel húst, minimum napi 4-6 tojást kellene enned, és pluszban zsírt vagy olajat (nem étolajat). Legalább napi 1-2 evőkanál extra szűz olivaolajat pl. salátákra, és a főtt ételeidbe is tegyél 1 kanál valamilyen zsiradékot.

[link]

Annyit tennék hozzá, hogy lassan az a hiedelem is el fog bukni, miszerint az állati zsírok egészségtelenek (ezek telített és telítetlen zsírsavakat is tartalmaznak). Illetve nem igaz az sem, hogy a máj és egyéb belsőségek a magas koleszterintartalmuk miatt kerülendők, hiszen ezek tele vannak vitaminokkal, és az elfogyasztott koleszterin mennyisége csak minimálisan befolyásolja (ha egyáltalán) a vér koleszterinszintjét. Tehát érdemes ezekből hetente egyszer megenni egy adagot.

Ebédre mindig valami főtt ételt lenne jó enni, vagy ha nem sikerül, akkor vacsorára. Én pl. minden nap eszem egy tányér zöldséges húslevest ebédre, plusz még valamilyen hús+zöldség főételt, és egy dekát nem hízok hónapok óta.

Felvehetnéd még az étrendedbe heti 1-2x a halat is.

Gyümölcsöt is ehetnél kicsit többet, magában, plusz egy kevéske olajos magot, diófélét.

Próbálgasd, mi jó neked, de legfőképpen figyelj oda a fehérje- és zsiradékmennyiségre, és hagyd el a bolti tejet. Szerintem így elmúlna a gyengeséged, és nem is híznál, hiszen a leghizlalóbb ételeket (pékáruk, finomított liszt, cukor, édességek, műkaják) nem eszed.

2016. máj. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!