Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyhogy a citromos víz...

Hogyhogy a citromos víz lúgosít? Nem értem.

Figyelt kérdés
A kémiai részére lennék kíváncsi. Hogy hogyan lúgosíthat egy savas cucc.
2010. máj. 28. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Az egész lúgosit-savasit dolognak semmi alapja sincs, csak valaki kitalált egy hülyeséget, amit jól el lehet adni és most mindenki ezután fut. Semmi értelme, amint te is rájöttél az egésznek még csak logikai háttere sincs - a citrom azért lúgosit, mert igy nem olyan unalmas az "elmélet"
2010. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A citrom savas (citromSAV),de az emésztés során olyan anyagok keletkeznek tőle,amik lúgosítják a szervezetet.


[link]

2010. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Ez a lúgosítás egy nagy baromság, messziről kerüld el. Jól példázza ezt pl a citrom. Normál metabolizmusa (lebomlása) során ugyanis nem képez savmaradékot. Mit mond erre pár segghülye: lúgosít. Frászt, általános iskolás kémia, semleges hatás is van, ami nem savasít, az nem lúgosít kapásból, könyörgöm!!!! (nem tudok elég felkiáltójelet írni a végére, nagyon alapszintű tudás)

Másrészt egy sav mindíg SAV marad, sose lesz lúgos kémhatású! pl: felrakok egy lábas vizet főzni, majd lerakom eléd, hogy húsleves. AZ lesz? Hát nem, az egy tál forró víz lesz. Kellenének bele még összetevők. Tehát a víz, mint kiindulási anyag nem egyenlő azzal, amit belőle csinálok. A citromsav, mint sav SOSEM egyenlő azzal, mi belől keletkezik. Mert ahhoz kellenek még összetevők, amit a "spájzból", raktáról vesz ki a szervezet, tehát még a saját erőforrásait is használja közben.

Hab a tortán, hogy savból sose fog lúgot csinálni a szervezet. Ugyanis nem síkhülye. pl ha valaki bort akar inni a vacsorához, elmegy a boltba és vesz. Nem a szőlőültetésnél kezdi... A szervezet meg ha lúgot akar olyan anyagot vesz fel, miből 1-2 lépésből gyárthat. Nem az istenverte savat kezdi el szétbontani atomjaira, hogy abból lúgot csináljon, mert marha sok energia, anyag és idő pazarlás.

2010. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hm...ühüm...! De akkor miért isznak a fogyózók annyi citromos vizet?
2010. máj. 28. 11:56
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

"De akkor miért isznak a fogyózók annyi citromos vizet?"


AZÉRT, mert valaki egyszer kitalálta, hogy az fogyaszt és azóta minden hülye abban reménykedik, hogy mindenféle korlátozás nélkül tud fogyn, ha citromos vizet iszik. Nézd meg, akik ezt isszák fogyókúraként, azok lefogynak töle? Mert elárulom, hogy NEM!

2010. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
én is baromságnak tartom ezt a lúgosítás dolgot... gondolj csak bele: a gyomrod savas kémhatású (de még mennyire!) a bőröd, és még a hüvelyflórád is az. ráadásul a bevitt tápanyagok jó része is savas kémhatású, tehát az ember szervezete erre van berendezkedve! bár nem vagyok a téma nagy szakértője, de el tudom képzelni, hogy bizonyos betegségek felboríthatják a szervezet sav-bázis egyensúlyát, és olyankor ezt helyre kell állítani, de könyörgöm: normális étkezés mellett kizártnak tartom ezt az "elsavasodás" baromságot
2010. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy a citrusfélék segítik a fogyást, de nem csak a citrom, hanem a grapefruit is. De csak attól senki nem fogy le, hogy citromos vizet iszik. Ha este chips helyett grapefruitot nasizol, illetve kevesebbet vacsorázol, és ahelyett gyümölcsöt eszel, az sokkal inkább hatásos.
2010. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

normális étkezés mellett kizártnak tartom ezt az "elsavasodás" baromságot


- tök igazad van, NORMÁLIS étekezés mellett

csak sajnos itt a legtöbben állati messze vannak a normálistól

azok is, akik fogyóznak, és azok is, akik még csak a zabálási fázisnál tartanak

2010. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én fogytam azzal hogy citromleves vizet ittam pici cukorral!!!
2011. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!