Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia kerdes?

Anorexia kerdes?

Figyelt kérdés

Jelenleg anorexias vagyok. Eddig 40 kilot fogytam mert nagyon tulsulyos gyerek voltam. 98 kilorol indultam es jelenleg 58 vagyok es 170 cm. Meg nem jottem ki a betegsegbol hanem fogyni szeretnek. A kerdesem annyi lenne, hogy ha valaha ugy dontok, hogy szeretnek meggyogyulni es ugymond egeszsegesen etkezni akkor ujra 98 kilo leszek mert mindent visszahizok? A fogyasom elejen 1200 kaloriat ettem es ugy ra 1 evvel csokkentettem amit szinte eszre se vettem. Eloszor 800 majd 500 300 es most 100 kaloria alatt vagyok.


17 L



2017. szept. 26. 16:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia nagyon veszélyes betegség, sokan belehalnak, vagy maradanó károsodásokat szenvednek. Nem úgy megy, hogy "na, most abbahagyom az anorexiát". Ha abba tudod hagyni, akkor most azonnal tedd meg! Még nem későb, mert a súlyod még normális. Ha nem tudod abbahagyni a fogyást, sürgősen fordulj orvoshoz!
2017. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Miért lennél újra 98 kg? Oké hogy agybeteg vagy, de azért minimális mértékben próbálj már meg GONDOLKOZNI. Nem fáj az.
2017. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hízol vissza, ha többletben eszel.


Ahogy már írták, próbálj meggyógyulni. Még csak azt sem mondom, hogy ne akarj fogyni még, de kevés felesleged lehet még izomgyöngén is, egyelőre viszont az életed és az egészséged érdekeljen, ne pár kiló. Jobb, ha most megállsz s megpróbálod leállítani a lassú öngyilkosságodat.

A test nem működik étel nélkül. Sok esszenciális tápanyagtól fosztod meg. S persze nemcsak fizikailag vannak nagy problémák.

2017. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A tanárom és a családom akarják, hogy hagyjam abba én viszont úgy érzem képtelen vagyok. Szeretnék még fogyni mert még mindig kövér vagyok. Első célom az 55 kg majd a 45. Szerintem ezek egyáltalán nem túl egészségtelen célok. Egyszerűen csak megfordult a fejemben, hogy mi lesz ha egyszer meggyógyulok.
2017. szept. 26. 17:03
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

170 centinél az 55 kilogramm 19,0, a 45 kiló 15,6 BMI-t jelent. Az első még normális, a második nagyon nem. Nézegesd ezt a táblázatot:

[link]

2017. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A 45 kiló nagyon egészségtelen cél. Kövér nyilván nem vagy most sem, ahhoz fel kéne szedned 10-20 kilót, persze az anorexiások terminológiája abnormális.


Ízléstől függetlenül, a 45 kiló egészségtelen, sorvadt tested ad.

S ha fogyni akarsz 55-re, azt egészségesen tedd, de mivel már minimum normális a súlyod és anorexiás is vagy, inkább nem javaslom, hogy fogyj, mert mi lesz, ha nem tudsz megállni? Ismétlem magam, de nem baj. Igyekezz meggyógyulni, az fontos most neked, nem reménybeli múmiává válnod, ami amúgyis elkerülendő. Próbálj kijönni eme lelki bajból, láthatóan egyedül nem megy, kérj segítséget.

2017. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia. :) Én is hasonló cipőben járok mint te, ugyanilyen magas vagyok, én 45 kilóról kezdtem a gyógyulást, bár nem ez volt a legalacsonyabb súlyom. 3000-3500 kalóriát eszem egy nap, és igen, tényleg ennyi kell, és igen, neked is (én se akartam elhinni, egy jó darabig azt hittem, hogy rám ez nem vonatkozik mert "nem vagyok elég beteg" és "túl kövér vagyok ahhoz, hogy anorexiás legyek"). Azért fontos ez a mennyiség, hogy ne csak visszahízd a feleslegesen leadott kilókat, hanem a tested helyreállíthassa a működését, a szerveket, sejteket, csontokat, amikre eddig nem volt energiája. Lassanként növeld a kalória beviteled, hogy elkerüld a "refeeding syndrome-ot" (200-300 kalóriával két-három naponta). Nem leszel kövér! Hidd el én is egyszerűen rettegtem a hízástól, de nem vagyok kövér. Igaz, híztam, és nehéz volt vele megbirkózni, de tudom, hogy ezt magamért teszem és az egészségemért. És most végre van alakom, fenekem, mellem, kisugárzásom és valamennyi önbizalmam is és nem egy deszka vagyok.

Biztos úgy érzed, hogy teljesen ki vagy éhezve és bármenyit bírnál enni, én is így éreztem és nagyon féltem a gyógyulás útjára lépni, mert féltem, hogy nem fogom tudni abbahagyni a zabálást. Először is az extrém éhség teljesen normális, mert a szervezet ki van éhezve és hidd el ez a "zabálhatnék" nekem egy héten belül el is múlt. És meg sem látszott rajtam, hogy egy nap lazán megettem 4000 kalóriát! :'D

Hogy motiváld magad érdemes egy listát írni, hogy miért szeretnél meggyógyulni. Próbáld meg kizárni a rossz gondolatokat, ismerd fel őket és csináld az ellenkezőjét, amit mondanak! Instagramon rengeteg ilyen "gyógyulós" oldal van, motiválóak lehetnek és mindenképpen keresd fel a letsrecover.tumblr.com oldalt, ha tudsz angolul, mert rengeteg hasznos infó van rajta :)

Az elején ne ijedj meg, ha hirtelen akár 7 kilót is hízol, ez hirtelen vízvisszatartás csak, nem igazi súly, el fog tűnni. Hogy kinek mikor az változó, amint a tested hozzá szokik a mennyiséghez, amit elfogyasztasz nap mint nap. Valakinek ez két hét, nekem másfél hónap után sem ment még le, de már nem aggódom miatta. :) De semmiképp se ess vissza, mert azzal csak még jobban összezavarod a tested!

És nem, nem leszel megint túlsúlyos. Az egy egészségtelen állapot volt, és a tested mindig az egészséges alakjára és állapotára törekszik (ez mindenkinél más) és csak addig fogsz hízni. Bízz benne!

Kérlek, ha olvasod ezt, ez ne legyen egy azok közül a kommentek közül, amikre rábólintasz, hogy "ja" és nem lesz belőle semmi. Én millió egy üzenettel, cikkel és kommenttel csináltam ezt és mennyivel jobb lett volna, ha már az elsőnél elkezdem a gyógyulást! Most ezerszer jobban érzem magam, végre nem aggódom azon, hogy mikor fogok összeesni, vagy hirtelen meghalni, sokkal felszabadultabb vagyok és ezerszer "normálisabbnak" érzem magam. Kezdem visszakapni az életem. Minden nehézséget megér a gyógyulás!

És egy kis elrettentés képpen, hogy ne folytasd ezt az életmódot és győzd le ezt a kis szörnyeteget: https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__8..

Ha bármi kérdésed van, vagy támogatásra van szükséged csak írj privátban! Remélem tudtam segíteni és sok sikert kívánok :)

2017. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok, még hozzá szerettem volna tenni, hogy az elején a puffadás is teljesen normális, ne aggódj miatta. Ez és a vízvisszatartás is a gyógyulást bizonyítja. :)
2017. szept. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, de szerintem félreértetetek. Én nem akarok meggyógyulni csak a környezetem. A kérdésem pedig puszta kíváncsiság volt a részemről.
2017. szept. 27. 07:42
 10/15 anonim ***** válasza:
akkor elpatkolsz.. szíved joga ,de a családod sírni fog érted.
2017. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!